Aktualności

Seminarium dla nauczycieli przyrody i biologii

19 marca w siedzibie biblioteki odbyły się zajęcia Oferta Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dla nauczycieli przyrody i biologii. Spotkanie zorganizowano we współpracy z doradcą metodycznym Panią Agnieszką Sempruch z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 20 marca 2018

Polecamy nauczycielom czasopisma dotyczące wychowania przedszkolnego

Zachęcamy do korzystania z czasopism przeznaczonych dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Zawsze możesz zamówić skan interesującego Cię artykułu na swój adres e-mailowy.
Data publikacji: 19 marca 2018

Antarktyda - kraina pingwinów - zajecia edukacyjne

15 marca grupa sześciolatków z prywatnego przedszkola Akademia Maluszka, przeniosła się z Nami na Antarktydę by poznać bliżej życie największego z pingwinów - pingwina cesarskiego.
Data publikacji: 19 marca 2018

Seminarium dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

15 marca w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Literatura współczesna (i nie tylko) dla dzieci. Teatrzyki dziecięce dla dzieci zorganizowane we współpracy z doradcą metodycznym Panią Józefą Jóźwik z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 16 marca 2018

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

13 marca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan - biografistką wielu znanych osób. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowejnr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 6. Tym razem  nasz gość opowiedział młodzieży o Helenie Poświatowskiej.
Data publikacji: 15 marca 2018

Spór o prace domowe - konferencja

6 marca odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli Różne spojrzenia na zadawanie prac domowych uczniom - potrzeba czy nawyk zorganizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach we współpracy z Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

Data publikacji: 07 marca 2018

Mazowsze dla Syrii

Inicjatywa „Mazowsze dla Syrii" ma za celu pomoc w odbudowie szkoły w mieście Yabrud, położonego nieopodal starożytnej Palmiry.

W akcję "Mazowsze dla Syrii" zaangażowali się również: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza.

Data publikacji: 07 marca 2018

Zbieramy klucze dla Budzika

Chcecie Państwo pomóc Klinice "Budzik" i Fundacji Ewy Błaszczyk "A kogo"? Przyłączcie się do akcji zbierania starych i nieużywanych kluczy. W kilku instytucjach w Siedlcach znajdzie Państwo miejsca, w których można je zostawić. Jedno z nich znajduje się w holu Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Klucze będziemy zbierać do 31 marca.

Data publikacji: 06 marca 2018

Bohaterowie bajek w bibliotece

22 lutego gościłyśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Młodego Człowieka.
Data publikacji: 28 lutego 2018

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

20 lutego gościliśmy Tomasza Sobanię. To urodzony w 1998 r. nastoletni pisarz, mieszkaniec Toszka. Na rynku zadebiutował książką fantasy pt. „Speculo" wydaną, gdy miał siedemnaście lat.
Data publikacji: 27 lutego 2018