Aktualności

"Czy znasz polskie legendy?" - konkurs

14 marca 2018 r. pracownik biblioteki uczestniczył w pracach komisji jurorskiej Międzyprzedszkolnego Konkursu "Czy znasz polskie legendy?"  w Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. 
Data publikacji: 14 marca 2018

Spotkanie z książką

marca gościłyśmy dzieci z Koła Bibliotecznego ze SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz uczestniczyły w "spotkaniu z książką". Celem zajęć było propagowanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
Data publikacji: 06 marca 2018

Wartości w wychowaniu i nauczaniu - konferencja

27 lutego w naszej placówce odbyła się konferencja naukowa  pt. Wartości w wychowaniu i nauczaniu. Referaty wygłosili: prof. Andrzej Tyszka, dr Joanna Kubicka,  prof. Maria Ekiel-Jeżewska.
Organizatorzy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Biblioteka Pedagogiczna filia w Mińsku Mazowieckim i Prof. Maria Ekiel-Jeżewska.
Data publikacji: 09 lutego 2018

Egzamin ósmoklasisty w teorii i praktyce

Dnia 14 lutego 2018 r. w Bibliotece odbyły się warsztaty dla nauczycieli języka angielskiego na temat "Egzamin ósmoklasisty w teorii i praktyce" zorganizowane przez Karolinę Maliszewszką z Wydawnictwa Oxford University Press.
Data publikacji: 02 lutego 2018

Wystawa Zimowy pejzaż

Wystawa prac uczestników zajęć artystycznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim pt. „Zimowy pejzaż". Prezentowane prace wykonane zostały technikami: suchej pasteli, akwareli, haftem segmentowym. Zapraszamy!
Data publikacji: 17 stycznia 2018

Integracyjne Warsztaty Plastyczne w Bibliotece Pedagogicznej

7 grudnia z inicjatywy PŚDS odbyły się Integracyjne Warsztaty Plastyczne pt. " Zimowe inspiracje - ozdoby świąteczne". W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kątach oraz uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim. Po spotkaniu zorganizowano wystawę  w Galerii Biblioteki Pedagogicznej.

 

Data publikacji: 18 grudnia 2017

O czym szumią mazowieckie wierzby. Gawędy o Ziemi Mińskiej i jej okolicach

W dniu 29 listopada 2017 roku, w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Piłsudskiego 1A odbyło się spotkanie promujące książkę „O czym szumią mazowieckie wierzby. Gawędy o Ziemi Mińskiej i jej okolicach".
Data publikacji: 11 grudnia 2017

Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę ws. przystąpienia Województwa Mazowieckiego do projektu,

" Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu."

Data publikacji: 04 grudnia 2017

Wystawa „Tropem bohaterów książek Astrid Lindgren”

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych „TROPEM BOHATERÓW KSIĄŻEK ASTRID LINDGREN" zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 5 w Mińsku Mazowieckim w Galerii Biblioteki.

Zapraszamy

Data publikacji: 23 listopada 2017

Prezentacja książki

29 listopada 2017 r. o godz.11.00 w Czytelni Biblioteki (II piętro) odbędzie się prezentacja książki "O czym szumią mazowieckie wierzby".

Data publikacji: 23 listopada 2017
poprzednia   123456789 ..... 11   następna >