Laureaci Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego
W dniach 16-17 listopada 2015 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego. Konkurs obejmował następujące kategorie wiekowe: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
Jury - w składzie: Małgorzata Sulewska - przewodnicząca, Renata Bakuła, Karolina Wieczorek Anna Popławska wyłoniło laureatów i wyróżniło następujące osoby:
klasy I-III szk. podst.
1. Michał Sekular - Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim, op. Danuta Graboś
2. Filip Bogusz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Grzebowilku, op. Jolanta Całka
3. Aniela Kowalczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim, op. Izabela Jakubiak
Wyróżnienia:
Franciszek Pudło - Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim, op. Wioleta Szczęsna
Kinga Tańska - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, op. Marzena Wocial, Beata Kossakowska
klasy IV-VI szk. podst.
1. Karolina Ręczajska - Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, op. Krystyna Osińska
2. Nela Kleszcz - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, op. Iwona Kokoszka, Beata Kossakowska
3. Wojciech Bartczak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, op. Beata Araźna
Wyróżnienia:
Jakub Wieczorek - Szkoła Podstawowa w Jakubowie, op. Zofia Czerwińska-Gągol
Zuzanna Garbecka - Szkoła Podstawowa w Rudzie, op. Jolanta Zagożdżon
Rafał Sarna - Szkoła Podstawowa w Stojadłach, op. Maciej Samulik
Anna Opalko - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół nr 1 w Sulejówku, op. Renata Kostrzewska
klasy I- III gimn.
1.Natalia Mazek - Salezjańskie Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim, op. Małgorzata Bochyńska
2. Weronika Bartczak - Gimnazjum nr 2 w Sulejówku, op. Ewa Karaś
2. Mateusz Gromulski - Gimnazjum w Pustelniku, op. Iwona Krasuska
3. Weronika Czyż - Gimnazjum w Zespole Szkół w Jakubowie, op. Ewa Charczuk
Wyróżnienia:
Marcin Stępień - Gimnazjum w Stanisławowie, op. Marzanna Zagórska
Nela Jędrych - Gimnazjum Nr 2 w Mrozach, op.Kamila Gałęzowska
Urszula Filipowicz - Gimnazjum Nr 2 w Mrozach, op.Kamila Gałęzowska
Angelika Jabczyńska - Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie, op. Marzena Bartnicka
Nagroda specjalna: Michał Płochocki - Publiczne Gimnazjum w Stojadłach, op. Katarzyna Malka
klasy szkoły ponadgimn.
1.Kamil Michalski - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, op. Mariola Piwek
2. Rafał Kułak - Zespół Szkół nr 1 Mińsk Mazowiecki, op. Monika Branicka-Miłkowska
3. Iza Ziubińska - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, op. Marzena Piętka
3. Aleksandra Bodecka - Liceum Plastyczne w Mińsku Mazowieckim, op. Anna Kosińska, Ewa Ambroziewcz
Wyróżnienia:
Tomasz Michalski - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, op. Anna Kosińska
Magdalena Pajda - Zespół Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, op. Wioletta Bieniek
Natalia Bobrzyk - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mazińsku Mazowieckim, Justyna Radomińska
Anna Szczerbowska - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, op. Katarzyna Pieńczuk
Gratulujemy laureatom, osobom wyróżnionym i opiekunom.
Na uroczystym podsumowaniu Konkursu laureaci pierwszych miejsc czytali wiersze poety. Następnie grupa teatralna "Teraz My" z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowiecki pod kierunkiem P. Anny Lubienieckiej zaprezentowała program artystyczny. Na zakończenie barwne wspomnienia ze spotkania z ks. Janem Twardowskim przedstawiła dyr Szkół Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim p. Renata Bakuła, a młodzież z Gimnazjum Salezjańskiego wyśpiewała w rytmie hip-hopu życiorys pisarza.
W konkursie wzięło udział 110 uczniów.