Paweł Beręsewicz - 50. rocznica urodzin

Data publikacji: 13 października 2020

Paweł Beręsewicz - autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, np. Ania z Zielonego Wzgórza, Przygody Tomka Sawyera, Tajemniczy ogród. Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich, m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień literackich, spośród których najważniejsze to: Nagroda Literacka m. st. Warszawy (za książkę Warszawa. Spacery z Ciumkami, przewodnik dla całej rodziny opracowany w formie jedenastu spacerów), Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz wielokrotne nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Pisarz uwielbiany za dowcip, trafność spostrzeżeń i intelektualną rozrywkę, jaką funduje swoim młodszym i starszym czytelnikom w każdej nowej książce.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu autora na Facebooku

Dziś nasze polecenia w szczególny sposób kierujemy do młodych czytelników. Po kliknięciu w znaczniki na obrazkach dowiecie się czegoś więcej o proponowanych przez nas pozycjach. Będziecie mieli też okazję posłuchać fragmentów niektórych z nich.

 

 

Źródła:
https://www.wydawnictwoliteratura.pl/tworcy/autorzy/pawel-beresewicz
https://www.nowaera.pl/o-nas/programy-edukacyjne/popisz-sie-talentem-2018/pawel-beresewicz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Ber%C4%99sewicz