Polska - Moja Ojczyzna

Data publikacji: 25 maja 2023

Dnia 25 maja odwiedziły naszą bibliotekę Delfinki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Wzięły one udział w patriotycznej lekcji bibliotecznej. Miała ona na celu utrwalenie podstawowych wiadomości o swojej ojczyźnie, a dzieci mogły dowiedzieć się czegoś więcej o kraju w którym żyją.  Do przeprowadzenia zajęć posłużyły utwory literacki, zabawy, filmiki, piosenki, ćwiczenia i inne materiały.

Przedszkolaki rozpoczęły swoją podróż zwiedzaniem biblioteki wraz z popróbowaniem ruszenia  dużych i ciężkich przesuwnych regałów z książkami za pomocą magicznej korbki. Obejrzały też przepiękne prace Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w mińsku Mazowieckim pod tytułem „Magiczny recykling" . Do przygotowania tych prac wykorzystano surowce wtórne i naturalne.

Następnie przeszły do czytelni, gdzie czekał na nie teatrzyk kamishibai pod tytułem „O Lechu, Czechu i Rusie i powstaniu Polski" oraz zabawy i ćwiczenia dotyczące tematu zajęć. Na koniec dzieci obejrzały interaktywne książki znajdujące się w czytelni oraz na wystawie „Biblioteka poleca dzieciom".