Aktualności

Polecamy literaturę z historią w tle

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska. 
Data publikacji: 24 czerwca 2022

Projekt MaKI

21 czerwca odbyła się w bibliotece konferencja dla nauczycieli i warsztaty dla uczniów nt. "MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów" zorganizowana przez MSCD i OEiZK w Warszawie.


Data publikacji: 21 czerwca 2022

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek - 14 czerwca

W czerwcu obchodzimy Święto Wolnych Książek. Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. Zapraszamy do korzystania z naszej półki na II piętrze.
Data publikacji: 10 czerwca 2022

Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską

6 czerwca w spotkaniu autorskim z panią Stanisławą Gujską uczestniczyły dzieci z kl. 1a, 3a SP w Wielgolesie oraz kl. 2a ze SP Salezjańskiej.
Data publikacji: 06 czerwca 2022

Dzieci z Ukrainy w bibliotece

6 czerwca, gościliśmy dzieci z Ukrainy, które poznały bibliotekę i uczestniczyły w lekcji języka polskiego.
Data publikacji: 06 czerwca 2022

1 czerwca - Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka  - dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Data publikacji: 31 maja 2022

Spotkanie dla pedagogów i psychologów szkolnych

31 maja w naszej placówce Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zorganizowała dla pedagogów i psychologów szkolnych w ramach współpracy sieci spotkanie warsztatowe na temat " Prezentacja procesu diagnostycznego dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz omówienie ich funkcjonowania w szkole". Spotkaniu towarzyszyła wystawa  najnowszej literatury z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Data publikacji: 26 maja 2022

Dzień Matki - 26 maja

Dzień Matki - święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. Na wystawie prezentujemy literaturę o mamach.
Data publikacji: 26 maja 2022

Nowości

Polecamy nowości Wydawnictwa Literatura dla dzieci i młodzieży!
Data publikacji: 24 maja 2022

Zagadki o książkach

16 maja w naszej bibliotece trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w spotkaniu z magiczną książką.
Data publikacji: 16 maja 2022
poprzednia   123456789 ..... 34   następna >