Sumliński o "niebezpiecznych związkach"

Data publikacji: 06 grudnia 2016

5 grudnia w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz dokonał otwarcia pierwszego z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, które organizuje wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Łosicach. Gościem spotkania był Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy.

Wojciech Sumliński z pochodzenia warszawiak z wyboru podlasiak, bialczanin, z wykształcenia mgr. psychologii, z wykonywanego zawodu dziennikarz śledczy, pisarz. Pracował w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut”. Autor wielu książek w których ujawnia  prawdę o tajnych operacjach specjalnych SB, ABW czy WSI a także mówi o nieczystej grze jaką uprawiają politycy. Autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki.

Na spotkaniu w Łosicach Wojciech Sumliński przy pełnej sali opowiadał w "telegraficznym skrócie" o "niebezpiecznych związkach naszych polityków", o agentach SB, ABW, WSI i innych służb specjalnych. W drugiej części spotkania odpowiadał na pytania publiczności, których było bardzo wiele. Przy owacji na stojąco pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach podziękowali prelegentowi za poruszające i pełne emocji spotkanie.

Galeria zdjęć ze spotkania po kliknięciu na zdjęcie