Żyj w zgodzie z naturą - seminarium dla nauczycieli nauk przyrodniczych - 22.11.2016 r.

22 listopada w bibliotece odbyło się seminarium Żyj w zgodzie z naturą zorganizowane we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Odbiorcami byli nauczycieli nauk przyrodniczych i inni nasi czytelnicy zainteresowani tą tematyką.

Pierwszy wykład poprowadził dr Sebastian Grzyb nauczyciel chemii w I Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach. W swojej prezentacji  Magiczne cząsteczki z naszej apteczki, czyli jak powstają leki? podał przykłady leków powszechnie stosowanych, które można by było zastąpić lekami recepturowymi przygotowanymi z naturalnych składników. Na zakończenie, korzystając z przygotowanej przez siebie receptury, wykonał krem do rąk. Uczestnicy mogli wypróbować przygotowany preparat i chętni otrzymali próbkę, którą mogli zabrać do domu.

Kolejnym prelegentem była Agata Chłopek, której tematem wykłada były Kosmetyki naturalne w warunkach domowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób roślin, które nas otaczają mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i urodę. W część warsztatowej wykonała według własnej receptury antyperspirant, który łatwo można zrobić samemu w warunkach domowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali próbki tego kosmetyku.