2020

Grudzień - polecamy świąteczne nowości z literatury pięknej.  

Grudzień -  Czytanie online "Dobre maniery" - zajęcia dla kl. 3 SP w Mistowie

Grudzień - Zimowe Inspiracje wystawa publikacji i prac plastycznych uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim.

6 listopada 2020 r.  odbyło się przesłuchanie prezentacji uczestników IX Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 65 uczniów. W bieżącym roku mija 100 lat od urodzin  Papieża Polaka oraz 150 lat  od  śmierci Marii Konopnickiej. Ta podwójna rocznica  zgromadziła - tym razem wirtualnie -  w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim miłośników literatury. Organizatorem konkursu oprócz Biblioteki Pedagogicznej były Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim a patronował jak co roku starosta miński Antoni Jan Tarczyński. 

Październik/listopad -promocja artykułów z czasopism, wydarzeń, rocznic i literatury: Europejski Tydzień Kodowania, 27. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów, Storytelling edukacyjny,  kolejnej edycja akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę" i "Przerwa na czytanie",  Nagroda Nike, zapraszenie nauczycieli i bibliotekarzy szkół podstawowych do konkursu JA, PRZYRODA, EKOLOGIA, ŻYCIE, zapraszenie do wysłuchania nowej produkcji, serialu audio LALKA

Październik/listopad - szkolenia pracowników: (25.09)Rozwijanie procesów myślowych ucznia w toku zajęć edukacyjnych, (07.10) Zdalna promocja książek - narzędzia i pomysły, (14.10) książką połączeni, (22.10)Niesztampowe metody pracy w bibliotece, (26-27.10) Biblioterapia i bajkoterapia w nowoczesnym procesieedukacji, wychowania i terapii.

21 października odbyły się warsztaty ze storytellingu edukacyjnego.  Warsztaty prowadziła Joanna Gąska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Biblioteka przygotowała wystawę literatury i nowości.

Wrzesień - promocja literatury: Światowy Dzień Sybiraka, Dziś Europejski Dzień Języków Obcych,  polecamy nauczycielom najnowsze części serii Inspiracje, zapraszamy po nowości dla najmłodszych czytelników, W Międzynarodowym Dniu Urody polecamy specjalnie z tej okazji wybrane pozycje. 

Wrzesień - promocja akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!", konkurs dla nauczycieli

Wrzesień - akcja promująca Narodowe Czytanie 2020: plakaty, wystawa, zakładki, rozmowy z czytelnikami

Wrzesień -  z wydawnictwa audiobook.pl, strefa dla bibliotek, pozyskano pakiet 30 audiobooków za 30 zł i włączono do zbiorów

Sierpień - promocja literatury z okazji: 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, Dnia Pozytywnie Zakręconych, Święta Lotnictwa Polskiego, promocja artykułów z czasopism

Sierpień -  realizacja projektu IPN „Biblioteka na to czeka",  W ramach tej akcji nasza biblioteka otrzymała 29 publikacji historycznych. 

Sierpień - promocja konkursu Biblioteka Bezglutenowa, Projektu Być jak Ignacy  

Lipiec - promocja literatury z okazji: Dnia Psa, Dnia Czekolady, Dnia bez Telefonu, Dnia Czerwonego Kapturka, rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Czerwiec -  promocja akcji bookcrossingowej i udział na Facebooku akcji "7 dni -7 książek"

Czerwiec - promocja literatury z okazji: Dnia Ochrony Środowiska, Dnia Dziecka, Dnia Matki

Czerwiec - wystawa w 100. rocznicę urodzin mińszczanina Tadeusza Chróścielewskiego - pisarza i poety;

- promocja twórczości Krzysztofa Szczypiorskiego

Maj -przekazanie wskazówek dla bibliotek szkolnych

Maj - prezentacja literatury dziecięcej - XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Maj - Hasłem XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2020 było „Zasmakuj w bibliotece". Zapraszaliśmy online na spacer po naszej galerii z ostatnich 10 lat, polecaliśmy wystawę prac plastycznych i obrazów lokalnych twórców.

Maj - wystawa publikacji z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Polecamy również stronę Centrum Myśli Jana Pawła II i grę online : http://graowolnosc.pl/

Maj -Tydzień Bibliotek (8-15 maja) pod hasłem "zasmakuj w bibliotece" - wędrówka online po galerii i wystawa publikacji nt. zasmakuj w literaturze: smak słowa, wiedzy, podróży, zdrowia

Kwiecień - promocja artykułów z czasopism i nowości wydawniczych biblioteki online.

10 marca 2020 r. nauczyciele przedszkola powiatu mińskiego uczestniczyli w warsztatach „Melorytmiczna koncepcja wspomagająca naukę czytania" przygotowanych przez Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „METRIS"- (25 osób)

28 i 29 lutego odbył się kurs doskonalący dla wychowawców, pedagogów, psychologów i nauczycieli - "Trening Zastępowania Agresji" - org. MSCDN (21 osób).

27 lutego w naszej bibliotece odbyły się warsztaty metodyczne nt "terapii ręki" zorg. przez MSCDN (20 osoby).

Luty - promocja projektu "Mała książka - wielki człowiek" i oferta zajęć.

Luty - wystawa prac uczniów z trzech edycji konkursów historycznych organizowanych przez naszą bibliotekę pt. Ocalić od zapomnienia.

31 stycznia w naszej placówce odbyły się warsztaty MSCDN dla nauczycieli nt efektywnej komunikacji interpersonalnej nauczyciel-rodzic.

31 stycznia  sześciolatki z grupy 0 c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami uczestniczyły w interaktywnych zajęciach inspirowanych wystawą świąteczną "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej". Temat - "poznajemy symbole i tradycje". Przedszkolaki pracowały w grupach: układały puzzle, poznały ciekawe książki, zostały zaproszone do udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek". 

28 stycznia bibliotekę odwiedziły sześciolatki z grupy 0 d z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami. Sześciolatki z grupy 0d z opiekunami obejrzały wystawę "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej", uczestniczyły w zajęciach plastycznych oraz bawiły się przy dźwiękach ukulele. Dzieci również zapoznały się z ciekawymi książkami i projektem "Mała Książka Wielki Człowiek".  

24 stycznia z wizytą do biblioteki przybyły pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach spotkanie z magiczną książką.(20)

22 stycznia w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy I Technikum/logistyk z ZSE w Mińsku Mazowieckim, młodzież zwiedziła wystawę, zapoznała się z historią pocztówki świątecznej i z ofertą placówki.(23)

Styczeń - wystawa w Szkole Podstawowej nr 3 w Mińsku Mazowieckim. "Malarstwo Józefa Chełmońskiego" na podstawie publikacji ze zbiorów BP i bibl. szkolnej.

Styczeń - wystawę prac konkursowych dzieci z kl. 0-3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie. Konkurs odbył się z okazji "Dnia Misia" pod kierunkiem pani Manueli Wajs - "Mój przyjaciel Miś".

8 stycznia naszą bibliotekę odwiedziły pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Mińsku Mazowieckim wraz z opiekunami, rozpoznawały symbole świąteczne i zwiedziły wystawę "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej". (22 osoby)

Styczeń - wystawa "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej" z kolekcji Krzysztofa Szczypiorskiego.