Aktualności

Spotkanie z książką

15 maja w Tygodniu Bibliotek odbyły się zajęcia edukacyjne Spotkanie z książką dla dwóch grup dzieci z Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Siedlcach.

Data publikacji: 15 maja 2017

Magiczna chemia

Magiczna chemia to zajęcia przygotowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pokazy przygotowane zostały przez studentów Koła Naukowego Chemików„Spectrum" działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.
Data publikacji: 13 maja 2017

Jak zacząć budować roboty? - warsztaty

10 maja w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyły się warsztaty Jak zacząć budować roboty? Prowadzili je studenci Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Warszawskiej Mikołaj Marcinkiewicz i Mateusz Perciński. Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Mikołaj Marcinkiewicz i Mateusz Perciński. Zajęcia skierowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Data publikacji: 12 maja 2017

O współczesnych uzależnieniach w bibliotece

11 maja w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek odbyło się kolejne spotkanie bibliotekarzy członków sieci współpracy i samokształcenia. Seminarium Miej oczy szeroko otwarte! - czyli o współczesnych uzależnieniach dzieci i młodzieży w pigułce dla bibliotekarzy poprowadziła Anna Mirońska pracownik naszej biblioteki.
Data publikacji: 11 maja 2017

Stokrotki i Muchomorki w bibliotece

 
 
11 maja w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dwóch grup dzieci - Stokrotki i Muchomorki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 20 w Siedlcach.
Data publikacji: 11 maja 2017

Ekologiczne kosmetyki - warsztaty

10 maja w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy spotkanie dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i osób zainteresowanych naturalnymi  kosmetykami. Warsztaty Ekologiczne kosmetyki - mydło, kule do kąpieli poprowadziła Pani Agata Chłopek.

Data publikacji: 10 maja 2017

Spotkanie z pszczelarzem

 

10 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie Poznajemy magiczny świat pszczół z Panem Lechosławem Nowakiem Prezesem Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach.

Data publikacji: 10 maja 2017

Magiczna podróż po literaturze. Różne oblicza książki

W ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbywa się szereg zajęć edukacyjnych dla uczniów.
9 maja to dzień poświęcony w szczególny sposób książce. Właśnie dzisiaj odbyły się zajęcia „Magiczna podróż po literaturze. Różne oblicza książki" skierowane do uczniów siedleckich szkół. Prowadziła je nasza koleżanka z filii z Sokołowa Podlaskiego Renata Jaroszewska pomysłodawczyni i główna realizatorka projektu.
Data publikacji: 09 maja 2017

„Majowy ogród” - tworzenie obrazu przez czytelników

9 maja w czytelni biblioteki nasi użytkownicy wzięli udział w tworzeniu obrazu. Tematem pracy plastycznej było wyobrażenie pięknego, majowego i różnobarwnego ogrodu.

Data publikacji: 09 maja 2017

Brzewcha dzieciom

8 maja, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, do naszej biblioteki przybyły dzieci czteroletnie z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 20 w Siedlcach.
Data publikacji: 08 maja 2017