Aktualności

Tydzień Czytania Dzieciom

 

2 czerwca zainaugurowaliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Data publikacji: 02 czerwca 2023

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 01 czerwca 2023

IBUK Libra

IBUK Libra poleca książkę na czerwiec

Rozwijanie umiejętności społecznych dziecka

Linda A. Reddy

Przedstawiamy książkę, która krok po kroku wyjaśnia, jak nauczyć dzieci w wieku 5-12 lat: zawierania przyjaźni, czekania na swoją kolej, proszenia o pomoc i oferowania pomocy, używania odpowiednich słów, kontrolowania swojego zachowania, wyrażania emocji.
Data publikacji: 01 czerwca 2023

Światowy Dzień Bociana Białego

31 maja przypada Światowy Dzień Bociana Białego. Święto to obchodzone corocznie upamiętnia, znaczenie bociana dla Polaków. Jest on nieodłącznym elementem wiejskiego krajobrazu, ma swoje zaszczytne miejsce także w naszej kulturze. Dawniej za zabicie bociana groziła nawet kara śmierci.

Data publikacji: 31 maja 2023

Twoje pasje w naszej bibliotece: wystawa prac haftu diamentowego Pani Jolanty Talachy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Twoje pasje i zainteresowania mogą znaleźć swoje miejsce w bibliotece? Chcielibyśmy zaprosić Cię do naszej biblioteki na wyjątkową wystawę, która na pewno Cię zainspiruje!

Data publikacji: 31 maja 2023

Dzwonkowa pasja Jolanty Talachy

Czy znasz kogoś, kto kolekcjonuje dzwonki? Nasza czytelniczka, Jolanta Talacha, ma wspaniałą kolekcję dzwonków ceramicznych, glinianych i metalowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. To już kolejna wystawa "Twoje pasje w naszej bibliotece" w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Data publikacji: 31 maja 2023

Malujemy jak Andy Warhol

Duże jednokolorowe kwiaty pojawiały się w twórczości amerykańskiego artysty Andy Warhola w połowie XX wieku. Czy dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach udało się stworzyć pracę w stylu twórcy pop-artu? Wydaje się, że tak. Przedszkolaki i ich opiekunowie wykonali ogromny obraz przedstawiający barwne kwiaty. Praca naprawdę robi wrażenie!
Data publikacji: 30 maja 2023

II Mazowieckie Forum Dziedzictwa

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich zainteresowanych kwestiami dziedzictwa do wzięcia udziału w II edycji „Mazowieckiego Forum Dziedzictwa". Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest trudne dziedzictwo.
Data publikacji: 29 maja 2023

Poszukiwacze bajek

Jakie bajki schowały się w bibliotecznych zakamarkach? Czy w bibliotece może mieszkać anioł? To wszystko sprawdzały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Żółty Latawiec, które odwiedziły nas 29 maja. Przedszkolaki przybiły biblioteczną pieczątkę i wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku. A my otrzymaliśmy miłe podziękowania.
Data publikacji: 29 maja 2023

Świat książek w oczach uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach

Na początku spotkania nasi goście zwiedzili bibliotekę poznając jej historię, działalność i bogate zbiory. Kolejną atrakcją był teatrzyk kamishibai zatytułowany „Rower Walentynki".

Data publikacji: 26 maja 2023
poprzednia   123456789 ..... 115   następna >