Aktualności

Czytelniczy niezbędnik

9 lutego czwartoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach uczestniczyli w zajęciach pt. "Walizka czytelnika - zorganizuj swój czytelniczy niezbędnik".

Data publikacji: 09 lutego 2024

Poznajemy misie

Każde dziecko ma swojego ulubionego pluszowego misia, a ile z nich rzeczywiście wie o prawdziwych niedźwiedziach?  8 lutego uczniowie klasy II z Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale mieli okazję odkryć fascynujący świat niedźwiedzi brunatnych i innych misiów.

Data publikacji: 08 lutego 2024

Spotkanie z magiczną książką

8 lutego odwiedzili nas uczniowie z klas II Zespołu Oświatowego w Strzale. Drugoklasiści  zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki. Uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których zapoznali się z wydawnictwami nietypowymi z działu Magiczna Książka.

Data publikacji: 08 lutego 2024

IBUK Libra

IBUK libra przedstawia książkę na luty

Antropocen. Szanse i zagrożenia

Katarzyna Gurczyńska-Sady, Wojciech Sady

Stworzyliśmy, zwłaszcza w ciągu ostatnich 150 lat, świat, w którym - z utylitarystycznego punktu widzenia - żyje nam się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. O tym, jak do tego doszło, opowiada pięć pierwszych rozdziałów tej książki.

Data publikacji: 06 lutego 2024

IBUK Libra

Czy można czytać całą dobę? Oczywiście, że tak!

Czy wiesz jakie to proste, aby mieć dostęp do setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki.

Data publikacji: 30 stycznia 2024

62 rocznica urodzin Olgi Tokarczuk

Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej. Pisarka ceniona i przez krytyków i przez publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania.

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Zimowe opowieści

24 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Siedlcach gościła Pani Zima. Przyniosła ze sobą książki o przygodach pingwina Gustawa i Śnieżnego Misia.

Data publikacji: 24 stycznia 2024

O babci i dziadku w literaturze

24 stycznia  w ramach cyklu "Cztery pory roku w literaturze dziecięcej" odbyło  się spotkanie w Miejskim Przedszkolu nr 17 w Siedlcach, nawiązujące do święta babci i dziadka.

Data publikacji: 24 stycznia 2024

Podopieczni siedleckiego szpitala w bibliotece

18 stycznia grupa podopiecznych Szpitala Miejskiego w Siedlcach wzięła udział w zajęciach edukacyjnych "Poznajemy Bibliotekę Pedagogiczną".

Data publikacji: 18 stycznia 2024

Feryjne czytanie

17 stycznia w ramach „Literkowo-cyferkowego bajania" odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach.

Data publikacji: 17 stycznia 2024