Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYK

 

 

 

 

 

8 marca 2018 na spotkanie autorskie przyjechała do nas Pani Małgorzata Gutowska - Adamczyk - autorka Cukierni pod Amorem.

Data publikacji: 10 marca 2018

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

 

20 grudnia wraz z finalistami konkursu "Jesień dary lasu niesie" i ich opiekunami uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska. 

Data publikacji: 04 stycznia 2018

Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę ws. przystąpienia Województwa Mazowieckiego do projektu,

" Informatyzacja bibliotek pedagogicznych na Mazowszu."

Data publikacji: 04 grudnia 2017

SZKOLENIE DLA RODZICÓW

 

 

 

15 listopada przeprowadziłyśmy szkolenie dla rodziców klas czwartych w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łochowie. Przedstawiłyśmy  aktualny stan czytelnictwa dzieci i młodzieży w Polsce oraz zaproponowałyśmy rodzicom co mogą zrobić aby zachęcać dzieci do sięgania po książkę. Dziękujemy dyrekcji i Pani Elżbiecie Kondruś za zaproszenie i miłe przyjęcie. 

Data publikacji: 16 listopada 2017

NAGRODY ROZDANE

 

 

 29 października podczas uroczystości IX Hubertusa Węgrowskiego rozdano nagrody finalistom konkursu "Jesień dary lasu niesie".  A wręczali je minister środowiska Jan Szyszko, dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski oraz Sebastian Michalski - pracownik Nadleśnictwa Łochów.
Wszystkie prace można oglądać w lokalu biblioteki przez cały listopad. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Data publikacji: 03 listopada 2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM TOMASZEM SOBANIĄ

 

 

 

 

30 października odbyły się dwa autorskie spotkania z Tomaszem Sobanią - najmłodszym polskim pisarzem.  

Data publikacji: 03 listopada 2017

WYNIKI KONKURSU

25 października jury oceniło prace nadesłane na konkurs "Jesień dary lasu niesie". Nagrody laureatom zostaną wręczone dnia 29 października podczas IX Hubertusa Węgrowskiego przy parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Wyniki i protokół prezentujemy poniżej.
Data publikacji: 26 października 2017

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

 

 

 

 

 

 

Korzystając z pięknej pogody odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Nr 1 w Węgrowie. Pani Marta Panufnik odczytała maluchom bajkę "Jan, Małgorzata i stara czarownica". Dzieci zwiedziły też pomieszczenia biblioteczne i oglądały "magiczne książki" zgromadzone na wystawie "Niezwykłe, zaczarowane książki".

Data publikacji: 18 października 2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM TOMASZEM SOBANIĄ

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie nauczycieli-bibliotekarzy oraz nauczycieli innych przedmiotów na spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Sobanią - autorem książek dla młodzieży, które odbędzie się 30 października o godz. 12,30 w sali konferencyjnej przy ulicy Piłsudskiego 23.

Data publikacji: 17 października 2017

UWAGA KONKURS

 

 

Ogłaszamy konkurs dla dzieci i młodzieży.

"Jesień dary lasu niesie" to konkurs organizowany przez Nadleśnictwo Łochów, Bibliotekę Pedagogiczną w Węgrowie oraz Parafię Św. Ojca Pio w Węgrowie.

Szczegóły i regulamin konkursu poniżej. Nagrody czekają. Zapraszamy

Data publikacji: 11 października 2017
poprzednia   12345678910   następna >