Miej oczy szeroko otwarte! - czyli o współczesnych uzależnieniach dzieci i młodzieży dla bibliotekarzy w pigułce - 11.05.2017 r.

11 maja w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek odbyło się kolejne spotkanie bibliotekarzy członków sieci współpracy i samokształcenia. Seminarium Miej oczy szeroko otwarte! - czyli o współczesnych uzależnieniach dzieci i młodzieży w pigułce dla bibliotekarzy poprowadziła Anna Mirońska pracownik naszej biblioteki.
W przygotowanej prezentacji prowadząca przedstawiła zebranym bibliotekarzom współczesne uzależnienia. W pierwszej części skupiła się na zagrożeniach, jakie niesie za sobą nadużywanie telefonu komórkowego.
W drugiej części uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z konsekwencjami nadużywania środków farmaceutycznych, które są łatwo dostępne na rynku. Prowadząca omówiła wpływ zażywania zwiększonej ilości leków bez recepty na zachowania młodzieży.

Pracownicy biblioteki przygotowali wystawę najnowszych materiałów edukacyjnych związanych z tematem spotkania, które mogą pomóc nauczycielom w ich pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W związku z tym, że bibliotekarze przygotowują się do realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, otrzymali wykaz najnowszych publikacji, które można polecić uczniom do czytania. Biblioteka Pedagogiczna zakupiła te zbiory realizując ten program w swojej placówce.