Aktualności

Czasopisma pedagogiczne dostępne w czytelni

Zachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni. Dzisiaj prezentujemy czasopismo "Bliżej Przedszkola", w którym znajdują się "materiały na różne okazje".
Data publikacji: 22 września 2020

Światowy Dzień Sybiraka

17 września - w rocznicę agresji ZSRR na Polskę obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka, od 2013 roku jest to święto państwowe. Polecamy literaturę przypominającą prawdziwe losy zesłańców.
Data publikacji: 17 września 2020

Narodowe Czytanie 2020

W tym roku lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. Zapraszamy Państwa do biblioteki po tekst utworu i wybór egzemplarza z wystawy. Polecamy również nasze nowości.
Data publikacji: 04 września 2020

Czytam sobie

Z nowym rokiem szkolnym zachęcamy nauczycieli klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie CzytanieToDziała oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) "Czytam sobie. Pierwsza klasa!" Wypełniając formularz rejestracyjny można wygrać pakiet materiałów i pomocy do pracy z serii Czytam Sobie, książki dla uczniów i nauczycieli oraz setki gadżetów czytelniczych! Szczegóły na stronie: czytamsobie.pl/
Data publikacji: 01 września 2020

Godziny pracy biblioteki

Od poniedziałku 31 sierpnia wracamy do tradycyjnych godzin pracy.
Wszystkich czytelników zapraszamy:
poniedziałek - piątek godz. 9.00-18.00
sobota godz. 9.00-15.00

Data publikacji: 27 sierpnia 2020

NOWOŚCI!

W Dniu Pozytywnie Zakręconych polecamy nauczycielom i wszystkim zainteresowanym wychowaniem serię książek POZYTYWNA DYSCYPLINA
Data publikacji: 17 sierpnia 2020

100. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ

PAMIĘTAMY!

Polecamy publikacje i serwer poświęcony bohaterom z przed 100 lat: https://bitwa1920.gov.pl/pl/

Data publikacji: 12 sierpnia 2020

Wybrane czasopisma

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru "Wychowawcy" poświęconego zagadnieniu edukacji domowej. Szczególnie polecamy artykuł Romana Trzeciaka - ojca 9 dzieci, koordynatora edukacji domowej w Akademii Montessori w Pruszczu Gdańskim z 10-letnim własnym doświadczeniem, opisującego krok po kroku drogę od nauczania w szkole do nauczania w domu.
Data publikacji: 07 sierpnia 2020

Wydawnictwa IPN w naszej bibliotece

Instytut Pamięci Narodowej realizuje projekt „Biblioteka na to czeka", którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski. W ramach tej akcji nasza biblioteka otrzymała 29 publikacji historycznych.
Data publikacji: 07 sierpnia 2020

Pamiętamy - 76. rocznica Powstania Warszawskiego

Oni mieli naście lat... Piosenki powstańcze + CD

Ta wyjątkowa książka przedstawia współczesnym nastolatkom ich rówieśników, których dzieciństwo przypadło na lata II wojny światowej. Wielu z nich nie dane było wejść w dorosłe życie. Zostały po nich wspomnienia, zdjęcia, na których najczęściej widzimy ich uśmiechnięte pogodne twarze. W książce znajdują się najbardziej znane piosenki powstańcze wraz z nutami, zdjęcia, dokumenty, wiersze o tych, którzy mieli wtedy naście lat, fragmenty pamiętników oraz komiks, który opowiada piękną legendę z okresu Powstania Warszawskiego. Na płycie CD znajduje się 11 utworów, które wraz z fragmentami wierszy tworzą artystyczną całość. [Opis z okładki]

Data publikacji: 31 lipca 2020
poprzednia   123456789 ..... 22   następna >