Aktualności

Professional Development Day

10.12.2018  odbyło się szkolenie dla nauczycieli języka angielskiego szkół ponadgimnazjalnych z nowej podstawy programowej, które prowadziła Karolina Maliszewska z Wydawnictwa Oxford University Press.

Data publikacji: 03 grudnia 2018

Media społecznościowe w bibliotekach

29 listopada 2018 r. w Czytelni Biblioteki odbyło się szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy na temat "Media społecznościowe w bibliotekach. Bezpieczne funkcjonowanie w sieci", które prowadziła Marta Witkowska - psycholog, edukator, specjalista w Zespole Edukacji i Szkoleń Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w Warszawie.
Data publikacji: 23 listopada 2018

Spotkanie autorskie z poetką Stanisławą Gujską

22 listopada 2018 r.w naszej bibliotece odbyło się spotkanie dzieci z Przedszkola "Michałek" z panią Stanisławą Gujską. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o książkach autorki. Bawiły się i śpiewały teksty z tomiku "Dzień dobry przedszkolaki". Na zakończenie dzieci otrzymały autograf poetki.
Data publikacji: 22 listopada 2018

SLEEVEFACE - wystawa pokonkursowa

Zespół Szkól Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim i Biblioteka Pedagogiczna zapraszają na wystawę pokonkursową SLEEVEFACE zorganizowaną w Galerii Biblioteki - II piętro. Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego rozpocznie się w lutym 2019 r. Zapraszamy na wystawę. 
Data publikacji: 20 listopada 2018

Laureaci Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania

20 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbyło się uroczyste podsumowanie VII  Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Podczas gali laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali utwory konkursowe, spotkanie uświetnił chór VIVO ze Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim pod kierunkiem Leny Sakowicz. Wszystkim laureatom, osobom wyróżnionym oraz opiekunom serdecznie gratulujemy. W konkursie wzięło udział 123 uczniów. Za rok zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Pięknego Czytania.

 

Data publikacji: 08 listopada 2018

Nasza niepodległość - warsztaty w MZM

Kurator wystawy stałej „Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej?" prof. dr hab. Maria Ekiel-Jeżewska i Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej zapraszają Nauczycieli z Uczniami na cykl warsztatów dla młodzieży szkolnej "Nasza niepodległość, Polska w I połowie XX wieku w ramach Dni z kuratorem na wystawie Jak żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej?.

Data publikacji: 04 listopada 2018

VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania - 6 i 7 listopada 2018 r.

Biblioteka Pedagogiczna, Szkoły Salezjańskie oraz MDK  zapraszają uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego  do udziału w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania - zgłoszenia do 29.10.2018 r. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego oraz Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. W tym roku czytamy teksty dotyczące wydarzeń sprzed 100 lat związanych z Rocznicą Odzyskania Niepodległości i utwory Zbigniewa Herberta. Szczegóły w regulaminie


Data publikacji: 29 października 2018

Bezpieczny Internet - warsztaty dla młodzieży

29 i 31 października 2018 r. gościliśmy w bibliotece młodzież z ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie kl. I liceum o profilu psychologicznym i  technikum o profilu informatycznym wzięli udział w warsztatach nt. "Media społecznościowe - nasz świat, czy tylko narzędzie?" Warsztat dotyczył wykorzystania mediów społecznościowych, kreowania wizerunku w Internecie, cyberprzemocy i zachowania bezpieczeństwa w sieci.
Data publikacji: 29 października 2018

Wystawa

Zapraszamy na wystawę publikacji "Twórcy Niepodległości" w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości -  Czytelni (II piętro).
Data publikacji: 03 października 2018

Edukacja i wychowanie przez literaturę

27 września 2018 r. odbyło się spotkanie na temat Edukacja i wychowanie przez literaturę zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim i Wydawnictwo Zielona Sowa.

Data publikacji: 28 września 2018
poprzednia   123456789 ..... 14   następna >