2015

14.12.2015 r. - młodzież kl. I a z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyła w zajęciach warsztatowych nt "Jestem użytkownikiem informacji"

14 grudzień 2015 r. - wystawa kart świątecznych.

1 i 14 grudnia 2015 r. -  wystawa publikacji dla gimnazjalistów.

14.12.2015 r., w warsztatach plastycznych „Świąteczne kartki"  wzięli udział uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zaproszeni uczniowie kl Ic z wychowawczynią Teresą Romaszuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim.

3 grudnia 2015 r. - spotkanie z poetką panią Stanisławą Gujską i z wydawcą książki "Leśne skrzaty".

26.11-01.12.2015 r. - wystawa publikacji poetki Stanisławy Gujskiej.  

1 grudnia 20015 r. - młodzież kl. I g z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim uczestniczyła w zajęciach warsztatowych nt "Jestem użytkownikiem informacji". Młodzież zapoznała się ze zbiorami biblioteki, z katalogiem i możliwościami wyszukiwania różnych źródeł. W grupach poszukiwała odpowiedzi na temat co to są i czemu służą biblioteki oraz jak i gdzie młodzież szuka informacji.

26 listopada i 3 grudnia 2015 r -  ponad godzinne spotkanie poetki z dziećmi z mińskich Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 6 oraz ze SP w Kołbieli. Pani Stanisława Gujska opowiadała w jaki sposób pisze książki, kto ilustruje i wydaje. Czytała z dziećmi swoje wiersze zarówno z najnowszego zbioru "Leśne skrzaty" jak i z wcześniejszych "W domu i na spacerze", "Rok tańczy bolero", "Panda Minka". Dzieci chętnie czytały z autorką wiersze, zadawały dociekliwe pytania i śpiewały piosenki. Po spotkaniu cierpliwie czekały, aby zakupić pod choinkę książkę poetki z autografem na prezent dla siebie lub dla najbliższych. W spotkaniach wzięło udział 170 uczniów

24 listopada 2015 r. Na uroczystym podsumowaniu Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego laureaci pierwszych miejsc czytali wiersze poety. Następnie grupa teatralna "Teraz My" z Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowiecki pod kierunkiem P. Anny Lubienieckiej zaprezentowała program artystyczny. Na zakończenie barwne wspomnienia ze spotkania z ks. Janem Twardowskim przedstawiła dyr Szkół Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim p. Renata Bakuła, a młodzież z Gimnazjum Salezjańskiego wyśpiewała w rytmie hip-hopu życiorys pisarza.

16-17 listopada 2015 r. -  Z okazji ogłoszenia roku 2015 Rokiem ks. Jana Twardowskiego odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego zorg. przez Bibliotekę Pedagogiczna, nauczycieli polonistów oraz MDK w Mińsku Mazowieckim dla uczniów wszystkich szkół powiatu mińskiego. Konkurs zorganizowano pod Patronatem Starosty Mińskiego. Wzięło udział 110 uczestników.

16-24.11.2015 r. - wystawa publikacji ks. Jana Twardowskiego.

29.10.2015 r. w  warsztatach artystycznych „Jesienne inspiracje"  wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.                       Wystawa prac plastycznych w Galerii.

24.10.2015 r. - przygotowano Aktualności Pedagogiczne i bibliografię o dopalaczach na konferencję zorganizowaną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w MM nt "Dopalacze... dowiedz się więcej"

20 października 2015 r. odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych. Uczestnicy zapoznali się z platformą Moodle oraz jak można tworzyć i przeprowadzać z uczniami interaktywne quizy na platformie Kahoot. Szkolenie poprowadził informatyk Mirosław Paja. Uczestnicy obejrzeli przygotowaną wystawę, otrzymali bibliografię do tematu oraz kolejne dwa zeszyty z nowościami biblioteki. W dobrej atmosferze dzielili się doświadczeniami.

październik 2015 r. -wystawa publikacji "E-learning w pracy nauczyciela bibliotekarza".

październik 2015 r. pokonkursowa wystawa  prac dzieci i młodzieży z powiatu mińskiego w Galerii Biblioteki.

5 września 2015 r. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu "Lalki" zorganizowanym przez MBP.

11.06.2015 r - warsztaty plastyczne w Galerii biblioteki uczestników z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim w ramach zajęć artystycznych inspirowanych wystawą Anny Kurdej.

Maj/czerwiec 2015 r.- wystawa prac konkursowych Integracyjnego Konkursu Plastycznego „ZIEMIA MIŃSKA PĘDZLEM I ŚWIATŁEM MALOWANA" z cyklu „O czym szumią mazowieckie wierzby?" Moja Okolica - Moja Ojczyzna zorganizowana w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej przez Stowarzyszenie "Koniczynka".

19 i 26 maj 2015 r.- wizyta w bibliotece dzieci ze SP nr 6 w Mińsku mazowieckim, warsztaty plastyczne w Galerii.

13 maja 2015 r.- otwarcie  wystawy malarstwa Anny Kurdej zorganizowanej w Galerii Biblioteki we współpracy z MDK.

13 maja 2015 r. - spotkanie dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu mińskiego nt Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

8-15 maj 2015 r.- XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem WYBIERAM BIBLIOTEKĘ- wystawa nowości wydawniczych.

Kwiecień 2015 r. - Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu- wystawa publikacji.

styczeń/luty 2015 r. - wystawa prac, które zostały zamieszczone w kalendarzu na 2015 rok - "Plastyczne wędrówki po Mazowszu przez cztery pory roku" zorganizowana przez Stowarzyszenie "Koniczynka". Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Styczeń 2015 r. - promocja e-booków na platformie IBUK Libra. Bezpłatny dostęp dla czytelników.