Filia w Łosicach | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach

Uwaga!!
W dniach 30 IV , 2 V, 4-5 V
Biblioteka Pedagogiczna wraz z filiami
czynna będzie w godz. 9.00 - 15.00. 

Informacja dla wszystkich czytelników!

Do podbicia karty rozliczeniowej wymagany jest dowód osobisty i brak zaległości finansowych na koncie czytelnika w całej placówce.

W dn. 10 marca Biblioteka nieczynna 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00-17:00
Wtorek: 9:00-17:00
Środa: 9:00-17:00
Czwartek: 12:00-17:00
Piątek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-15:00

 

Kontakt:

            tel./fax:  (83) 357 35 67 
            e-mail:
losice@bpsiedlce.pl

czytaj dalej

Aktualności

Bezpieczne funkcjonowanie w mediach społecznościowych - warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach serdecznie zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy na bezpłatne warsztaty nt. Bezpiecznego funkcjonowania w mediach społecznościowych. Warsztaty odbędą się 10 maja w budynku Biblioteki o godz. 14.00.

czytaj dalej

Data publikacji: 07 maja 2018

Zapraszamy do udziału w konkursach artystycznych

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza serdecznie do udziału w konkursach plastycznych dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół powiatu Łosickiego. 

Do przedszkoli skierowany jest konkurs pt. „Bajkowe Stwory Potwory”, dla klas 03 pt. „Jestem Projektantem Okładki Do Książki”, natomiast Klasy 4-7 przystępują do  Konkursu Na Kartę Pocztową Pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Szczegóły w regulaminach.

czytaj dalej

Data publikacji: 25 kwietnia 2018

Piszą o nas ;)

Prasa o Bibliotece - Słowo Podlasia wydanie 17 (1988) / 2018

 

czytaj dalej

Data publikacji: 25 kwietnia 2018

Lech Jęczmyk w Łosicach

Na kolejnym spotkaniu w cyklu “Z ciekawymi ludźmi”,na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Łosice i Biblioteki Pedagogicznej gościliśmy Lecha Jęczmyka, wybitnego tłumacza literatury angielskiej i rosyjskiej. Jest to człowiek który odkrył dla polskich czytelników choćby Vonneguta i Coetzeego, uznawany jest za filar polskiego środowiska SF, felietonista współpracujący z “Nową Fantastyką” i “Frondą”, w latach 80tych organizator ochrony bł. księdza Jerzego Popiełuszki, działacz środowisk narodowych. W 2011 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – laur SDP za całokształt twórczości.

czytaj dalej

Data publikacji: 21 marca 2018

Z ciekawymi ludźmi - Lech Jęczmyk

Biblioteka Pedagogiczna i Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu "Z ciekawymi ludźmi." Tym razem gościem specjalnym będzie Lech Jęczmyk, wybitny tłumacz literatury angielskiej i rosyjskiej, człowiek który odkrył dla polskich czytelników choćby Vonneguta i Coetzeego, filar polskiego środowiska SF, felietonista współpracujący z "Nową Fantastyką" i "Frondą", w latach 80tych organizator ochrony bł. księdza Jerzego Popiełuszki, działacz środowisk narodowych. W 2011 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – laur SDP za całokształt twórczości.


czytaj dalej

Data publikacji: 14 marca 2018

Warsztaty dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza serdecznie na warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy i innych zainteresowanych nauczycieli z zakresu nowoczesnych narzędzi w pracy nauczyciela oraz na temat selekcji i skontrum zbiorów bibliotecznych.

czytaj dalej

Data publikacji: 15 lutego 2018


Informacja oświatowaPatronat Roku 2018

Prawa Kobiet

Powstanie Wielkopolskie

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk

Irena Sendler

Zbigniew Herbert

Konfederacja Barska

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości