Aktualności | Laureaci VI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana | Filia w Mińsku Mazowieckim | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Laureaci VI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Bolesława Leśmiana

Data publikacji: 10 listopada 2017

W dniach 08-09 listopada 2017 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył sięVI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania poezji i Prozy Bolesława Leśmiana. Konkurs obejmował następujące kategorie wiekowe: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i in. Jury - w składzie: Małgorzata Sulewska - przewodnicząca, Renata Bakuła, Joanna Gajda, Alicja Dębowska, Hanna Rozbicka, Anna Popławska wyłoniło laureatów i wyróżniło następujące osoby:

   klasy I-III szk. podst.

 

1. Karolina Mucha kl. III -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Siennicy,  op. p. Edyta Makarewicz

2. Eliasz Kublik kl. III -  Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, op. p. Katarzyna Pawlikowska

3. Wiktoria Szostak kl. II - Szkoła Podstawowa w Wielgolesie, op. p. Hanna Zawadka

3. Wojciech Pieńkowski kl.III - Szkoła Podstawowa w Mrozach, op. p. Danuta Król

Wyróżnienie:

Piotr Nowak kl. III - Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim, op. p. Alicja Majszyk

 

  kl. IV-VII szk. podst.

1. Antoni Rosa kl. IV - Szkoła Podstawowa w Dobrem., op. p. Maria Pawińska, Anetta Bodecka

1.  Aleksandra Gryzik kl. VII - Publiczna Szkoła Podstawowa w Siennicy, op. p. Magdalena Biernat

2. Igor Paderewski kl.VI - Publiczna Szkoła Podstawowa w Siennicy, op. p. Magdalena Biernat

2. Julia Dworecka kl. VII- Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim, op. Agnieszka Kożuchowska

3. Julia Zgódka kl. VII -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Grzebowilku, op. Magdalena Piętka

3. Ustian Oganiesian kl. V - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, op. p. Agnieszka Szczepańska

Wyróżnienia:

Wojciech Nowak kl. VI - Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim, op. p. Marlena Pilarska

Wiktoria Orzechowska kl. VI - Szkoła Podstawowa w Dobrem., op. p. Maria Pawińska, Anetta Bodecka

 

    kl. II-III gimnazjum

 

1.Katarzyna Bieńkowska kl. II gimn. - Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim, op. Aleksandra Wróbel

2. Adrian Broda kl. II gimn. - Zespół Szkół w Siennicy, op. Agata Wąsowska, Anna Kazimierowicz

3. Alicja Chmielarczyk  kl. III gimn. - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, op. Hanna Wielgołaska

 

 kl. II-III ponadgimn. i in.

 

1.Martyna Kowalczyk kl. II - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Mińsku Mazowieckim, op. p. Katarzyna Domańska

2. Gabriel Krynicz kl. III - Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, op. p. Aneta Martyniak, Joanna Bystrzyńska

2. Sara Wojciechowska kl. II - Zespół Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, op. p. Aneta Martyniak, Monika Branicka-Miłkowska

3. Bartosz Świętochowski kl. II - Zespół Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, op. Wioletta Bieniek, Ewa Gańko

3. Karol Rogala kl. II - Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim, op. p. Zofia Zadrożna

Wyróżnienia:

Angelika Wichrowska kl. II  - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, op. p. Anna Kosińska, Beata Łubkowska

Kacper Jakub Knotek kl. I - Medyczna Szkoła Policealna w Mińsku Mazowieckim, op. Elżbieta Ładno


Wszystkim laureatom, osobom wyróżnionym oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

Jednocześnie już dziś prosimy, aby uważnie czytać regulamin konkursu, zwracając uwagę na limit czasowy wystąpień oraz charakter konkursu. W konkursie wzięło udział 101 uczniów.