Aktualności

Malujemy zimowy krajobraz

20 stycznia gościliśmy w bibliotece dzieci pięcio- i sześcioletnie, z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Chatka", wraz z opiekunami. Tematem zajęć była zima i przedstawienie jej charakterystycznych elementów poprzez ekspresję plastyczną.
Data publikacji: 21 stycznia 2020

Antarktyda - kraina pingwina cesarskiego

13 stycznia dzieci z grupy 5-latków z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych - Antarktyda kraina pingwina cesarskiego.
Data publikacji: 14 stycznia 2020

Zwyczaje świąteczne w wybranych krajach europejskich

Święta Bożego Narodzenia są jednym z ważniejszych wydarzeń w roku - czasem niepowtarzalnym, pełnym radości. W różnych krajach kultywowane są najrozmaitsze zwyczaje i tradycje świąteczne. Spożywa się inne potrawy, inaczej spędza się wolny czas i okazuje się, że nie tylko Mikołaj przynosi dzieciom prezenty.
Data publikacji: 18 grudnia 2019

Spotkanie z Panią Anną Cybulską

12 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panią  Anną Cybulską, emerytowanym nauczycielem języka polskiego, żoną nieżyjącego już kustosza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i 7  Siedlcach oraz Zespołu Oświatowego  w Golicach.

Data publikacji: 13 grudnia 2019

Wokół choinki – zajęcia etnograficzno-plastyczne

9 i 10 grudnia gościliśmy w naszej placówce dwie grupy pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach wraz z opiekunami. Zajęcia poświęcone były świętom Bożego Narodzenia.
Data publikacji: 12 grudnia 2019

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

9 grudnia w naszej placówce, odbyły się dwaspotkania autorskie z Tomaszem Sobanią -  21-letnim autorem książek "Speculo", "Nowy świt" oraz "7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka".
Data publikacji: 10 grudnia 2019

Jak powstają bombki i inne ozdoby choinkowe? – zajęcia etnograficzno-plastyczne

3 grudnia odwiedziły naszą bibliote czterolatki z Miejskiego Przedszkola Nr 25 w Siedlcach wraz z opiekunami.

Data publikacji: 04 grudnia 2019

Andrzejki w bibliotece

25 listopada, 2 i 4 grudnia świętowaliśmy z dziećmi przedszkolnymi Andrzejki. Uczestniczyły w nich przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 6, Niepublicznego Przedszkola Calineczka oraz Przedszkola Mali Artyści
Data publikacji: 04 grudnia 2019

Plastyczne wyobrażenie opisów przyrody w powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”

29 listopada gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii wraz z opiekunami.

Data publikacji: 30 listopada 2019

Tworzymy teatrzyk obrazkowy - kreatywne warsztaty

29 listopada na zajęcia Tworzymy teatrzyk obrazkowy - kreatywne warsztaty przybyli do nas uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii.
Data publikacji: 29 listopada 2019