Kurierek Nowości Nr 2 (207) - Prezentacje i wystąpienia

Chcesz, żeby twoje wystąpienia i prezentacje przykuwały uwagę słuchaczy? Pragniesz pobudzić ich zainteresowanie prezentowanym tematem i jako mówca pozostać na długo w pamięci? Prezentujemy książki, które pomogą Ci opanować techniki gwarantujące skuteczne prowadzenie wystąpień publicznych.


1.
Anderson Chris. TED talks : oficjalny poradnik TED : jak przygotować wystąpienie publiczne. - Wrocław : Wydawnictwo Bez Maski, 2018 (sygn. 116742)
     Jest to podręcznik przygotowywania niezapomnianych i wyjątkowych wystąpień. Dobrze przygotowane wystąpienie może nie tylko zelektryzować zgromadzoną na sali publiczność, może również wpłynąć na zmianę światopoglądu i oddziaływać niewypowiedzianie silniej niż jakikolwiek tekst. Ta książka pokazuje, na czym polega sekret stworzenia wystąpienia o nieprawdopodobnej mocy, co więcej daje narzędzia, które pozwalają ten efekt uzyskać w najlepszy możliwy sposób. Nie ma jednej formuły dla wszystkich, a jedno wystąpienie nie powinno być kopią innego. Na szczęście są narzędzia wspierające każdego mówcę. Jest to podręcznik na miarę XXI wieku służący prawdziwie skutecznej komunikacji.
źródło opisu: https://www.empik.com/ted-talks-oficjalny-poradnik-ted-jak-przygotowac-wystapienie-publiczne-anderson-chris,p1180007825,ksiazka-p


2.
Bucki Piotr. Porozmawiajmy o komunikacji : mów, pisz, prezentuj skutecznie. - Lublin : Wydawnictwo Słowa i Myśli, 2017 (sygn. 115428)
     Komunikacja, która wzbudza emocje, zapada w pamięć, której podstawą jest szczerość, empatia oraz prawdziwe relacje. Znajdziesz tu także zbiór narzędzi, struktur, schematów a przede wszystkim ogrom zachęt i inspiracji do eksperymentowania i podejmowania własnych doświadczeń. Pomocą będzie Ci służył autorski zestaw sprawdzonych praktyk i przykładów, które podpowiedzą, co zadziała, a co najprawdopodobniej nie przyniesie pożądanego efektu.
źródło opisu: https://www.empik.com/porozmawiajmy-o-komunikacji-mow-pisz-prezentuj-skutecznie-bucki-piotr,p1153904601,ksiazka-p


3.
Buksak Lidia. Szkoła mówców : myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2019 (sygn. 118253)
     Wystąpienia publiczne rządzą się swoimi prawami. Świat biznesu codziennie się zmienia, więc metody i techniki prezentacyjne również powinny podlegać modyfikacjom. Chcąc być skutecznym i osiągać swoje biznesowe cele, musisz się wyróżniać i używać nowych metod, odpowiednich do współczesnego, szybko rozwijającego się biznesu. "Szkoła mówców" jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań. Dostaniesz za to mnóstwo praktycznej wiedzy i ćwiczenia, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. Dowiesz się, jak myśleć i prezentować swoje idee inaczej niż inni.
źródło opisu: https://www.empik.com/szkola-mowcow-mysl-i-prezentuj-inaczej-niz-wszyscy-buksak-lidia,p1209304939,ksiazka-p


4.
Gallo Carmine. Steve Jobs : sztuka prezentacji : jak świetnie wypaść przed każdą publicznością. - Kraków : Znak litera nova, 2018 (sygn. 118246)
     Nikt nie potrafi oczarować publiczności tak jak Steve Jobs. Ta książka zdradzi wam, jak być tak samo skutecznym jak on. Prezentacje to podstawa. Od nich często zależy sukces lub porażka firmy. Nie ma lepszego mówcy niż Steve Jobs. Tylko on potrafi skutecznie zamienić potencjalnych nabywców w klientów, a klientów - w wyznawców. Tylko ta książka zdradzi wam, jak Steve Jobs to robi. Ta książka jako pierwsza odkrywa sekrety leżące u podstaw technik, jakich Jobs używa, by porwać swoją widownię. Carmine Gallo uczy nas jak trzymać słuchaczy w napięciu i skutecznie sprzedawać swoje pomysły.
źródło opisu: https://www.empik.com/steve-jobs-sztuka-prezentacji-gallo-carmine,p1201668682,ksiazka-p?gclid=EAIaIQobChMIi6OHxs6I4AIVFOaaCh1CzgUTEAAYASAAEgJ1kPD_BwE&gclsrc=aw.ds


