Aktualności

Wystawa obrazów pani Agnieszki Kaczmarczyk

Wystawa obrazów wykonanych metodą krzyżykową przez Agnieszkę Kaczmarczyk zorganizowana w Galerii Biblioteki Pedagogicznej, ul. Piłsudskiego 1a (II piętro), dostępna będzie w godzinach pracy biblioteki do końca lipca. Serdecznie zapraszamy

Data publikacji: 29 czerwca 2018

II POWIATOWY KONKURS LITERACKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

30 maja  jury powołane przez organizatorów Bibliotekę Pedagogiczną i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim w składzie: Stanisława Gujska - przewodnicząca, Iwona Krasuska, Joanna Gajda, Anna Popławska rozstrzygnęło II Powiatowy Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Gdzie są ludzie z tamtych lat, czy czas zatarł ślad?". Konkurs organizowany był pod Patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego i Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 17 czerwca 2018 w czasie trwania festynu rodzinnego z okazji VI Dni Powiatu Mińskiego na terenie ZS nr 1 im. K. Wielkiego ul. Budowlana 4.

 

Data publikacji: 17 czerwca 2018

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek - 12 czerwca 2018 r.

W bieżącym roku obchodzimy XV edycję  święta uwalniania i dzielenia się książkami. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała książki, które Czytelnicy mogą wymienić na swoje. Książki znajdują się w holu na II piętrze na specjalnie do tego przygotowanym regale. Zapraszamy chętnych Czytelników do udziału w akcji.

Data publikacji: 11 czerwca 2018

Spotkanie autorskie

30 maja w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie autorskie młodych poetów, uczniów Szkół Salezjańskich, którzy promowali tomik poezji "Szukając skarbu. Antologia poezji uczniowskiej".

Data publikacji: 18 maja 2018

Wykorzystanie tekstów literackich przez bibliotekarza w pracy z uczniami

Spotkanie dla bibliotekarzy odbyła się 29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejówku. Szczególnie dziękujemy pani Beacie Chmielewskiej i Krystynie Taciak za przygotowanie interesujących twórczych zajęć z klasą VI, z wykorzystaniem tekstów z książki M. Strzałkowskiej "Dawniej czyli drzewiej".

Data publikacji: 16 maja 2018

Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską

9 i 10 maja w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyły się spotkania autorskie z poetką Stanisławą Gujską.
Data publikacji: 27 kwietnia 2018

Spotkanie z prof. Krzysztofem Zanussim

17.04.2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej prof. Krzysztof Zanussi spotkał się z nauczycielami i młodzieżą. Rozmowę z reżyserem o sztuce, wychowaniu, wartościach, filmie i tradycji prowadziła prof.Maria Ekiel-Jeżewska.


Data publikacji: 26 kwietnia 2018

Finał Integracyjnego Konkursu

Podsumowanie Integracyjnego Konkursu Plastycznego i Gawędy Ziemia Mińska Pędzlem, Światłem i Słowem Malowana z Cyklu "O Czym Szumią Mazowieckie Wierzby?" Moja Okolica Moja Ojczyzna org. przez Stowarzyszenie "Koniczynka" odbyło się 26.04.2018 r. Pokonkursowe prace prezentowane są na wystawie w Galerii Biblioteki Pedagogicznej (II piętro).

 

Data publikacji: 25 kwietnia 2018

Nauka poprzez zabawę - warsztaty PUS dla nauczycieli

27 kwietnia 2018 r. odbyły się w bibliotece warsztaty  PUS, czyli "Pomyśl - Ułóż - Sprawdź" na temat: Nauka poprzez zabawę - skuteczne wspieranie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Epideixis.

Data publikacji: 21 kwietnia 2018

Komunikacja interpersonalna w bibliotece szkolnej

12 kwietnia 2018 r. odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy - "komunikacja interpersonalna w bibliotece szkolnej".  Szkolenie poprowadził Tomasz Garstka - psycholog autor wielu publikacji dla nauczycieli.

Data publikacji: 19 marca 2018
poprzednia   123456789 ..... 12   następna >