Kolejni młodzi zalinkowani do przyszłości

Data publikacji: 18 lutego 2015

Ponad 50 młodych uczniów łosickich szkół już wie, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę. 12 lutego w Bibliotece Pedagogicznej młodzi ludzie z łosickich szkół spotkali się z Wojtkiem Wiemanem który opowiedział im o swojej karierze.

Młodym profesjonalistą, który odwiedził Łosice jest Wojtek Wieman. Obecnie pracuje na stanowisku video managera w Onet.pl. Na rynku pracy funkcjonuje od czerwca 2006 (zaczynał na drugim roku studiów) i od tamtego czasu pracuje w różnych miejscach. Jak sam mówi o sobie – robi to, co lubi, czyli zajmuje się oglądaniem video na YouTube – w dużym skrócie oczywiście, ale brzmi to fajnie!

Wojtek pracuje w Onecie na stanowisku video managera i dba o prawidłowe działanie i produkcję materiałów video na serwisach wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Poza tym jest człowiekiem orkiestrą – sam produkuje materiały video, udziela się na Twitterze i Facebooku, pisze do Android Magazine, na moosic.pl, zna się na nowych technologiach, urządzeniach mobilnych, marketingu, social media i wielu wielu innych.

Posiada tytuł magistra psychologii mediów, ukończył też studia podyplomowe dla producentów filmowych, telewizyjnych i radiowych.

Wojtek Wieman jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

Wojtek Wieman przyjechał do Łosic na spotkanie z uczniami. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie rozmawiano o nowych zawodach i zastanawiano się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.

Spotkanie zostało zrealizowane dzięki udziałowi Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach w trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory – podczas dwóch poprzednich edycji projektu – w całej Polsce odbyło się blisko 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy osób.

OBEJRZYJ GRALERIĘ