Wyjątkowa Noc Bibliotek

Data publikacji: 16 października 2020

Już po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się w obchody ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego, w imprezie stacjonarnie mogła uczestniczyć tylko część czytelników. Reszcie przygotowano zestawy zadań do samodzielnego wykonania w domu, oraz linki z hasłem do odtwarzanego filmu. 

- W czasie, gdy czytanie książek jest najbezpieczniejszą formą kontaktu z kulturą świętowaliśmy tę wyjątkową noc bezpiecznie, ale razem. – mówi kierowniczka biblioteki Anna Czerko. – Wprawdzie nie wszyscy chętni mogli w sposób tradycyjny wziąć udział w zabawie, ale i dla nich przygotowałyśmy dość bogaty program.

Wśród zestawów zadań do samodzielnego wykonania znalazły się ćwiczenia na spostrzegawczość, krzyżówki, wykreślanki i labirynty. Punktem kulminacyjnym było biblioteczne kino familijne i projekcja filmu pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”, w reż. Edmundsa Jansona, który powstał na podstawie książki łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts”.

Uczestnicy stacjonarnej Nocy Bibliotek wzięli dodatkowo udział w konkursie na spostrzegawczość, podczas którego musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Najlepsza okazała się Kaja Kęcel, miejsce II zajął Antoni Maksymiuk, III był Marcel Kucewicz.