Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:

Bajki ukraińskie = Ukraïns'kì kazki / przekład na język polski Aneta Kamola. - Warszawa : Premium Wydawnictwo by Robert Skrobisz, 2022

Człowieka, który od wczesnego dzieciństwa miał styczność z różnorodnością kultur i zwyczajów, który uczył się języków obcych - często w życiu dorosłym wyróżnia otwarty umysł, większa tolerancja i przyjazne usposobienie wobec tego, co odmienne. Wydawca i twórcy tego dwujęzycznego wydania mają nadzieję przyczynić się do tego, aby młodsi czytelnicy pojmowali otaczający ich świat bez lęków i uprzedzeń do innych narodowości.

Kicâ-Micâ kaže: "Dobrij denʹ!" / Anìta Glovìnsʹka. - Poznań : Media Rodzina, 2022

Te niewielkie publikacje rozwijają wyobraźnię, są bardzo kolorowe i przyjazne dla maluchów, a do tego odpowiadają na pytania, jakie maluch może zadawać na co dzień. Wszystko to sprawia, że książki dla dzieci Kicia Kocia cieszą się tak dużym uznaniem wśród rodziców. Do tej pory powstało kilkadziesiąt publikacji z naszą zabawną bohaterką - w wielu z nich występuje razem ze swoim bratem Nunusiem. Każda książka dla dzieci z serii Kicia Kocia będzie świetnym prezentem dla maluchów w różnym wieku.

źródło opisu: https://www.empik.com/seria/kicia-kocia

Rękawiczka : ukraińska bajka ludowa / Romana Romanyszyn.  - Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2019

Tradycyjna ukraińska bajka ludowa o tym, że jeśli się chce, to miejsca starcza dla wszystkich. Zgubiliście kiedyś rękawiczkę? Zastanawialiście się, co się z nią potem stało? A jeśli ktoś w niej zamieszkał? Może żabka? A może zając albo lis? A może wszyscy razem? Nie zmieściliby się, powiecie? No to się zdziwicie!

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4901668/rekawiczka-ukrainska-bajka-ludowa