Pierwsza łosicka Noc Bibliotek

Data publikacji: 05 czerwca 2017

3 czerwca odbyła się pierwsza w Łosicach Noc Bibliotek, którą przygotowali pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach oraz Biblioteki Publicznej w Łosicach. W sobotni wieczór łosickie Biblioteki przemieniły się w magiczne miejsca pełne zagadek, labiryntów i historii rodem z kryminału.

Wydarzenie rozpoczęło się od gier i zabaw, które już nieco odeszły w zapomnienie, ale jak się okazało wciąż sprawiać mogą wiele radości dzieciom i młodzieży a także dorosłym, którzy dzielnie stawali w szranki z młodszymi rywalami. Do łaski wróciła gra w gumę, która ku zdziwieniu Organizatorów największą frajdę sprawiła męskiej części gości. Rywalizacja była zacięta i pełna śmiechu. Puszki po paście do butów posłużyły do gry w klasy i chłopaka, a hula-hop dawało nie mniej radości przy kręceniu.

Biblioteka Pedagogiczna zamieniła się także w salę kinową. Projekcję filmu  pt. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, który powitał gości i życzył wszystkim udanej zabawy. Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej przygotowali popcorn a Krynica Vitamin, zapewniła na łosicką Noc Bibliotek napoje, więc uczestnicy mogli się czuć jak w prawdziwym kinie,.

Po projekcji nadszedł czas na odkrywanie skarbów, zgadywanki i zajęcia typowe dla detektywów. Była skrzynia ze skarbami, labirynty, zgadywanki, zdejmowanie odcisków palców i tworzenie rysopisu poszukiwanego, a wszystkiemu towarzyszyła radosna atmosfera i cała masa śmiechu.

Po zajęciach detektywistycznych, grono świeżo upieczonych detektywów udała się do Biblioteki Publicznej, gdzie w mroku czytano straszne opowieści, a wśród regałów z książkami ukryty został kolejny skarb. Szukanie skarbu pośród bibliotecznych półek było dużym wyzwaniem dla uczestników. W jednym z magazynów spotkali białą damę, która skutecznie odwróciła uwagę od ukrytego nieopodal skarbu. Po wnikliwych poszukiwaniach skarb odnaleziono i podzielono pomiędzy wszystkich którzy penetrowali magazyny biblioteczne.

Galeria po kliknięciu w zdjęcie