Aktualności

Jak się uczyć?

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a uczniowie klasy 6 d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku przyszli do Biblioteki Pedagogicznej, aby dowiedzieć się, jak uczyć się szybciej, łatwiej i skuteczniej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe umiejętności przydadzą się w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!
Data publikacji: 02 czerwca 2023

Zabawy przedszkolaków ze smokiem

W ostatni dzień maja odwiedziły nas Mróweczki z Przedszkola Niepublicznego Klub Malucha. Wzięły one udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych legendzie o smoku wawelskim.
Data publikacji: 31 maja 2023

Patriotyczna rodzinna majówka - wystawa

Zapraszamy na pokonkursową wystawę fotograficzną „Patriotyczna rodzinna majówka", zorganizowaną we współpracy ze Szkołą Podstawową w Mistowie. Prace można obejrzeć w lokalu biblioteki (II piętro) do końca czerwca.
Data publikacji: 30 maja 2023

Dzień Matki w Domu Dziennego Pobytu Caritas

Dzień Matki to okazja do kolejnej naszej wizyty w Domu Dziennego Pobytu Caritas w Mińsku. Seniorzy wysłuchali czytanych wierszy o matce, a potem opowiadali o swoich mamach. Nie zabrakło ani wzruszeń ani śmiechu. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.
Data publikacji: 29 maja 2023

Polskie symbole narodowe

26 maja odwiedziły naszą bibliotekę uczniowie z dwóch klas I i III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim, którzy uczestniczyli w patriotycznej lekcji poświęconej naszej Ojczyźnie.
Data publikacji: 26 maja 2023

Polska - Moja Ojczyzna

Dnia 25 maja odwiedziły naszą bibliotekę Delfinki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Wzięły one udział w patriotycznej lekcji bibliotecznej.
Data publikacji: 25 maja 2023

Spotkanie ze smokiem

24 maja dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nasza Akademia w Mińsku Mazowieckim wzięły udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych legendzie o smoku wawelskim.

Data publikacji: 24 maja 2023

Magiczna moc bajek - podsumowanie projektu

Dnia 22 maja nastąpiło uroczyste zakończenie Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek", czyli Bajkowa podróż do krainy wyobraźni IV Edycja na rok szkolny 2022/2023. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Mistowie.
Data publikacji: 22 maja 2023

Pamiętajmy o pożytecznych owadach

Światowy Dzień Pszczół obchodzimy 20 maja - to okazja do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku a także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.
Data publikacji: 17 maja 2023

Storytelling - warsztaty 15 maja

Mówienie to sztuka...A mistrzem w sztuce może być tylko ten, kto swoje umiejętności nieustannie rozwija i kształtuje. Dzisiaj w Bibliotece Pedagogicznej z takiej możliwości skorzystały nauczycielki mińskich szkół, które wzięły udział w warsztatach, dotyczących storytellingu edukacyjnego. Przeprowadziła je Joanna Gąska - bibliotekarz, redaktor portalu łosice.info. Uczestnicy przekonali się, że historia ma moc.

Data publikacji: 15 maja 2023
poprzednia   123456789 ..... 43   następna >