Literatura w Obrazach: Konkurs Plastyczny dla Małych i Dużych

Data publikacji: 20 marca 2024

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach ogłasza konkurs plastyczny, którego tematem jest "Literatura w Obrazach: Ilustrując świat książek". Konkurs, rozpoczynający się 21 marca 2024 roku i trwający do 30 kwietnia 2024 roku, to znakomita okazja dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z powiatu łosickiego do wyrażenia swojej kreatywności.

Celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie twórczej inwencji oraz budowanie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi wśród młodych uczestników. Organizatorzy pragną również wspierać rozwój czytelniczy i kreatywność poprzez sztukę.

Prace konkursowe, wykonane osobiście w dowolnej technice, należy dostarczyć do Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filii w Łosicach, mieszczącej się przy ulicy Piłsudskiego 9, najpóźniej do 30 kwietnia 2024 roku. Tematem pracy jest "Literatura w Obrazach: Ilustrując świat książek". Prace będą oceniane pod względem zgodności z tematyką, estetyki i oryginalności.

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe, aby każde dziecko miało szansę na wyrażenie swojej twórczości. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali w maju.

- Zachęcamy wszystkie dzieci i uczniów do wzięcia udziału w tym ekscytującym wydarzeniu, które pozwoli wyrazić pasje i talent w sztuce plastycznej, inspirując się przy tym bogactwem literatury - mówi Anna Czerko, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej Siedlcach Filia w Łosicach.

REGULAMIN