Ekologiczne kosmetyki – mydło, kule do kąpieli - warsztaty dla nauczycieli - 10.05.2017 r.

10 maja w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy spotkanie dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i osób zainteresowanych naturalnymi  kosmetykami. Warsztaty Ekologiczne kosmetyki - mydło, kule do kąpieli poprowadziła Pani Agata Chłopek.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób z naturalnych składników, własnoręcznie zrobić czarne mydło savon noir - delikatne mydło z czarnymi oliwkami.
Drugim kosmetykiem omawianym na warsztatach były kule do kąpieli. Prowadząca i uczestnicy zajęć wykonali je wykorzystując specjalne formy.
Obecni na spotkaniu prześledzili cały proces powstawania zarówno mydła, jak i kul, które łatwo można zrobić samemu w warunkach domowych.
Warsztaty miały służyć popularyzacji naturalnych kosmetyków, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i urodę. Nauczyciele zdobytą wiedzę będą mogli przekazać swoim uczniom na zajęciach dydaktycznych.

Pracownicy biblioteki przygotowali wystawę najnowszych książek, w których można znaleźć informacje o zastosowaniu roślin w naturalnych kosmetykach.