Aktualności

Jajko wielkanocne - zajęcia edukacyjne

15 kwietnia gościliśmy w bibliotece grupy dzieci 5- i 6-letnich z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach. Dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w zajęciach związanych z Wielkanocą „Jajko - słowo dnia".
Data publikacji: 16 kwietnia 2019

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 15 kwietnia 2019

Wielkanoc - zajęcia plastyczne w bibliotece

10 kwietnia naszą placówkę odwiedzili wyjątkowi goście. Była to młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z opiekunami.
Data publikacji: 12 kwietnia 2019

III spotkanie Ósemkowiczów

6 kwietnia odbyło się III Spotkanie Ósemkowiczów - absolwentów i byłych nauczycieli dawnej Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Mireckiego w Siedlcach.

Data publikacji: 08 kwietnia 2019

Przyroda Australii - świat do góry nogami

4 kwietnia w siedzibie biblioteki odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Nasze podróże małe i duże. Seminarium Przyroda Australii - świat do góry nogami poprowadziła dr Barbara Patoleta - wykładowca Katedry Zoologii Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.
Data publikacji: 04 kwietnia 2019

O Wielkanocy w bibliotece

3 kwietnia gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Żeliszewie Podkościelnym wraz z opiekunami.
Data publikacji: 03 kwietnia 2019

Przygody myszki Pipi - teatrzyk kamishibai

2 kwietnia odwiedziły nas najmłodsze dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Młodego Człowieka w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
Data publikacji: 02 kwietnia 2019

Finisaż wystawy Dzieci Zamojszczyzny – historie prawdziwe

W dniach 14-28 marca w siedzibie biblioteki prezentowana była wystawa Pani dr Beaty Kozaczyńskiej opisująca tragiczne losy wysiedleń z terenów Zamojszczyzny. Na ponad trzydziestu rolapach, kuratorka wystawy opisała losy tamtejszej społeczności a zwłaszcza dzieci.
Data publikacji: 29 marca 2019

Bezpieczeństwo w domu, na ulicy i relacjach z obcymi

Chcąc kształtować w uczniach umiejętność przewidywania zagrożeń w codziennym życiu, zorganizowane zostały w bibliotece dnia 28 marca zajęcia o bezpieczeństwie. W lekcji uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej zeSzkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim.
Data publikacji: 29 marca 2019

Praca z katalogiem biblioteki

27 marca do biblioteki przybyli uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym. Uczniowie zwiedzili naszą placówkę, zapoznali się z jej ofertą i zasadami korzystania ze zbiorów.
Data publikacji: 27 marca 2019
poprzednia   12345678   następna >