Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Data publikacji: 28 listopada 2023

Rafał Witek jest autorem książek dla dzieci. Z pisarzem spotkali się uczniowie Zespołu Oświatowego w Golicach, którzy aktywnie uczestniczyli w niezwykle ciekawie prowadzonym spotkaniu. Autor przygotował dużo interesujących zagadek i zadań specjalnych z udziałem dzieci. Jednym z takich zadań było czytanie wiersza na czas, najpierw pisarz zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności szybkiego i jednocześnie wyraźnego czytania, a potem zaproponował to samo chętnym dzieciom.

Ciekawa propozycja pisarza dotyczyła opowiadania o psie. Był to sposób na sprawdzenie refleksu oraz słuchania ze zrozumieniem. Zadaniem dzieci było wydawanie dźwięków szczekania na hasło "pies", podczas czytanego przez autora tekstu!

Duże zainteresowanie wzbudzała walizka, z którą przyjechał - wszyscy zastanawiali się, co się w niej kryje. Autor przywiózł także książki oraz swoje ulubione "zwierzątko" - węża prysznicowego. Gdy przyszła pora na zadawanie pytań, na sali pojawił się las rąk. Spotkanie zakończyło rozdawaniem autografów.

Fotorelacja

Oprac. Antoni Woźnica