Aktualności

Zapraszamy na wystawę „Makata kuchenna - tradycje Mazowsza”

Od 9 sierpnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim (Galeria II piętro) można zobaczyć wystawę makat kuchennych wykonanych przez uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Jedlina" w Mieni.
Data publikacji: 09 sierpnia 2017

Laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży

21 czerwca 2017 w godz. 13.00 - 14.00 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać".

Data publikacji: 24 czerwca 2017

Powiatowy konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

Dnia 14 czerwca 2017 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się posiedzenie jury na zakończenie Konkursu „Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać". Na konkurs wpłynęło 39 prac, autorami prac konkursowych było 43 uczniów.
Data publikacji: 16 czerwca 2017

Wakacyjna wystawa prac rękodzielniczych PŚDS

Wystawa prezentuje prace z galerii Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Sosnkowskiego 43, wykonane technikami: hand made, filcowanie na sucho i mokro, szydełkowanie, malowanie na szkle. Uczestnicy swoje prace wykonali podczas zajęć rękodzielniczych, biżuterii artystycznej i krawieckich. Zapraszamy do obejrzenia w godzinach pracy Biblioteki (II piętro).

Data publikacji: 14 czerwca 2017

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek - 13 czerwca 2017 r.

W roku bieżącym obchodzimy XIV edycję  święta uwalniania i dzielenia się książkami. Jak co roku Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim przygotowała zestaw książek z różnych dziedzin wiedzy, które Czytelnicy mogą wymienić na swoje. Książki do wymiany znajdziemy na specjalnie do tego przygotowanym regale, który znajduje się na II piętrze Biblioteki. Zapraszamy chętnych Czytelników do udziału w akcji.

Data publikacji: 09 czerwca 2017

Wystawa prac plastycznych na Dzień Dziecka

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac plastycznych dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie pt. "Moja ulubiona postać literacka" wykonanych pod kierunkiem pani Manueli Wajs.

Data publikacji: 30 maja 2017

Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską

W Czytelni naszej biblioteki 19 maja odbyło się spotkanie autorskie z panią Stanisławą Gujską, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 6 w Mińsku Mazowieckim.
Data publikacji: 19 maja 2017

Książki, które warto przeczytać

W naszej bibliotece 11 maja odbyły się warsztaty na temat Książki, które warto przeczytać. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej wraz ze swoimi nauczycielami. Goście pamiętali o Dniu Bibliotekarza. Życzyli pracownikom sukcesów w pracy i samych słonecznych dni, wręczyli Paniom wielkie bukiety wiosennych kwiatów.

 

Data publikacji: 11 maja 2017

Wystawa malarska Pani Alicji Dębowskiej

Zapraszamy do obejrzenia Wiosennej Wystawy prac malarskich Pani Alicji Dębowskiej - emerytowanej nauczycielki języka polskiego. Wystawa czynna będzie w kwietniu i maju w godzinach pracy biblioteki.

                                                                                                                             
Data publikacji: 08 maja 2017

Świętuj z nami Tydzień Bibliotek

Serdecznie zapraszamy na Tydzień Bibliotek do naszej placówki. W tym roku święto to przypada w dniach 8-15 maja. Proponujemy Państwu zajęcia z książką dla dzieci, spotkanie autorskie z poetką Stanisławą Gujską, obejrzenie wystawy malarstwa Alicji Dębowskiej i oczywiście interesujące tytuły książkowe. Godziny zajęć do ustalenia tel. 257593611.
Data publikacji: 04 maja 2017
poprzednia   12345678910   następna >