5. Grzesiak Mateusz. Psychologia nauczania czyli Jak skutecznie prowadzić szkolenia, zarządzać grupami i występować przed publicznością. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2017 (sygn. 114594)
     Czytając "Psychologię nauczania" dowiesz się, jak skutecznie przekazywać posiadaną wiedzę. Poznasz skuteczne prawdy, którymi kierują się najlepsi praktycy zawodu. Zrozumiesz, czym jest stan trenera i jak zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami - jak stać i siedzieć, jak mówić, jak się poruszać, jak przekazywać uczucia etc. Odkryjesz narzędzia, które pozwalają szybciej i efektywniej przekazywać uczestnikom informacje dotyczące budowania ćwiczeń i materiałów szkoleniowych. Zobaczysz, na czym polega współpraca z publicznością, jakie problemy pojawiają się na linii grupa-trener i dowiesz się, jak je rozwiązywać. Opanujesz zasady logistyki szkoleń oraz reguły szkoleniowego biznesu. Dzięki tej książce nauczysz się uczyć, szczególnie gdy przedstawioną teorię wesprzesz praktycznymi ćwiczeniami, których znajdziesz tu wiele.
źródło opisu: https://www.empik.com/psychologia-nauczania-czyli-jak-skutecznie-prowadzic-szkolenia-zarzadzac-procesem-grupowym-i-wyste-grzesiak-mateusz,p1140166496,ksiazka-p


6.
Kammel Tomasz. Moc w gębie : jak gadać, żeby się dogadać. - Warszawa : Altenberg, 2018 (sygn. 118082)
     Próbujesz przekazać ważną rzecz, a masz wrażenie, że mówisz do ściany? Odczuwasz tremę przed występowaniem przed innymi? Spokojnie, jest na to sposób. Tomasz Kammel zdradza swoje sztuczki, aby każdy potrafił się dogadać i mógł poczuć MOC W GĘBIE! Umiejętność dogadywania się przyda Ci się codziennie przy niezliczonych okazjach! Gdy masz świetny pomysł, którym warto się podzielić, a brakuje Ci odwagi, żeby powiedzieć o nim na głos przy wszystkich kolegach w pracy lub szkole. Gdy podczas rozmowy machasz rękami i nogami bez składu i ładu, dodatkowo w akompaniamencie „yyy" przerywającego co drugie zdanie.
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4866135/moc-w-gebie-jak-gadac-zeby-sie-dogadac


7.
Roam Dan. Pokaż, opowiedz i zainteresuj : jak przygotować i przeprowadzić niezwykłą prezentację. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2018 (sygn. 117462)
     Niniejsza książka pozwoli Ci zrozumieć zasady skutecznej, ciekawej prezentacji. W interesujący sposób pokaże Ci, jak przygotować się do wystąpienia, mówić i wykorzystać obrazy do opowiedzenia swojej historii. Wskazówki, które tutaj znajdziesz, umożliwią Ci nauczenie się sztuki wypowiadania się i wykorzystywania w tym celu metod myślenia wizualnego. To bezcenna pozycja, zarówno dla nowicjuszy, jak i zaprawionych w bojach prezenterów i mówców!
źródło opisu: https://www.empik.com/pokaz-opowiedz-i-zainteresuj-jak-przygotowac-i-przeprowadzic-niezwykla-prezentacje-roam-dan,p1201483425,ksiazka-p


Oprac. Jolanta Stempień

 

Powrót do 2019