Aktualności

JAK ROZWIJAĆ CZYTELNICTWO WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY?

W związku z priorytetem MEN związanym z rozwojem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczestniczymy w konferencjach organizowanych dla rodziców i rad pedagogicznych. 

Data publikacji: 22 grudnia 2016

KONFERENCJA W STAROSTWIE

Już po raz kolejny prezentowaliśmy nasz księgozbiór na konferencji zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Węgrowie przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Konferencja odbyła się 24 listopada a dotyczyła Przemocy. Na konferencję oprócz pakietu książek przygotowaliśmy bibliografię. Dziękujemy Poradni oraz Starostwu za zaproszenie.

Data publikacji: 22 grudnia 2016

UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD FINALISTOM KONKURSU "PIĘKNO PODLASIA W OBIEKTYWIE"

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie przy  współpracy Nadleśnictwa Łochów oraz Parafii Św. Ojca Pio w Węgrowie zorganizowała konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży "Piękno Podlasia w obiektywie". Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 23 października 2016 r. podczas obchodów VIII Węgrowskiego Hubertusa. Wszystkim finalistom i uczestnikom gratulujemy. Pokonkursową wystawę prac można oglądać w lokalu biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Data publikacji: 02 listopada 2016

MAGICZNA PODRÓŻ PO LITERATURZE ZAKOŃCZONA

 

 

W dniach 12-25 października dzieci i młodzież miały możliwość zwiedzania wystawy "Magiczna podróż po literaturze. Różne oblicza książki". Ogółem odwiedziło nas 17 grup z węgrowskich przedszkoli i szkół. Dziękujemy Pani Renacie Jaroszewskiej - bibliotekarzowi z Biblioteki Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim za udostępnienie wystawy. Zdjęcia w galerii. Zapraszamy do obejrzenia.

Data publikacji: 02 listopada 2016

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

 

 

 

 18 października komisja konkursowa wyłoniła laureatów w konkursie fotograficznym "Piękno Podlasia w obiektywie". Nagrody laureatom i pozostałym uczestnikom zostaną rozdane na Hubertusie Węgrowskim dnia 23 października 2016r. po Mszy św. o godz. 12.00 przy parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Poniżej zamieszczamy protokół z posiedzenia jury.

Data publikacji: 19 października 2016

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

 

 

11 października 2016 r. odbyła się konferencja dla nauczycieli-bibliotekarzy z terenu powiatu węgrowskiego.

Data publikacji: 18 października 2016

KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu węgrowskiego do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Piękno Podlasia w obiektywie". Konkurs został zorganizowany z okazji VIII Hubertusa Węgrowskiego.

Data publikacji: 27 września 2016

Konkurs Wspomnienia uczniów i nauczycieli z dawnych lat

W pracy konkursowej można zaprezentować własne wspomnienia lub przeprowadzić wywiad z innymi osobami, o wydarzeniach sprzed 1990 r.

Termin składania prac do 20 września do Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim

Konkurs organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Starosty Mińskiego.

Data publikacji: 30 czerwca 2016

KONKURS DLA DZIECI

 

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie zapraszają dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II do udziału w konkursie plastycznym. Tematem prac jest "Moja bajkowa rodzina". Konkurs został zorganizowany w związku z II Festynem Rodzin Zastępczych. Regulamin konkursu zamieszczamy poniżej

Data publikacji: 06 czerwca 2016

UCZNIOWIE KLASY I B W BIBLIOTECE

 

 

 W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie uskrzydla" odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki, zapoznały się z budową książki i zasadami korzystania z biblioteki. Potem wysłuchały opowiadania i odpowiadały na zadawane pytania. Zdjęcia w galerii

Data publikacji: 04 czerwca 2016
poprzednia   1234567   następna >