Lawina dobra od naszych czytelników

Data publikacji: 03 stycznia 2019

Na błyskawiczną akcję pomocy zorganizowaną przez Małgorzatę Sosińską ze Słowa Podlasia, natychmiast odpowiedzieli również nasi czytelnicy. Dzięki Państwa wsparciu, jeszcze przed świętami paczki z żywnością, chemią gospodarczą, ubraniami i zabawkami, trafiły do potrzebujących rodzin z powiatu łosickiego.

Od koleżeńskiej rozmowy sołtys Sarnak, Ewy Chybowskiej i Małgorzaty Sosińskiej ze Słowa Podlasia, na temat potrzebującej samotnej mamy dwóch chłopców, zaczęła się świąteczna akcja pomocowa, w którą z wielkim zaangażowaniem włączyli się nasi czytelnicy. W Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach, dzięki ogromnemu wsparciu ludzi dobrej woli zgromadziliśmy całą górę słodyczy, żywności, ubrań, chemii gospodarczej i zabawek dla potrzebujących. 

 

W akcję włączyły się również firmy i instytucje działające na terenie powiatu łosickiego. Pracownicy jednego z przedsiębiorstw transportowych zrobili ogromną paczkę dla samotnej mamy, pracownicy łosickiej Mrówki podczas firmowej wigilii złożyli się na paczkę dla potrzebujących. Z kolei właściciele sklepu "Biernacki" z Łosic przygotowali cały karton żywności. Podobną paczkę dostaliśmy również od Centrum Wolontariatu i Mikołajów z I LO w Łosicach. Wiele prywatnych osób postanowiło podzielić się z potrzebującymi, dlatego też paczki trafiły aż do 7 rodzin i dwóch samotnych osób.
 
- Ilość osób, które postanowiły pomóc przeszła najśmielsze oczekiwania. Paczki udało się także zorganizować dla kilkanaściorga dzieciaczków wychowywanych przez samotne mamy po bardzo ciężkich doświadczeniach życiowych oraz żyjącemu w bardzo ciężkich warunkach samotnemu panu i jednej samotnej pani. Dzięki Wam kilka osób nie tylko miało lepsze święta, ale również iskierkę wiary w lepsze jutro. Dziękujemy - mówiła Małgorzata Sosińska.