Aktualności

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 26 maja 2022

Mazowsze dla Ukrainy

25 maja odbyło się spotkanie inauguracyjne Projektu Samorządu Województwa Mazowieckiego Mazowsze dla Ukrainy z nauczycielami zatrudnionymi w siedleckich szkołach. Temat spotkania Język polski jako obcy dla osób przybyłych z Ukrainy podejmujących pracę w szkole.

Data publikacji: 26 maja 2022

Mazowieckie Kluby Integracyjne

Realizując, wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia nauczycieli Wydział w Siedlcach, projekt MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne zapraszamy wszystkie chętne dzieci z Ukrainy w wieku 8-12 lat na specjalnie przygotowane zajęcia - 28 maja /sobota/ w godz. 11.00-13.00.
Data publikacji: 25 maja 2022

W krainie wierszy Tuwima i Brzechwy

23 maja odwiedziła nas grupa 3-latkówz Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi wierszami polskich poetów - „Słoń Trąbalski", „Okulary"Juliana Tuwima oraz „Na straganie" Jana Brzechwy.
Data publikacji: 23 maja 2022

22 maja – Dzień Praw Zwierząt

22 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Data publikacji: 22 maja 2022

21 maja - Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej

21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju. Odnosi się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju.

Data publikacji: 21 maja 2022

Niezapominajkowy konkurs

Z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki, przypadającego co roku 15 maja, Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie" oraz nasza biblioteka ogłaszają pierwszą edycję konkursu "Niezapominajki w szkolnym ogródku".

Data publikacji: 19 maja 2022

Uwrażliwienie na ochronę środowiska - wykorzystanie zbiorów biblioteki

19 maja odbyła się konferencja online zorganizowana przez Panią Agnieszkę Sempruch doradcę metodycznego z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach Jak zachęcić dzieci i młodzież do edukacji ekologicznej? Bank pomysłów i inspiracji".
Data publikacji: 19 maja 2022

18 maja – Międzynarodowy Dzień Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów został ustanowiony w Moskwie 28 maja 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM, International Council of Museums) działającą przy UNESCO. W tym dniu do wspólnych obchodów włączają się muzea i galerie na całym świecie. Organizują one wydarzenia promujące kulturę oraz sztukę - festyny, odczyty, wystawy, ekspozycje, konferencje.
więcej: https://bimkal.pl/kalendarz/miedzynarodowy-dzien-muzeow

Data publikacji: 18 maja 2022

Teatrzyk kamishibai

18 maja odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola 11 Krasnoludków w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
„Szukając Marudka" autorstwa Kumiko Yamamoto to opowiadanie, które uczestnicy mieli okazję wysłuchać i obejrzeć.
Data publikacji: 18 maja 2022
poprzednia   12345   następna >