Spotkanie z Panią Anną Cybulską

Data publikacji: 13 grudnia 2019

12 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią  Anną Cybulską, emerytowanym nauczycielem języka polskiego, żoną nieżyjącego już kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i 7  Siedlcach oraz Zespołu Oświatowego  w Golicach.
Autorka mówiła o swojej książce „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu", która wydana jest w formie tradycyjnej i w formie audiobooka.
Uczestnicy wprowadzeni w biografie polskiego noblisty, autora  powieści „W pustyni i puszczy" dowiedzieli się, że autor używał wielu pseudonimów, a było ich 15  (m. in.  Litwos,  Musagetes, Juliusz Polkowski). Zebrani usłyszeli, że Sienkiewicz napisał tę powieść w 20 lat po wyprawie do Afryki,  na prośbę  9- letniej Wandzi Ulanowskiej, córki przyjaciela.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac  uczniów z kasy V Szkoły Podstawowej W Domanicach Kolonii „Plastyczne wyobrażenie opisów przyrody w powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i  w puszczy".
Na zakończenie  autorka  składała autografy w swojej książce.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć