Aktualności

Robotyka dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat na wyjątkowe wakacje z ROBOTYKĄ. Poznajcie fascynujący świat Dinozaurów-Robotów, które samodzielnie zbudujecie z klocków LEGO i zaprogramujecie przy użyciu tabletu.

Warsztaty odbędą się w lipcu 2019 roku w Siedlcach, Kotuniu, Mokobodach i Niwiskach. Szczegóły na stronie www.stemkids.pl, zapisy tel. 737 160 997

Data publikacji: 26 czerwca 2019

Wyniki konkursu dla mazowieckich bibliotek

Ogłoszono wyniki konkursu dla czytelników bibliotek w województwie mazowieckim pt. „Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?"!

Laureatce oraz Książnicy Płockiej Filia nr 5 serdecznie gratulujemy
Data publikacji: 25 czerwca 2019

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 17 czerwca 2019

O Władysławie Broniewskim w bibliotece

11 czerwca w naszej placówce odbyło się spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan - z wykształcenia  polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką.
Data publikacji: 12 czerwca 2019

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

 

12 czerwca przypada doroczne Święto Wolnych Książek

Włączyliśmy się do tej akcji 

Data publikacji: 10 czerwca 2019

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w bibliotece

10 czerwca odwiedzili nas podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcach. Uczestnicy spotkania poznali wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
Data publikacji: 10 czerwca 2019

Zainwestuj w siebie i bądź nauczycielem przyszłości

5 czerwca w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla nauczycieli Zainwestuj w siebie i bądź nauczycielem przyszłości. Spotkanie poprowadziła Koordynator Projektu STEMkids, Pani Magdalena Duma.
Data publikacji: 06 czerwca 2019

Teatrzyk kamishibai w bibliotece

5 czerwca odwiedziły nas 3-4-latki z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
Data publikacji: 05 czerwca 2019

Seminarium dla nauczycieli nauk przyrodniczych

5 czerwca w siedzibie biblioteki odbyły się zajęcia dla nauczycieli Oferta publikacji przyrodniczych w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Spotkanie zorganizowano we współpracy z doradcą metodycznym Panią Agnieszką Sempruch z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 05 czerwca 2019

Przygody myszki Pipi - teatrzyk

4 czerwca odwiedziły nas 3-4-latki z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka" w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai. Jest to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę.

Data publikacji: 04 czerwca 2019
poprzednia   123456789 ..... 12   następna >