Wystawa zdjęć Pana Mirosława Chmielewskiego - II/III 2019 r.

Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć Miejsca pamięci walk o niepodległość Polski w latach 1794-1918 w okolicach Siedlec autorstwa Pana Mirosława Chmielewskiego, która mieści się w holu biblioteki.
 

Pan Mirosław pisze o sobie: „Od wielu lat zbieram informacje na temat miejsc związanych z walką o niepodległość w okresie zaborów, a szczególnie w czasie powstania styczniowego. Jako mieszkańca Siedlec,  najbardziej interesują mnie zdarzenia z okolic moich rodzinnych stron. Ponieważ jestem również pasjonatem jazdy na rowerze, jeżdżę po okolicy, poszukuję miejsc związanych z walką o niepodległość, fotografuję je, zbieram informacje od miejscowej ludności, pogłębiam swą wiedzę korzystając z wszelkich dostępnych mi źródeł, a następnie opisuję nadając temu kształt przewodnika, by pamięć o tragicznych dziejach Polski i bohaterstwie naszych przodków nie przeminęła.

W ubiegłym roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polaków, zorganizował wystawę fotograficzną i wydał katalog opisujący część z odwiedzonych przeze mnie miejsc."