Budujemy roboty? Jakie to proste - warsztaty dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach - 15.05.2019 r.

15 maja na zakończenie obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyły się warsztaty Budujemy roboty? Jakie to proste! Prowadzili je studenci Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Warszawskiej Filip Niemczyk i Kacper Mikołajczyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.

W pierwszej części spotkania prowadzący przedstawili prezentację, na której przybliżyli uczniom czym zajmują się członkowie Koła Naukowego Robotyków - jakie projekty realizują. Przedstawili budowę oraz działanie przywiezionych robotów: Melsona - robota humanoidalnego oraz dwóch robotów balansujących Edka2 i Leona balansującego na piłce, na tych warsztatach na piłce do koszykówki.

W drugiej części zajęć uczestnicy podzielili się na grupy i pod okiem prowadzących własnoręcznie budowali - skręcali podzespoły robota podążającego za linia na dedykowanym do tego torze. Są to tzw. Linefollowery. Uczestnicy warsztatów mogli zauważyć, że budowa i uruchomienie takiego projektu nie jest łatwe, a na pewno jest czasochłonne.

Spotkanie miało zachęcić uczniów do zainteresowania się naukami ścisłymi i pokazać im, jak wiedza zdobyta w szkole może być wykorzystywana w ciekawych projektach.