Aktualności

Gala Konkursowa w 70 - lecie powstania BIBLIOTEKI

W tym roku obchodzimy 70-lecie powstania naszej Biblioteki. W związku z tym podjęliśmy szereg działań by uczcić ten jubileusz. Na spotkaniu, które odbyło się 22 listopada 2022 r. zaprezentowano jubileuszowe reminiscencje z okazji 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej. Przygotowano podsumowanie i wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz  w konkursie na "Plakat promujący bibliotekę". Następnie laureaci pierwszych miejsc przeczytali teksty polskich romantyków. Spotkanie uświetnił występ artystyczny zespołu "Kreska" przygotowany przez uczniów ze Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim.

 

Data publikacji: 22 listopada 2022

Laureaci XI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków

W dniach 15-16 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, udział w nim wzięło 123 uczniów. Szczegółowe wyniki w dalszej części informacji. Laureatów  i opiekunów zapraszamy na galę konkursową, która odbędzie się 22 listopada 2022 r. o godz. 11.30 w naszej Czytelni (II piętro). Podczas gali laureaci pierwszych miejsc zostaną zaproszeni do zaprezentowania utworu konkursowego.
Data publikacji: 17 listopada 2022

Dzień Seniora

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej im. bł. Karoliny Kózkówny w Mińsku Mazowieckim w czwartek 27 października otrzymali od nas i SP w Mistowie herbatę wraz z życzeniami z okazji Dnia Seniora.

 

Data publikacji: 28 października 2022

Konkurs na plakat promujący bibliotekę

26  października 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „PLAKAT PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ". W konkursie wzięło udział 75 uczestników w dwóch kategoriach: klasy IV-VIII szkoły podstawowej (29) i szkoły ponadpodstawowe (46).
Data publikacji: 26 października 2022

Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem w bibliotece

W poniedziałek 24 października odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4 z Grupy Muszelki, które miały przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej poświęconej tematyce baśni „Czerwony Kapturek".
Data publikacji: 24 października 2022

Gra miejska

21 października odbyła się  gra miejska Życie i twórczość Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej, której autorem jest Paweł Aniszewski oraz konkurs pięknego czytania utworów poetki. Organizatorami gry byli: Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.
Data publikacji: 21 października 2022

Dzień postaci bajek - bal

W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek" pracownicy naszej biblioteki we współpracy ze Szkołą Podstawową w Mistowie zorganizowali bal połączony z głośnym czytaniem bajek, pt. „Dzień postaci bajek".
Data publikacji: 21 października 2022

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka Pedagogiczna oraz Szkoły Salezjańskie Sapere aude w Mińsku Mazowieckim zapraszają uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego, do udziału w XI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. W tym roku czytamy poezję i prozę polskich romantyków. Zgłoszenia uczestników do 2 listopada na adres e-mail: minsk-maz@bpsiedlce.pl
Data publikacji: 12 października 2022

Magiczna podróż po literaturze

Spotkanie Magiczna podróż po literaturze, różne oblicza książki odbyło się 19 października 2022 r., prezentację książek nietypowych przedstawiła Renata Jaroszewska bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach filii w Sokołowie Podlaskim.

 

Data publikacji: 06 października 2022

Magiczna moc bajek - projekt

We wrześniu 2022 r. nasza biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Mistowie przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek" czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.
Data publikacji: 04 października 2022
poprzednia   123456789 ..... 36   następna >