Symbol Wielkanocy - jajko

Data publikacji: 27 marca 2024

Jajko to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji stało się ono głównym bohaterem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych. Dzieci miały okazję zapoznać się z licznymi związanymi z nim historiami i tajemnicami, namalować swoją pisankę.

Zajęcia Jajko - historia i tradycja spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów klas zerowych, nauczania początkowego i klas starszych. Wzięło w nich udział aż sto pięćdziesięcioro siedmioro dzieci, które przekonały się, że taki codzienny produkt jak jajko może być źródłem wielu inspiracji. Na spotkaniu nie zabrakło rozmów na temat Wielkanocy i przygotowań do niej, poezji Jana Brzechwy i Hansa Christiana Andersena, znanych bajek nawiązujących do tematu zajęć, krzyżówek i przysłów. Największą jednak gratką okazało się rozpoznawanie jaj domowego ptactwa. Na koniec zajęć dzieci oglądały bajkę "Reksio i nośna kura" oraz "Dziwny świat kota Filemona. Wielkanocne sprzątanie".

W zorganizowanych przez bibliotekę zajęciach 20, 25, 26 i 27 marca uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim i Siedlcach, Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 5, 7 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach.

Fotorelacja

Oprac. Antoni Woźnica