Aktualności

Spotkanie z książką - zajęcia edukacyjno-czytelnicze

7 października odbyły się zajęcia edukacyjne pt. Spotkanie z książką z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej z Korytnicy.
Data publikacji: 07 października 2021

Zmiany na liście lektur


W roku szkolnym 2021/2022 zaszły zmiany na liście lektur obowiązkowych i uzupełniających.

Data publikacji: 06 października 2021

Sześciolatki w bibliotece

5 października odwiedziły nas sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Doroty Gellner w Siedlcach. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i jak stać się jej czytelnikiem. Poznały znaczenie nowych wyrazów związanych z biblioteką. Podczas wizyty w naszej placówce dzieci miały okazję zobaczyć różne pomieszczenia, nawet te, do których na co dzień czytelnicy nie mają dostępu.
Data publikacji: 06 października 2021

IBUK Libra

IBUK Libra

poleca  książkę na październik

Nienawiść w przestrzeni publicznej

red. nauk. Urszula Jakubowska, Piotr Szarota

Od pewnego czasu w wielu państwach demokratycznych daje się zauważyć niezwykłe nasilenie zjawiska określanego jako „mowa nienawiści" albo „język nienawiści".

Data publikacji: 05 października 2021

2021 – rok Stanisława Lema

Stanisław Lem to najwybitniejszy polski pisarz science fiction. Jego twórczość jest znana i cieszy się wielkim uznaniem na całym świecie. Jest on również odbierany jako filozof, futurolog i myśliciel wykraczający poza swoje czasy.

Data publikacji: 04 października 2021

2 października - Europejski Dzień Ptaków

Europejski Dzień Ptaków to świetna okazja,  aby poznać ciekawostki z  ich życia i dowiedzieć się o zagrożeniach.

Data publikacji: 02 października 2021

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO.
Data publikacji: 01 października 2021

1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 14 grudnia 1990 r.  W tym dniu zwracamy uwagę na potrzeby osób starszych.

Data publikacji: 01 października 2021

Propozycja dla miłośników współczesnej literatury polskiej

W 2021 r. organizowana jest jubileuszowa 25. Edycja Nagrody Literackiej NIKE. Do wyboru najlepszej książki minionego roku pozostało kilka dni, decyzję Jury podejmie 3 października br. W maju Jury N L Nike dokonało wyboru 20 książek. W miarę zakupów będziemy je prezentować dodając krótką notkę na temat autora.

Data publikacji: 01 października 2021

Kreatywnie w przedszkolu - bibliotekarze polecają

29 września odbyło się spotkanie organizacyjne sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego „Kreatywnie w przedszkolu" z doradcą metodycznym Panią Józefą Jóźwik z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Data publikacji: 30 września 2021