Aktualności

Zainwestuj w siebie i bądź nauczycielem przyszłości!

Zapraszamy nauczycieli na spotkanie z Koordynatorem Projektu STEMkids - Panią Magdaleną Dumą.
Kiedy: 5 czerwca 2019 r.
O której: godz. 14.00-15.30
Gdzie: ul. Asłanowicza 2, Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

Data publikacji: 22 maja 2019

Spotkanie z bohaterami bajek

21 maja gościły u nas 4-latki z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt.Bohaterowie bajek w bibliotece".

Data publikacji: 21 maja 2019

Spotkanie z magiczną książką

20 i 21 maja bibliotekę odwiedziły dzieci 5-cio i 6-cioletnie z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Siedlcach. Po zwiedzeniu biblioteki obie grupy uczestniczyły w zajęciach Spotkanie z magiczną książką.

Data publikacji: 21 maja 2019

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 16 maja 2019

Konkurs dla czytelników bibliotek w woj. mazowieckim

Zapraszamy do udziału w I edycji konkursu dla czytelników bibliotek w woj. mazowieckim „Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?"
Data publikacji: 16 maja 2019

Spotkanie z magiczną książką

Na zajęcia edukacyjne z cyklu Spotkanie z magiczną książką przybyli do biblioteki uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. ks. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach. Zajęcia odbyły się 15 maja.
Data publikacji: 16 maja 2019

Edukacja STEM – robotyka dla najmłodszych

15 maja w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci Edukacja STEM - robotyka dla najmłodszych. Na spotkanie zgłosili się uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach. Zajęcia prowadziła Magdalena Duma - nauczyciel, konstruktor.
Data publikacji: 16 maja 2019

Budujemy roboty? Jakie to proste!

15 maja na zakończenie obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyły się warsztaty Budujemy roboty? Jakie to proste! Prowadzili je studenci Koła Naukowego Robotyków z Politechniki WarszawskiejFilip Niemczyk i Kacper Mikołajczyk. Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych.
Data publikacji: 16 maja 2019

Spotkanie z dr Michałem Zającem

14 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie dla bibliotekarzy i nauczycieli z dr Michałem Zającem z Uniwersytetu Warszawskiego. Temat spotkania  brzmiał „Co media społecznościowe mówią o naszych czytelnikach? Facebook, Youtube, blogi jako wsparcie w rozpoznaniu najważniejszych potrzeb i gustów młodych czytelników."
Data publikacji: 15 maja 2019

Szukjąc Marudka - teatrzyk

14 maja odwiedziły nas 6-latki z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
Data publikacji: 14 maja 2019
poprzednia   12345678910   następna >