Aktualności

III edycja konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza

Samorząd Województwa Mazowieckiego serdecznie zaprasza właścicieli zabytków, które przeszły renowację w trzech ostatnich latach, do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza".

Data publikacji: 22 maja 2023

Czy wybierzesz się z nami w podróż na koniec świata?


W taką wirtualną podróż wybrały się z nami dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, które 22 maja przyszły do naszej biblioteki na zajęcia pt. Z bohaterami książek poznajemy świat.

Data publikacji: 22 maja 2023

Spotkanie z magiczą książką

Czy książki mogą zaskakiwać naszych młodych odbiorców? Okazuje się, że wciąż mają wiele do zaoferowania i mogą zaskoczyć dzieci na wiele sposobów. Mogły się o tym przekonać 2 grupy przedszkolaków z Kotunia oraz grupa 4-latków z Tęczowego Przedszkola w Siedlcach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Spotkanie z magiczną książką".

Data publikacji: 19 maja 2023

18 maja – Międzynarodowy Dzień Muzeów

Muzeum (łac. musaeum, z gr. μουσεῖον mouseíon ‘świątynia muz') - jest to instytucja kultury powołana w celu gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną. W większych muzeach niewielka część z tych obiektów jest udostępniana publiczności w postaci wystaw stałych lub czasowych, natomiast reszta jest przechowywana w specjalnie do tego przystosowanych magazynach.

Data publikacji: 18 maja 2023

Kolejne spotkanie z książką

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych było głównym celem zajęć edukacyjnych Spotkanie z książką, w których uczestniczyli drugoklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

Data publikacji: 18 maja 2023

Wystaw zbiorów biblioteki

18 maja odbyła się konferencja Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży zorganizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.Data publikacji: 18 maja 2023

Bajki w teatrzyku kamishibai

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Przedszkolaka" w Kotuniu miały niezwykłą okazję do odkrywania magicznego świata japońskiego teatrzyku kamishibai. Teatrzyk ten cieszy się popularnością, a tajemnica jego atrakcyjności kryje się w kartach narracyjnych, które wysuwane są z drewnianej skrzynki. To właśnie na tych kartach znajduje się ukryta magia czytania, która potrafi przenieść dzieci w fantastyczne światy literatury.
Data publikacji: 17 maja 2023

Skąd bierze Pan pomysły na książki?

Bezpośredni kontakt z autorem książek to wciąż atrakcyjna forma rozrywki dla młodych czytelników. Stanowi niezastąpioną okazję do zaspokojenia ich ciekawości dotyczącej warsztatu pisarza.

Data publikacji: 16 maja 2023

Przedszkolaki szukają bajek

16 maja, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Siedlcach wzięły udział w mini-grze terenowej pt. "Poszukiwanie bajek w bibliotece". Na terenie biblioteki były schowane bajkowe zagadki, których poszukiwanie stało się pretekstem do zwiedzenia biblioteki. Przedszkolaki poznały również warsztat pracy bibliotekarza. Miały możliwość sprawdzić jak działa czytnik kodów oraz przybiły pieczątkę. Okazało się, że biblioteka jest fajna!!!

Data publikacji: 16 maja 2023

„Powstanie Styczniowe 1863-2023” w Pedagogicznej

Od 19 kwietnia do 13 maja zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Ekspozycja jest hołdem poległym za Ojczyznę, ukazuje różnorodność politycznych i społecznych postaw Polaków w latach 1860-1864.

Data publikacji: 14 maja 2023