Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie

Data publikacji: 13 września 2019

Miejski park w sobotnie przedpołudnie odwiedził istny wehikuł czasu. Można tam było spotkać Elizę Orzeszkową, Marię Konopnicą czy szlachcica z noweli Rzewuskiego lub sienkiewiczowskiego wodza plemienia Czarnych Węży. Wszystko to za sprawą ósmej edycji Narodowego Czytania w które włączyło się również miasto.

Łosice już po raz czwarty stały się częścią ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 7 września miłośnicy książek, literatury polskiej i pasjonaci czytania spotkali się w parku im. Aleksandra Jagiellończyka o godzinie 10:00. Łosiczanie przeczytali wszystkie osiem nowel rekomendowanych w tym roku.
Największe wrażenie na uczestnikach wydarzenia zrobił Wojciech Antoszczuk, który wyśmienicie przygotował swoją interpretację noweli Sienkiewicza “Sachem”, wykorzystując do tego muzykę i rekwizyty.
Podczas akcji zgodnie z tradycją mieszkańcy mogli również ostemplować własne egzemplarze książek okolicznościową pieczęcią, a także obejrzeć wystawy przygotowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach.
Galeria po kliknięciu w zdjęcie