Aktualności

Jak się uczyć? - warsztaty

Praktyczne wiedzy nigdy za dużo... W czwartek Bibliotekę Pedagogiczną odwiedzili uczniowie Centrum Edukacji Alternatywnej w Mińsku Mazowieckim. Przyszli, aby dowiedzieć się , jak się uczyć szybciej i efektywniej. Teraz czas zastosować poznane metody w szkole.
Data publikacji: 22 lutego 2024

Bezpieczne wirtualne podwórko - szkolenie

Biblioteka Pedagogiczna i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zapraszają nauczycieli, wychowawców, pedagogów, bibliotekarzy na spotkanie „Bezpieczne wirtualne podwórko. Korzyści, wyzwania i zagrożenia związane z funkcjonowaniem uczniów w sieci". Szkolenie odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej (II piętro) - 28.02, środa, 11:30-14:00 z przerwą. Warsztaty poprowadzi Marta Witkowska - ekspert ds. edukacji cyfrowej NASK
Data publikacji: 18 lutego 2024

Bajka terapeutyczna

Dziś odbyły się w naszej bibliotece zajęcia z pięciolatkami z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim, których tematem była historia Filipa i jego złości w bajce terapeutycznej „O borsuku, który na cały świat się obraził".

Data publikacji: 16 lutego 2024

Walentynki i potęga miłości Kaja i Gerdy

14 lutego obchodzimy dzień zakochanych, a więc jest to świetny moment do wspólnego celebrowania go razem z dziećmi. Dlatego dziś do naszej biblioteki przyszła grupa pięciolatków z Przedszkola Niepublicznego „Klub Malucha" na zajęcia o potędze miłości. 

Data publikacji: 14 lutego 2024

Samarytanie z Markowej - lekcja historii

5 i 13 lutego młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych (kl. IV) i (kl. III i IV) z Zespołu Szkół nr 2 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyła w interaktywnych zajęciach historycznych. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie - Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom".
Data publikacji: 13 lutego 2024

Zwiedzamy wystawę "Samarytanie z Markowj"

We wtorek Bibliotekę Pedagogiczną odwiedzili uczestnicy Domu Dziennego Pobytu Caritas DWP. Zwiedzili wystawę "Samarytanie z Markowej - historia bł. Rodziny Ulmów", wysłuchali opowieści o losach rodziny oraz obejrzeli film na ten temat.
Data publikacji: 12 lutego 2024

Zabawy karnawałowe z Kopciuszkiem

29 stycznia 2024 r do naszej biblioteki przyszła grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego Nasza Akademia na tańce i zabawy karnawałowe z Kopciuszkiem.

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Karnawał w bibliotece, czyli bal z Kopciuszkiem

Podczas zimowych ferii dzieci z Punktu oraz Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku, Przedszkola Niepublicznego Klub Malucha oraz Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Stanisława Jachowicza spędziły aktywnie czas w naszej bibliotece na zajęciach i zabawach karnawałowych.

Data publikacji: 23 stycznia 2024

Warsztaty dla młodzieży

W minionym tygodniu odwiedzili bibliotekę uczniowie klasy I LO w ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie. Przyszli, aby się dowiedzieć, jak się lepiej uczyć! Dostali mnóstwo wskazówek i podpowiedzi, co zrobić, aby nauka była szybsza i efektywniejsza. Teraz tylko od nich zależy, czy wykorzystają tę wiedzę w praktyce...
Data publikacji: 12 stycznia 2024

Książka zamiast komputera

11 stycznia w Szkole Podstawowej im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Wiśniewie odbyły się kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej „Higiena cyfrowa jako narzędzie zapobiegające uzależnieniom behawioralnym".

Data publikacji: 11 stycznia 2024
poprzednia   123456789 ..... 48   następna >