Cyfrowa szkoła – czyli jaka? - konferencja - 15.11.2013 r.

    15 listopada 2013 r. w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych odbyła się konferencja Cyfrowa szkoła - czyli jaka? zorganizowana przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.
    W trakcie wykładu inauguracyjnego pana Janusza Wierzbickiego uczestnicy dowiedzieli się jak planować wybór i zakup sprzętu multimedialnego oraz oprogramowania wspomagającego proces dydaktyczny szkoły.
   
Pani Małgorzata Witecka przedstawiła uczestnikom liczne przykłady wykorzystania ciekawych portali edukacyjnych, które może wykorzystać nauczyciel przygotowując się do lekcji, chcąc ją uatrakcyjnić. Po przerwie prelegentka pokazała również praktyczne wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcji geografii. Pan Maciej Borowiecki omówił wykorzystanie TIK w konkursach interdyscyplinarnych dla dzieci i młodzieży. Przykładem były tu konkursy ogłoszone przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczczenia Roku Janusza Korczaka, a organizowane przez OEiiZK.
    Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem w środowisku oświatowym. Wzięło w niej udział 55 nauczycieli różnych specjalności.