W cyklu “Spotkania z ciekawymi ludźmi…” – Piotr Wnuk

Data publikacji: 13 października 2019

Łosicki Dom Kultury, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Łosicach zaprasza w piątek 18 października 2019 r. o godz. 18:00 do sali widowiskowej ŁDK  na kolejne spotkanie w cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi…”. Gościem najbliższego spotkania będzie Piotr Wnuk, który opowie o swoich dwóch wyprawach do Indochin w latach 2016 – 2019. W trakcie podróży korzystał z lokalnego transportu, autostopu, roweru oraz siły własnych nóg.
 
Podczas swoich wypraw Piotr uwielbia schodzić z utartych szlaków i szukać miejsc niekomercyjnych, aby lepiej poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz codzienne życie jego mieszkańców. Zjawiskowa, dzika natura, buddyzm, animizm, odmienna architektura, wielogodzinna praca za grosze, bezinteresowna ludzka życzliwość, komercjalizacja dużych miejscowości, lokalne zwyczaje i kuchnia to zagadnienia, które będą tematem spotkania. Prelekcja wzbogacona będzie malowniczymi zdjęciami z płaskowyżu Bolaven, przejażdżki koleją po Birmie, wolontariatu w Kambodży, pobytu w wiosce Ban – Na w północnym Laosie i Wietnamu.
Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Przemierza świat lokalnymi środkami transportu oraz na piechotę.
 
Wstęp wolny!