Aktualności

Wystawa świąteczna

7 grudnia z inicjatywy PŚDS odbyły się Integracyjne Warsztaty Plastyczne pt. "Ozdoby świąteczne". W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kątach oraz uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim. Po spotkaniu zorganizowano wystawę  w Galerii Biblioteki Pedagogicznej.

 

Data publikacji: 18 grudnia 2017

O czym szumią mazowieckie wierzby. Gawędy o Ziemi Mińskiej i jej okolicach

W dniu 29 listopada 2017 roku, w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Piłsudskiego 1A odbyło się spotkanie promujące książkę „O czym szumią mazowieckie wierzby. Gawędy o Ziemi Mińskiej i jej okolicach".
Data publikacji: 11 grudnia 2017

Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę ws. przystąpienia Województwa Mazowieckiego do projektu,

" Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu."

Data publikacji: 04 grudnia 2017

Wystawa „Tropem bohaterów książek Astrid Lindgren”

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych „TROPEM BOHATERÓW KSIĄŻEK ASTRID LINDGREN" zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 5 w Mińsku Mazowieckim w Galerii Biblioteki.

Zapraszamy

Data publikacji: 23 listopada 2017

Prezentacja książki

29 listopada 2017 r. o godz.11.00 w Czytelni Biblioteki (II piętro) odbędzie się prezentacja książki "O czym szumią mazowieckie wierzby".

Data publikacji: 23 listopada 2017

WIELKIE CZYTANIE LEŚMIANA

21 listopada w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim zostały uroczyście ogłoszone wyniki konkursowe pięknego czytania, spotkaniu towarzyszyło rozdanie nagród, podziękowań, pamiątek oraz występ Zespołu wokalno-instrumentalnego  „Kreska" młodzieży ze Szkoły Salezjańskiej pod kierunkiem pana Jakuba Maguzy, który skomponował  muzykę do wierszy Bolesława Leśmiana. Zespół zaprezentował program artystyczny pt „4 ×Leśmian".
Data publikacji: 23 listopada 2017

Laureaci VI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana

W dniach 08-09 listopada 2017 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania poezji i Prozy Bolesława Leśmiana.  Podsumowanie konkursu, odbyło się 21 listopada 2017 r. o godz. 13.00 w Czytelni Biblioteki.


Data publikacji: 10 listopada 2017

Wystawa Sacrum Ziemi Mińskiej pędzlem i światłem malowane

Zapraszamy na jesienną wystawę "Sacrum Ziemi Mińskiej pędzlem i światłem malowane" zorganizowaną przez
Stowarzyszenie „Koniczynka" w Galerii Biblioteki Pedagogicznej (II piętro).
Data publikacji: 31 sierpnia 2017

Zapraszamy na wystawę „Makata kuchenna - tradycje Mazowsza”

Od 9 sierpnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim (Galeria II piętro) można zobaczyć wystawę makat kuchennych wykonanych przez uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Jedlina" w Mieni.
Data publikacji: 09 sierpnia 2017

Laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży

21 czerwca 2017 w godz. 13.00 - 14.00 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Nie jestem robotem - potrafię myśleć i mądrze wybierać".

Data publikacji: 24 czerwca 2017
poprzednia   123456789 ..... 11   następna >