Aktualności

IBUK Libra poleca książkę na kwiecień

Do Santiago. O pielgrzymach, Maurach, pluskwach i czerwonym winie

Emilia Sokolik, Szymon Sokolik

Lepiej iść z mężem czy z osłem? Ile dziewic składano w daninie Maurom? Jak medyk z Kordowy odchudził króla Sancha? Dlaczego rycerze z Zakonu Santiago byli żonaci? Jak byki egzekwują zakaz parkowania? Co jest gorsze: pluskwy czy nyktofobia? Co ślubował Krzysztof Kolumb? Jakie części ciała powinien obmywać pielgrzym?

Data publikacji: 03 kwietnia 2020

Dzień AutyzmuŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu
to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.
Data publikacji: 02 kwietnia 2020

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 01 kwietnia 2020

Nowości w IBUK Libra

Nasza biblioteka, już po raz kolejny, wykupiła na nowy rok  dostęp do publikacji elektronicznych na platformie IBUK LIBRA. Obecnie mamy dostęp do 1934 tytułów - w tym 82 nowe pozycje.

Czytelnicy, aby mogli skorzystać z bezpłatnego dostępu, mogą otrzymać kod PIN do IBUK Libra - czytelnia czynna całą dobę za pośrednictwem wuz@bpsiedlce.pl lub poprzez FB, a następnie założyć na platformie IBUK Libra konto myIBUK.

Data publikacji: 31 marca 2020

IBUK Libra

Całą dobę dostępna jest internetowa czytelnia IBUK Libra

Jest jedna z największych wypożyczalni oraz księgarni internetowych, która oferuje bogaty wybór e-booków i audiobooków. Każdy znajdzie coś dla siebie - beletrystykę, książki akademickie i inne publikacje naukowe z wielu dziedzin. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej, która umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.
Data publikacji: 30 marca 2020

Komunikat Mazowieckiej Policji

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami,unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Data publikacji: 27 marca 2020

IBUK Libra prezentuje książkę

MARZEC - MIESIĄC KOBIET

Kobiety Kossaków - Jonna Jurgała-Jureczka

Piękne, ambitne, nieodgadnione. Kobiety Kossaków żyły w cieniu artystów malarzy, chociaż to one były majętne i dobrze urodzone i to za ich posag Kossakowie kupowali swoje siedziby. Dostojne matrony i matki, które same siebie nazywały kurami domowymi; buntowniczki, malarki i literatki, chcące za wszelką cenę wyjść z cienia by pokazać swój własny talent.

Data publikacji: 27 marca 2020

Organizacja pracy Biblioteki - aktualizacja

Działając na podstawie Uchwały nr 366/114/20 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego.

USTALA SIĘ OD DNIA 26 MARCA 2020 R. DO ODWOŁANIA NASTĘPUJĄCĄ ORGANIZACJĘ PRACY

Data publikacji: 25 marca 2020

Budżet Obywatelski Mazowsza - wydłużenie terminów

 
Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza przedłużono do 30 czerwca. Zachęcamy do składania wniosków na swoje wymarzone projekty.

Data publikacji: 23 marca 2020

Organizacja pracy Biblioteki

Działając na podstawie Uchwały nr 366/114/20 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego.

USTALA SIĘ OD DNIA 16 MARCA 2020 R. DO ODWOŁANIA NASTĘPUJĄCĄ ORGANIZACJĘ PRACY

Data publikacji: 20 marca 2020
poprzednia   123456789   następna >