Historia choinki i ozdób świątecznych – zajęcia dla uczniów SP nr 5 w Siedlcach – 06.12.2017 r.

6 grudnia - w Mikołajki - gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach wraz z wychowawczynią Panią Ewą Misiak. W zajęciach uczestniczyła także dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach - Pani dr Marzena Kowalczuk.
Zajęcia poświęcone były historii choinki i ozdób świątecznych w Polsce, Europie i na świecie. Dzieci dowiedziały się, jakie drzewa pełnią funkcję choinki np. w Afryce (palma, drzewo liczi, kakaowiec, drzewo mango). Jakie znaczenie symboliczne ma choinka i ozdoby na niej umieszczane. Jak zmieniały się ozdoby świąteczne na przestrzeni wieków.
Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Magiczny świat bombek choinkowych". Zapoznali się w nim z procesem ręcznego wykonywania bombek.
Następnie nasi goście wykonali pracę plastyczną, podczas której mieli zaprojektować i namalować bombkę. Użyli do tego farb akwarelowych i palcowych.
Na zakończenie dzieci zwiedziły wypożyczalnię, czytelnię i magazyny biblioteczne oraz obejrzały kilka „magicznych" książek.