Śmieci czy cenne odpady? - seminarium - 22.01.2019r.

22 stycznia w naszej palcówce odbyło się seminarium Śmieci czy cenne odpady? organizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Było to kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia miłośników przyrody. Na spotkanie zostali zaproszeni również uczniowie klas gimnazjalnych, którzy w podstawie programowej do nauki biologii mają treści związane z ochroną środowiska.
Pierwszym prelegentem był dr Jacek Paluszkiewicz, który przedstawił prezentację Segregacja odpadów - czy to nam się opłaca. Uczestnicy mieli możliwość poznania aspektu ekonomicznego wynikającego z prawidłowej segregacji odpadów.
Problem segregacji odpadów widziany oczami młodzieży przedstawili uczniowie III klasy gimnazjum Kacper Chmielewski i Cezary Bujalski. Prezentacja została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela biologii Pani Małgorzaty Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach. Prezes Klubu Ekologicznego „Podlasie" wręczyła przedstawicielom tej szkoły statuetkę Czarodziejskie Drzewo, która ma zachęcić uczniów do opieki nad Szpalerem jarzębów szwedzkich na ulicy Składowej w Siedlcach.
Na zakończenie Pani Barbara Mileszczyk podsumowała wyniki ankiet Siedlce miasto przyjazne porządkowi i Naszą generacje stać na segregację.
W seminarium uczestniczyli nauczyciele, uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 w Siedlcach oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, Zakładu Utylizacji Odpadów i osoby zainteresowane tematem.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa plastyczna Porządek w mieście przygotowana przez najmłodszych siedlczan z Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach. Opiekunem dzieci jest Pani Katarzyna Terpiłowska.