Aktualności

Mała Książka - Wielki Człowiek

Wszystkich rodziców dzieci w wieku 3-6 lat ponownie zapraszamy do projektu "Mała książka - wielki człowiek"! Zgłoszone dziecko otrzymuje pakiet 2 książek oraz Kartę Małego Czytelnika, na której kolekcjonuje naklejki za każda wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem min. 1 pozycji. Po uzbieraniu 10 czeka na nie mała nagroda.
Data publikacji: 02 lipca 2020

Żegnamy Przyjaciela

Zmarł poeta, prozaik, regionalista pan Krzysztof Szczypiorski. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.
Na pożegnanie wiersz poety z tomiku "Posiadam nadzieję"
Data publikacji: 30 czerwca 2020

Czasopisma pedagogiczne dostępne w czytelni

Zapraszamy do korzystania z czasopism dostępnych w czytelni. Możecie Państwo skorzystać z nich na miejscu lub zamówić skan artykułu na swój adres e-mailowy korzystając z usługi skanowanie dokumentów.
Data publikacji: 23 czerwca 2020

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!

Fundacja Bookcrossing Polska zaprasza do obchodów Święta Wolnych Książek! A my nieustannie zachęcamy do korzystania z bookcrossingowej półki w holu naszej Biblioteki, ul. Piłsudskiego 1a (II piętro).
Data publikacji: 16 czerwca 2020

100. rocznica urodzin Tadeusza Chróścielewskiego

100 lat temu 3 czerwca w Mińsku Mazowieckim urodził się Tadeusz Chróścielewski - poeta, pisarz, tłumacz.  Od 1945 roku związany z Łodzią gdzie był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego. Zmarł w Łodzi 17 sierpnia 2005, w wieku 85 lat. Tadeusz Chróścielewski był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego i Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich im. gen K. Sosnkowskiego, jest Honorowym Obywatelem Mińska. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z jego twórczością szczególnie w tym roku!
Data publikacji: 03 czerwca 2020

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach" to hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W dniach 30 maja - 5 czerwca zapraszamy rodziców po książki dla dzieci.
Data publikacji: 01 czerwca 2020

Dla bibliotek szkolnych

Wskazówki dla nauczycieli bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach szkolnych w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii / po ustaniu epidemii koronawirusa.
Data publikacji: 20 maja 2020

18 maja - 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły

Zapraszamy na wystawę publikacji z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Polecamy również stronę Centrum Myśli Jana Pawła II i grę online : http://graowolnosc.pl/
Data publikacji: 18 maja 2020

Tydzień Bibliotek

Hasłem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece". Zapraszamy online na spacer po naszej galerii z ostatnich 10 lat. Szczególnie polecamy wystawy prac plastycznych i obrazów lokalnych twórców - http://www.bpsiedlce.pl/4/galeria/478/

 

Data publikacji: 07 maja 2020

Czasopisma pedagogiczne dla nauczycieli

Polecamy artykuły z czasopisma "Bliżej Przedszkola" 2020 nr 4:

Kartka jest nudna - nie tylko o rysowaniu: Autorka podejmuje zagadnienie rozwoju dziecka poprzez twórczość...


Data publikacji: 23 kwietnia 2020
poprzednia   123456789 ..... 21   następna >