Aktualności | Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Deliberacje z liberaturą

9 maja w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce odbyło się seminarium Liberatura i teksty wizualne - wolność tworzenia a (do) wolność czytania. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 10 maja 2018

Spotkanie z magiczną książką

9 maja  z kolejną wizytą przybyły do biblioteki dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. 
Data publikacji: 10 maja 2018

Program obchodów Tygodnia Bibliotek

Serdecznie zapraszamy na Tydzień Bibliotek do naszej biblioteki. W tym roku święto to przypada w dniach 8-15 maja.
Nasza placówka przygotowała dla Państwa szereg ciekawych zajęć edukacyjnych i spotkań dla dorosłych.
Zachęcamy do skorzystania z oferty.
Data publikacji: 27 kwietnia 2018

Spotkanie z magiczną książką

19 kwietnia do biblioteki zawitały dzieci 5-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach, a 26 kwietnia - uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej w Żeliszewie. Goście uczestniczyli w zajęciach pt. „Spotkanie z magiczną książką".
Data publikacji: 27 kwietnia 2018

Warsztaty PUS

26 kwietnia w naszej bibliotece we współpracy z Wydawnictwem Epideixis zorganizowano warsztaty PUS, czyli "Pomyśl - Ułóż - Sprawdź" na temat Nauka poprzez zabawę - skuteczne wspieranie procesu edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Skierowane były one do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, pedagogów szkolnych i logopedów. Warsztaty prowadziły Pani Dorota Marcinkowska i Agnieszka Kozub.
Data publikacji: 26 kwietnia 2018

Legenda o Jacku, siedleckim mocarzu

26 kwietnia gościliśmy w bibliotece uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej z Żeliszewa.
Data publikacji: 26 kwietnia 2018

Konferencja o osobach autystycznych

19 kwietnia odbyła się konferencja Nie chcę się bać - jak radzić sobie z emocjami i jak je komunikować zorganizowana przez Fundacją Żółty Latawiec.

Data publikacji: 20 kwietnia 2018

Ogrody dydaktyczne - seminarium

17 kwietnia w naszej palcówce odbyło się seminarium Ogrody dydaktyczne przy placówkach oświatowych i nie tylko. Celem spotkania było zachęcenie do tworzenia żywych pracowni przyrodniczych, które mogą być wykorzystywane do realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych.

Data publikacji: 18 kwietnia 2018

Spotkanie z podróżnikiem Piorem Horzelą

16 kwietnia w naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie z  podróżnikiem Piotrem Horzelą. Na spotkanie przybyło około 270 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach.
Data publikacji: 17 kwietnia 2018

Rzeka Wisła w legendach

Rzeka Wisła w legendach była tematem zajęć edukacyjnych przeprowadzonych 27 marca w bibliotece dla uczniów klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.
Data publikacji: 28 marca 2018