Aktualności

Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów - polona.pl

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. 
Data publikacji: 20 stycznia 2021

100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Poeta Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22 stycznia 1921 w Warszawie, zginął w czasie powstania warszawskiego 4 sierpnia 1944 - podchorąży Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, żołnierz batalionu „Parasol" Armii Krajowej. Polecamy o poecie film Kordiana Piwowarskiego - https://opac.bpsiedlce.pl/integro/842400811787/film/baczynski


Data publikacji: 18 stycznia 2021

Zimowe inspiracje - wystawa

Zapraszamy na wystawę Zimowe Inspiracje  w Galerii Biblioteki, która prezentuje świąteczne bombki oraz prace o tematyce zimowej, wykonane przez uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim podczas zajęć artystycznych.

Data publikacji: 04 stycznia 2021

Życzenia

Wszystkim Czytelnikom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Patrzymy z nadzieją w przyszłość.

Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej

Data publikacji: 22 grudnia 2020

Podsumowanie konkursu

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".  Słowa Jana Pawła II były mottem dziewiątej edycji Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.
Data publikacji: 18 listopada 2020

Laureaci IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 6 listopada 2020 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się przesłuchanie prezentacji uczestników IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 65 uczniów. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Jury wyłoniło laureatów, szczegółowe wyniki poniżej. Laureatów konkursu prosimy odbiór dyplomów i nagród od 7 grudnia 2020 r. (w godzinach pracy biblioteki). Od 1 grudnia (po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny, można odebrać między 9.00 a 15.00). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne czytanie, laureatom i osobom wyróżnionym oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.  

 

Data publikacji: 17 listopada 2020

Projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

W tym roku ruszyła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Za nami pierwszy etap jakim było składanie projektów działań do realizacji  w ramach BOM.  Mazowszanie wskazali wiele ważnych działań do realizacji z zakresu, np. z zakresu bezpieczeństwa na drogach, kultury, edukacji, ochrony środowiska czy doposażenia naszych jednostek w niezbędny sprzęt.

Data publikacji: 02 listopada 2020

IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka Pedagogiczna oraz Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim zapraszają uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego, do udziału w IX Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. W tym roku czytamy utwory papieża Jana Pawła II i Marii Konopnickiej, etap powiatowy odbędzie się w formie zdalnej - zgłoszenia do 30.10.2020 r. Serdecznie zapraszamy, szczegóły w regulaminie. 

 

Data publikacji: 23 października 2020

Storytelling edukacyjny - warsztaty

21 października w naszej bibliotece odbyły się dla bibliotekarzy i zainteresowanych nauczycieli warsztaty ze storytellingu edukacyjnego.  Warsztaty prowadziła Joanna Gąska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach.

Data publikacji: 18 października 2020

Dzień Papieża Jana Pawła II - 16 października

Zapraszamy do biblioteki na wystawę publikacji  "Karol Wojtyła - święty Jan Paweł II". 
Data publikacji: 15 października 2020
poprzednia   123456789 ..... 23   następna >