Aktualności

O El Greco w bibliotece

26 marca w naszej palcówce odbyło się seminarium Dlaczego może nas zainteresować El Greco? organizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Było to pierwsze spotkanie z cyklu Ciekawe miejsca w Siedlcach - nie tylko dla turystów, które poprowadziła Pani mgr Dorota Pikula kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.
Data publikacji: 26 marca 2019

Zawitała wiosna - zajęcia dla przedszkolaków

22 marca  w drugi Dzień Wiosny dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach odwiedziły naszą placówkę. Wzięły udział w zajęciach ZAWITAŁA wiosna!
Data publikacji: 22 marca 2019

Trochę historii w bibliotece

20 marca do biblioteki na lekcję historii Powstanie styczniowe w okolicach Siedlec i działalność ks. Stanisława Brzóski prowadzoną przez Pana Mirosława Chmielewskiego przyszli uczniowie klasy IV i VI z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach wraz z nauczycielami.
Data publikacji: 20 marca 2019

Dzieci Zamojszczyzny: historie prawdziwe - lekcja historii w bibliotece

W dniach 18-19 marca w siedzibie biblioteki odbyły się dwa spotkania z autorką wystawy Panią Beatą Kozaczyńską.
Data publikacji: 19 marca 2019

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne: Legenda o Jacku, siedleckim mocarzu

W środę, 13 marca, gościliśmy w bibliotece uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach. Podczas wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę oraz uczestniczyły w zajęciach czytelniczo-edukacyjnych.
Data publikacji: 14 marca 2019

Lekcja historii w bibliotece

13 marca do biblioteki na lekcję historii Powstanie styczniowe w okolicach Siedlec i działalność ks. Stanisława Brzóski prowadzoną przez Pana Mirosława Chmielewskiego przyszli uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach wraz z nauczycielami.
Data publikacji: 13 marca 2019

Badam i doświadczam - eksperymenty przyrodnicze

12 marca odbyły się warsztaty metodyczne Badam i doświadczam - dziecko w świecie eksperymentów przyrodniczych zorganizowane przez Panią Annę Dziedzinę z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 12 marca 2019

Lekcja historii w bibliotece

11 marca w bibliotece odbyła się lekcja historii Miejsca pamięci walki o niepodległość Polski w okolicach Siedlec w latach 1794-1918 poprowadzona przez Pana Mirosława Chmielewskiego.
Data publikacji: 11 marca 2019

O książce w bibliotece

8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet do biblioteki na zajęcia edukacyjne Spotkanie z książką przyszły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach wraz z nauczycielami.
Data publikacji: 09 marca 2019

Teatrzyk kamishibai - Szukając Marudka

W dniach 6-8 marca pracownicy biblioteki, na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza Pani Ewy Pawluczuk, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach.
Data publikacji: 07 marca 2019