Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą - 22.01.2020 r.

22 stycznia w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych „Komputerowy ćpun". Pan Krzysztof od kilku lat jeździ po kraju promując wśród młodych ludzi i rodziców, rozwagę oraz ostrożność podczas spędzania czasu przed komputerem.
Na spotkaniu przekonywał zebraną młodzież szkolną jak niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Zwrócił uwagę na bardzo duży problem hejtu w Internecie i konsekwencje prawne jakie to za sobą pociąga. Przestrzegał nastolatków przed nadmiernym odsłanianiem swojej prywatności w sieci. Przekonywał młodych użytkowników komputerowych rozrywek, aby nie tracili zbyt wiele czasu przed monitorem komputera. Dali sobie za to szansę na rozwijanie talentów i pasji, a także aktywnie spędzali wolny czas w świecie realnym. W czasie dwugodzinnego spotkania, Pan Krzysztof wskazał także na inne rosnące zagrożenia wśród młodzieży jakim jest uzależnienie od telefonów komórkowych.
Niewątpliwie nasz gość nawiązał doskonały kontakt z młodzieżą oraz wzbudził wśród  nich wielkie zaciekawienie zagadnieniami jakie poruszał.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Prusa.


Oprac. Katarzyna Czarnocka
Anna Mirońska