Aktualności

Konferencja o osobach autystycznych

19 kwietnia odbyła się konferencja Nie chcę się bać - jak radzić sobie z emocjami i jak je komunikować zorganizowana przez Fundacją Żółty Latawiec.

Data publikacji: 20 kwietnia 2018

Deliberacja z liberaturą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Liberatura i teksty wizualne - wolność tworzenia a (do)wolność czytania, które odbędzie się 9 maja 2018 r. (środa) w godz. 14.30-16.30 przy ul. Asłanowicza 2.
Data publikacji: 19 kwietnia 2018

Ogrody dydaktyczne - seminarium

17 kwietnia w naszej palcówce odbyło się seminarium Ogrody dydaktyczne przy placówkach oświatowych i nie tylko. Celem spotkania było zachęcenie do tworzenia żywych pracowni przyrodniczych, które mogą być wykorzystywane do realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych.

Data publikacji: 18 kwietnia 2018

Spotkanie z podróżnikiem Piorem Horzelą

16 kwietnia w naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie z  podróżnikiem Piotrem Horzelą. Na spotkanie przybyło około 270 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach.
Data publikacji: 17 kwietnia 2018

Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii

Zachęcamy do korzystania z czasopism przeznaczonych dla nauczycieli przyrody i biologii. Zawsze możesz zamówić skan interesującego Cię artykułu na swój adres e-mailowy.
Data publikacji: 16 kwietnia 2018

Rzeka Wisła w legendach

Rzeka Wisła w legendach była tematem zajęć edukacyjnych przeprowadzonych 27 marca w bibliotece dla uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.
Data publikacji: 28 marca 2018

Wielkanoc – zajęcia etnograficzno-plastyczne dla uczniów

26 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach wraz z wychowawczynią. Wzięli oni udział w zajęciach związanych z tradycjami wielkanocnymi w Polsce.
Data publikacji: 27 marca 2018

Czasopisma dla bibliotekarzy

Zachęcamy do korzystania z czasopism przeznaczonych dla nauczycieli bibliotekarzy. Zawsze możesz zamówić skan interesującego Cię artykułu na swój adres e-mailowy.
Data publikacji: 23 marca 2018

Spotkanie poświęcone bocianom

21 marca, pierwszego dnia wiosny, w bibliotece gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, Szkoły Podstawowej w Golicach, Zespołu Oświatowego w Wiśniewie na spotkaniu z Panem Ireneuszem Kaługą.
Data publikacji: 23 marca 2018

Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii

Zachęcamy do korzystania z czasopism przeznaczonych dla nauczycieli przyrody i biologii. Zawsze możesz zamówić skan interesującego Cię artykułu na swój adres e-mailowy.
Data publikacji: 21 marca 2018
poprzednia   123456789 ..... 11   następna >