Aktualności

Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską

W Czytelni naszej biblioteki 19 maja odbyło się spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 6 w Mińsku Mazowieckim.
Data publikacji: 19 maja 2017

Powiatowy konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

"Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać" to temat na opowiadanie w Powiatowym Konkursie Literackim dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Biblioteka Pedagogiczna zapraszają uczniów powiatu mińskiego do udziału w konkursie.
Data publikacji: 14 maja 2017

Książki, które warto przeczytać

W naszej bibliotece 11 maja odbyły się warsztaty na temat Książki, które warto przeczytać. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wraz ze swoimi nauczycielami. Goście pamiętali o Dniu Bibliotekarza. Życzyli pracownikom sukcesów w pracy i samych słonecznych dni, wręczyli Paniom wielkie bukiety wiosennych kwiatów.

 

Data publikacji: 11 maja 2017

Świętuj z nami Tydzień Bibliotek

Serdecznie zapraszamy na Tydzień Bibliotek do naszej placówki. W tym roku święto to przypada w dniach 8-15 maja. Proponujemy Państwu zajęcia z książką dla dzieci, spotkanie autorskie z poetką Stanisławą Gujską, obejrzenie wystawy malarstwa Alicji Dębowskiej i oczywiście interesujące tytuły książkowe. Godziny zajęć do ustalenia tel. 257593611.
Data publikacji: 04 maja 2017

Plakat na promocję książki

27 kwietnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. VI e ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mińsku Mazowieckim pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Araźnej.
Data publikacji: 27 kwietnia 2017

Wystawa malarska Pani Alicji Dębowskiej

Zapraszamy do obejrzenia Wiosennej Wystawy prac malarskich Pani Alicji Dębowskiej - emerytowanej nauczycielki języka polskiego. Wystawa czynna będzie w kwietniu i maju w godzinach pracy biblioteki.

                                                                                                                             
Data publikacji: 08 kwietnia 2017

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

Międzypowiatowy Konkurs  „Ten jest dobry, kto chce być dobry" w 100 rocznicę śmierci Świętego Brata Alberta rozstrzygnięto 17 maja 2017 roku. Podsumowanie Międzypowiatowego Konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 24 czerwca 2017 roku podczas uroczystości ku czci św. Jana Chrzciciela Patrona Miasta Mińsk Mazowiecki w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela. Laureaci 1. miejsca (trzyosobowe reprezentacje szkół) wyjadą na wycieczkę do Brukseli. Dla finalistów  2. i 3. miejsca będzie zorganizowana wycieczka do Krakowa, śladami Św. Brata Alberta. Dla pozostałych uczestników będzie zorganizowana wycieczka do Sejmu.

 


 

 

Data publikacji: 07 kwietnia 2017

Edukacja czytelnicza, czyli co i po co czytamy dzieciom - warsztaty

Dnia 6 kwietnia odbyły się w bibliotece warsztaty metodyczne z edukacji czytelniczej dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz bibliotekarzy szkół podstawowych.
Data publikacji: 06 kwietnia 2017

Jak motywować dzieci do czytania?

29 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim uczestniczyliśmy w spotkaniu dla rodziców dzieci kl. I-III.
Data publikacji: 29 marca 2017

Uczniowie z Mechanika w bibliotece

28 marca gościliśmy w naszej placówce uczniów klas Ip i IIp  z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami.
Data publikacji: 28 marca 2017
poprzednia   12345678910   następna >