Przyroda Australii: świat do góry nogami - seminarium - 04.04.2019 r.

4 kwietnia w siedzibie biblioteki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Nasze podróże małe i duże. Seminarium Przyroda Australii - świat do góry nogami poprowadziła dr Barbara Patoleta - wykładowca Katedry Zoologii Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach. Na spotkanie zostali zaproszeni nauczyciele nauk przyrodniczych sieci współpracy i samokształcenia wraz ze swoimi uczniami. Pani Barbara podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą o Australii. Krótko przedstawiła historię powstania najmniejszego kontynentu. Opowiedziała o faunie i florze typowej dla tej części świata. Wiele gatunków zarówno zwierząt, jak i roślin to endemity występujące tylko na omawianym obszarze.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z doradcą metodycznym Panią Agnieszką Sempruch z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim 14 nauczycieli oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 7, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i 4 w Siedlcach.