Wystawa fotografi Adama Krasuskiego

21 marca w pierwszy dzień wiosny, w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii Adama Krasuskiego pt. „Mój Dom”.

Późnym popołudniem 21 marca, czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach wypełniła się gośćmi i amatorami fotografii. W tym szczególnym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii Adama Krasuskiego pt. „Mój Dom”.

Zebranych gości powitała kierownik Biblioteki – Anna Czerko, która w kilku ciepłych słowach przybliżyła wszystkim zebranym sylwetkę autora prac.  Pan Adam Krasuski z zawodu jest strażakiem, jak sam o sobie mów,  jest też fotografem amatorem, przedmiotem jego zainteresowań jest krajobraz, architektura, reportaż, ale przede wszystkim człowiek. W ciągu ostatnich dwóch lat wykonał kilkaset fotograficznych portretów mieszkańców „Domu nad Stawami” w Siedlcach. Prace te stanowią eksponaty wystawy.

Całość uroczystości uświetnił występ młodej, utalentowanej artystki – Wioli Latus, która przygotowała specjalnie na tą okazję mini recital. Wszyscy zebrani goście ze wzruszeniem słuchali utworów z repertuaru Krystyny Prońko.

Autor zdjęć przywiózł dla wszystkich gości pięknie wydany katalog z pracami. Każdy mógł dostać osobistą dedykację i zamienić kilka słów z artystą przy kawie, herbacie i pysznym domowym cieście przygotowanym przez pracowników Biblioteki.

Wystawę przedpremierowo 21 marca w godzinach okołopołudniowych, odwiedzili również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach. Zachwytom nie było końca. Dla dużej części uczniów to była pierwsza okazja do zwiedzenia „prawdziwej” wystawy.

Prezentowane prace to nie tylko piękne artystyczne zdjęcia, to tak naprawdę zaklęte w obrazach historie ludzi sportretowanych przez autora, to opowieści o nich i ich domu.