Aktualności

Zima na Podlasiu w obiektywie Arkadiusza Niedziółki

Zima nie musi być biała, zwłaszcza w obiektywie fotografa czułego na piękno przyrody. Kolorowe zimowe ptaki, jeszcze nie opadłe jesienne liście i czerwone jagody - ptasie smakołyki... Wszystkie kolory pięknie prezentują się na tle śnieżnej bieli.

Data publikacji: 21 lutego 2024

Świat dziecięcych emocji - wystawa

Z radością ogłaszamy, że przez cały luty możecie oglądać w bibliotece wystawę ilustracji Rocio Bonilii "Świat dziecięcych emocji". Piękne ilustracje pochodzą z serii książek dla dzieci hiszpańskiej autorki Elsy Punset Nieustraszeni" (wydanie polskie Mamania). Ilustracje Rocio Bonilli - ciepłe, nastrojowe na pewno skradną Wasze serca!

Data publikacji: 20 lutego 2024

Wybrane czasopisma dostępne w czytelniZachęcamy do korzystania z czasopism dostępnych w naszej czytelni.
Data publikacji: 19 lutego 2024

17 lutego - Światowy Dzień Kota

W Światowy Dzień Kota dowiedz się więcej o swoim pupilu. Koty to nie tylko piękne, ale też bardzo tajemnicze zwierzęta, których zachowanie może wprowadzić właściciela w prawdziwe zdumienie.

Data publikacji: 17 lutego 2024

Co kryje drewniana skrzynka?

Czy warto promować czytelnictwo z teatrzykiem kamishibai? Dowiedzieli się o tym nauczyciele bibliotekarze szkół podstawowych uczestniczący w warsztatach Teatrzyk zamknięty w drewnianej skrzynce, które odbyły się w naszej bibliotece 15 lutego.

Data publikacji: 15 lutego 2024

Światowy Dzień Radia

W 1906 roku Guglielmo Marconi za wynalezienie radia dostał Nagrodę Nobla. Tymczasem o prawo do tego wynalazku upominał się pracujący w USA serbski geniusz nauki Nikola Tesla.

Data publikacji: 13 lutego 2024

Czytelniczy niezbędnik

9 lutego czwartoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach uczestniczyli w zajęciach pt. "Walizka czytelnika - zorganizuj swój czytelniczy niezbędnik".

Data publikacji: 09 lutego 2024

Poznajemy misie

Każde dziecko ma swojego ulubionego pluszowego misia, a ile z nich rzeczywiście wie o prawdziwych niedźwiedziach?  8 lutego uczniowie klasy II z Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale mieli okazję odkryć fascynujący świat niedźwiedzi brunatnych i innych misiów.

Data publikacji: 08 lutego 2024

Spotkanie z magiczną książką

8 lutego odwiedzili nas uczniowie z klas II Zespołu Oświatowego w Strzale. Drugoklasiści  zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki. Uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których zapoznali się z wydawnictwami nietypowymi z działu Magiczna Książka.

Data publikacji: 08 lutego 2024

IBUK Libra

IBUK libra przedstawia książkę na luty

Antropocen. Szanse i zagrożenia

Katarzyna Gurczyńska-Sady, Wojciech Sady

Stworzyliśmy, zwłaszcza w ciągu ostatnich 150 lat, świat, w którym - z utylitarystycznego punktu widzenia - żyje nam się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. O tym, jak do tego doszło, opowiada pięć pierwszych rozdziałów tej książki.

Data publikacji: 06 lutego 2024
poprzednia   123456789 ..... 127   następna >