Aktualności

O Włodzimierzu Tetmajerze bohaterze „Wesela” Stanisław Wyspiańskiego

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie z prof. dr hab. Marią Jolantą Olszewską, pracownikiem naukowym Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Data publikacji: 26 lutego 2024

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 25 lutego 2024

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypomina o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie lepszego wsparcia dla osób zmagających się z depresją.

Data publikacji: 23 lutego 2024

Zakładki do książek z kolekcji Joanny Falkowskiej


Zapraszamy do obejrzenia wystawy zakładek do książek zbieranych przez naszą młodą czytelniczkę Joannę Falkowską. Bogata kolekcja zawiera zakładki o nietypowych kształtach, wykonane nie tylko z papieru.
Data publikacji: 22 lutego 2024

Zima na Podlasiu w obiektywie Arkadiusza Niedziółki

Zima nie musi być biała, zwłaszcza w obiektywie fotografa czułego na piękno przyrody. Kolorowe zimowe ptaki, jeszcze nie opadłe jesienne liście i czerwone jagody - ptasie smakołyki... Wszystkie kolory pięknie prezentują się na tle śnieżnej bieli.

Data publikacji: 21 lutego 2024

Świat dziecięcych emocji - wystawa

Z radością ogłaszamy, że przez cały luty możecie oglądać w bibliotece wystawę ilustracji Rocio Bonilii "Świat dziecięcych emocji". Piękne ilustracje pochodzą z serii książek dla dzieci hiszpańskiej autorki Elsy Punset Nieustraszeni" (wydanie polskie Mamania). Ilustracje Rocio Bonilli - ciepłe, nastrojowe na pewno skradną Wasze serca!

Data publikacji: 20 lutego 2024

17 lutego - Światowy Dzień Kota

W Światowy Dzień Kota dowiedz się więcej o swoim pupilu. Koty to nie tylko piękne, ale też bardzo tajemnicze zwierzęta, których zachowanie może wprowadzić właściciela w prawdziwe zdumienie.

Data publikacji: 17 lutego 2024

Co kryje drewniana skrzynka?

Czy warto promować czytelnictwo z teatrzykiem kamishibai? Dowiedzieli się o tym nauczyciele bibliotekarze szkół podstawowych uczestniczący w warsztatach Teatrzyk zamknięty w drewnianej skrzynce, które odbyły się w naszej bibliotece 15 lutego.

Data publikacji: 15 lutego 2024

Bałwankowe opowieści

15 lutego Pani Zima przybyła do Miejskiego Przedszkola nr 4 w Siedlcach. W zimowym stroju powitała przedszkolaki z grup Biedroneczki i Mądre Sówki.
Data publikacji: 15 lutego 2024

Światowy Dzień Radia

W 1906 roku Guglielmo Marconi za wynalezienie radia dostał Nagrodę Nobla. Tymczasem o prawo do tego wynalazku upominał się pracujący w USA serbski geniusz nauki Nikola Tesla.

Data publikacji: 13 lutego 2024
poprzednia   123456789 ..... 127   następna >