Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Wyspa. Reż. Paweł Łungin ; scen. Dmitrij Soboliew. [B. n.] : Mayfly, [2015] (DVD 112 min)

Druga Wojna Światowa. Barka, na której Anatolij i jego starszy towarzysz Tichon przewożą węgiel, zostaje schwytana przez niemiecki statek patrolowy. Anatolij błagając Niemców o litość, w akcie desperacji zabija swojego kapitana. Niemcy zostawiają zdrajcę na statku, ale dzięki pomocy mnichów z pobliskiej wyspy, Anatolijowi udaje się przeżyć...Lata mijają. Anatolij jest szanowany na wyspie za pomoc, którą okazuje odwiedzającym. Jednak, okropny czyn, którego się dopuścił w czasie wojny, nie daje mu spokoju. Nie spodziewa się, że pod koniec życia, zostanie mu on wybaczony.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Wyspa-2006-379398/descs

Sufrażystka. Scen. Abi Morgan ; reż. Sarah Gavron. Warszawa : Edipresse Polska ; Wrocław : Filmostrada, [2016] (DVD 102 min)

Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Sufra%C5%BCystka-2015-695003/descs

Zjawa. Reż.  Alejandro G. Iñárritu ; scen. Mark L. Smith, Alejandro G. Iñárritu. Warszawa : Imperial CinePix, [2016] (DVD 150 min)

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela, który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Zjawa-2015-586583

 

Słaba płeć? Reż. Krzysztof Lang ; scen. Hanna Węsierska, Wojciech Pałys, Katarzyna Gryga. Warszawa : Monolith Films, cop. 2015 (DVD 94 min)

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu - kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia - udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka - silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82aba+p%C5%82e%C4%87-2015-744056/descs

 

 

Gra o tron. Sezon 6, Odc. 1-10. Reż. Jeremy Podeswa [et al.] ; scen. David Benioff oraz D.B. Weiss [et al.]. Warszawa : Galapagos, cop. 2016 (DVD 536 min)

Po szokujących wydarzeniach, które stały się udziałem bohaterów pod koniec sezonu 5 - krwawej śmierci Jona Snowa z rąk buntowników z Czarnego Zamku, ucieczce Daenerys z areny walk w Meereen i publicznym upokorzeniu Cersei na ulicach Królewskiej Przystani - ocaleńcy ze wszystkich części Westeros i Essos zbierają siły, by dalej niepowstrzymanie dążyć ku swemu przeznaczeniu.

źródło opisu: http://www.empik.com/gra-o-tron-sezon-6-podeswa-jeremy-sackheim-daniel,p1131187859,film-p