Plastyczne wyobrażenie opisów przyrody w powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” - zajęcia plastyczne - 29.11.2019 r.

29 listopada gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii wraz z opiekunami.
Na początku dzieci zwiedziły naszą placówkę: wypożyczalnię, czytelnię, magazyny książek. Wysłuchały różnych informacji o Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach. Obejrzały wydawnictwa z działu „Magiczna książka", które bardzo im się spodobały.
W drugiej części uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których tematem było - Plastyczne wyobrażenie opisów przyrody zawartych w powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy". Na podstawie przeczytanych fragmentów książki  i ilustracji samodzielnie wykonali prace przedstawiające kilka zjawisk i elementów przyrody afrykańskiej: Pustynię Libijską, burzę piaskową, fatamorganę i baobab. W swojej pracy posługiwali się takimi narzędziami, jak: ołówek, węgiel, kredki, pastele olejne, farby plakatowe. Za ich pomocą starali się oddać atmosferę powieści. Powstały efektowne, ciekawe, barwne i oryginalne „dzieła".
Na zakończenie sympatyczni goście otrzymali drobne nagrody i wzięli udział we wróżbach andrzejkowych. Wylosowane przez nich karteczki „powiedziały" im , co może ich spotkać w przyszłości.

 

Oprac. Anna Stefaniak