Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim

POLECAMY:


Daję słowo! : wędrówki po języku i literaturze / Grzegorz Leszczyński. - Jabłonna : Tamaryn ; Warszawa : dystr. Wydawnictwo Agora", [2016]

Tyle widzimy w świecie, ile potrafimy nazwać. Słowami poznajemy świat, słowami myślimy i mówimy. Jedne słowa są trudne, inne mają znaczenie, które wydaje się nam obce. Są i takie, których używamy na co dzień, ale nie umiemy powiedzieć, co znaczą.
Ta książka zaprasza do tego, by wędrując po różnych tekstach, rozpoznawać ważne słowa - takie, które pozwalają nam zrozumieć siebie, innych ludzi i świat, w którym żyjemy. Zaprasza do wędrówki po języku, bo słowa należą do języka, a także po literaturze - bardzo wiele zamieszczonych tu cytatów pochodzi z różnych książek pisanych dawniej i współcześnie. Może skusicie się i sięgniecie po którąś z nich? Są też cytaty z gazet i czasopism, bo nie powinniśmy zamykać się na świat, w którym żyjemy, a gazety i czasopisma to nasze okno na świat.

źródło opisu https://merlin.pl/daje-slowo-wedrowki-po-jezyku-i-literaturze-grzegorz-leszczynski

 

 

Uniwersytet Dziecięcy : mądre odpowiedzi na trudne pytania / Ulrich Janssen, Ulla Steuernagel ; il. Klaus Ensikat ; tł. Renata Baranowska. - Wyd. 3. - Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013

Książka, w której spisane zostały odpowiedzi na najbardziej nurtujące dzieci pytania.
Dlaczego dinozaury wyginęły?
Dlaczego wulkany zieją ogniem?
Dlaczego jedni są biedni, a inni bogaci?
Dlaczego śmiejemy się z dowcipów? (...)
Dlaczego szkoła jest głupia?
W 2002 roku na jednym z niemieckich uniwersytetów 5 000 dzieci zadawało pytania uczonym. Ten niezwykły eksperyment zaowocował książką. Dwoje dziennikarzy zebrało pytania dzieci i odpowiedzi naukowców.

                                                                                                                 

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/173254/uniwersytet-dzieciecy-madre-odpowiedzi-na-trudne-pytania

                                                                                  

 

 

Powieść krok po kroku / Anna Kamińska ; [il. Olga Królak]. - Warszawa : Wydawnictwo Magnus, 2016

Powieść krok po kroku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy pragną napisać książkę, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Teoretycznie to literatura dla starszych dzieci lub młodszej młodzieży (wiek 9-12 lat), jednak Powieść krok po kroku to książka otwarta opiera się na interakcji z czytelnikiem. Im więcej w nią włożymy, tym więcej dostaniemy: wysiłek, wiedza, starania i doświadczenie przekładają się na bogate i wartościowe dzieło. Pisanie książki to świetna zabawa dla każdego, bez względu na wiek.

                

źródło opisu:  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,58677,Powiesc-krok-po-kroku


                          

 

 

Terapia zajęciowa / redakcja naukowa Aneta Bac. - Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2016

Podręcznik przedstawia obszary pracy i zakres kompetencji terapeuty zajęciowego umożliwiający mu prowadzenie terapii zajęciowej w zakresie szeroko pojętej adaptacji zajęć i środowiska do potrzeb konkretnej osoby w taki sposób, aby umożliwić jej wykonywanie zajęć dla niej istotnych i ważnych, a przez to przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.
Zawiera teoretyczne podstawy terapii zajęciowej i opis artystycznych form stosowanych w praktyce terapeuty zajęciowego. W przystępnej i syntetycznej formie omawia możliwości i sposoby pracy terapeuty zajęciowego z pacjentami w zależności od stwierdzonego schorzenia lub grupy wiekowej z opisami przypadków.

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/13935/tytul/terapia-zajeciowa-bac-pzwl

 

 

12 ważnych opowieści : polscy autorzy o wartościach dla dzieci / ilustracje Elżbieta Kidacka ; [redakcja Agata Mikołajczak-Bąk]. - Poznań : Publicat, cop. 2016

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość.
Znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, , Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach.                           

źródło opisu:https://merlin.pl/12-waznych-opowiesci-opracowanie-zbiorowe