Oferta Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dla nauczycieli przyrody i biologii - seminarium 07.02.017 r.

     7 lutego w siedzibie biblioteki odbyły się zajęcia Oferta Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dla nauczycieli przyrody i biologii. Spotkanie zorganizowano we współpracy z doradcą metodycznym Panią Agnieszką Sempruch z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
     W pierwszej część spotkania pracownicy biblioteki zapoznali uczestników z najnowszymi książkami z dziedziny nauk przyrodniczych, które mogliby wykorzystać w nauczaniu swojego przedmiotu. Zaprezentowali również filmy edukacyjne, które mogą pomóc nauczycielom zwizualizować proces dydaktyczny.

W drugiej części przedstawiono zebranym usługi biblioteki. Pokazano, na stronie internetowej, wszystkie usługi skierowane bezpośrednio do nauczycieli. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z wyszukiwaniem zaawansowanym dokumentów w zbiorach biblioteki poprzez katalog OPAC.
Na spotkanie została przygotowana wystawa książek i filmów przyrodniczych.

Nauczyciele otrzymali bezpłatną publikację wydaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach autorstwa Marii Obrębskiej „Wychowawczyni miłośników przyrody. O Adeli Klein nauczycielce Szkoły Powszechnej nr 3 w Siedlcach".