Nowe media w edukacji historycznej i obywatelskiej - konferencja - 07.10.2014 r.

     7 października 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach odbyła się konferencja „Nowe media w edukacji historycznej i obywatelskiej" zorganizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Partnerem technologicznym była firma Epson.
     Podczas spotkania przedstawiono narzędzia TIK oraz portale edukacyjne czyli środki do edukacji historycznej i obywatelskiej, które mogą uatrakcyjnić prowadzenie zajęć z historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej i gimnazjum.

     Nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, uczestniczącym spotkaniu, przedstawiono edukacyjną stronę  internetową www.mieszkancyspod11.pl , przygotowaną przez Dział Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która jest przeznaczona dla uczniów z klas 1-3. Strona ta pomaga wprowadzić i zrozumieć podstawowe zagadnienia z zakresu wychowania patriotycznego i historii Polski.

     Przedstawicielka Muzeum Józefa Piłsudskiego zachęcała do aktywnego uczestnictwa w Klubie Nauczyciela Historii oraz korzystania z Wykazu Legionistów Polskich.

     Prezentacje przedstawione na konferencji pozwoliły nauczycielom w niej uczestniczącym poszerzyć wiedzę oraz poznać kilka formuł lekcji w pełni dopasowanych do nowej podstawy programowej i potrzeb ucznia.

Konferencja cieszyła się zainteresowaniem w środowisku oświatowym. Wzięło w niej udział 25 nauczycieli historii, wychowania o społeczeństwie i edukacji wczesnoszkolnej.