Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską

Data publikacji: 27 kwietnia 2018

           9 i 10 maja 2018 r. w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyły się spotkania autorskie z panią Stanisława Gujską, która zaprezentowała swoje książki uczniom szkoły podstawowej i grupie przedszkolnej.
           Pierwszego dnia w spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim - kl. Va i VIa z polonistkami p. Moniką Sokołowską i Małgorzatą Szczęsną. Pani Stanisława Gujska zaprezentowała swój nowy tomik pt. „W wierzbowym pejzażu". Tomik opiewa piękno przyrody mazowieckiej, w szczególności wierzby, jako symbol Mazowsza. Autorka mówiła młodym słuchaczom o formach poezji, o jej znaczeniu w uwrażliwianie i odczuwanie jej piękna.  Podkreślała, że wiersz w bardziej subtelny sposób przedstawia rzeczywistość, oddziałuje na czytelnika swoją delikatnością lub też siłą przekazu.  
          Drugiego dnia uczestniczyli  uczniowie  z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim: I b - p. Danuta Wróblewska, III c - Natalia Pielasa, II b - Ewa Zagórska i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z p. Moniką Kowalewską-Głogowską. Tej grupie dzieci autorka przedstawiła wiele książek o tematyce dla nich bliskiej. W szczególności omawiała treści książeczek nowych, bądź wydanych ponownie. Do nowych należy książka pod tytułem „Dziwactwa Fredzi Tchórzofretki" oraz „Hej jedziemy". W Książce  „Hej jedziemy" znajduje się wiele wierszy o ciekawych miejscach w Polsce. Dzieciom bardzo podobały się wiersze o Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, czy też innych mniejszych miejscowościach. Każde z nich zasługuje na miły i ciekawy wiersz. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali autografy i mogli też zakupić książki autorki.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć