Pokonkursowa wystawa prac plastycznych - grudzień 2012

                                         Integracyjny Konkurs Plastyczny

O czym szumią mazowieckie wierzby?Moja okolica -Moja Ojczyzna

ORGANIZATORZY KONKURSU:

Stowarzyszenie „Koniczynka" działające na rzecz dzieci z niepełnosprawnością umysłową, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mińsku Mazowieckim oraz Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zapraszają do obejrzenia wystawy pokonkursowej prac plastycznych w Galerii Biblioteki (II piętro) ul. Piłsudskiego 1a w godzinach pracy biblioteki.

Konkurs plastyczny polegał na tym, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczniów klas integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz dzieci i młodzieży z ośrodków specjalnych z terenu miasta Mińsk Mazowiecki i powiatu mińskiego. Za pomocą różnych technik plastycznych wykonali ilustracje, obrazy do wierszy i legend o mieście i ziemi mińskiej. Celem konkursu plastycznego było rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci, młodzieży szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie wierszy i legend o Mińsku Mazowieckim i ziemi mińskiej. Zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu miasta oraz przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja, jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac. By spojrzeli wokół siebie i dostrzegli to, co możemy jeszcze ocalić od zapomnienia - urok mińskich zabytków, wszystko co składa się na szczególny charakter naszej małej Ojczyzny i ...jest bliskie autorom wierszy i legend o mieście i jego okolicach.

Integracyjny Konkurs Plastyczny i Recytatorski dofinansowany był przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki i Starostwo Powiatowe Mińsk Mazowiecki.