Aktualności

Nowe czasopism w naszej Czytelni"Magazyn Pielęgniarki i Położnej"
to wyjątkowe czasopismo skierowane do pielęgniarek, położnych oraz studentów kierunków medycznych.
Data publikacji: 12 maja 2023

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Łasiszem

Czy można jednego dnia wybrać się na dwie cudowne wyprawy w atrakcyjne turystycznie miejsca. Okazuje się, że tak. Wszystko za sprawą dwóch spotkań podróżniczych, które odbyły się 10 maja w naszej bibliotece. Na pierwsze z nich wybraliśmy się na Kostarykę. Na kolejne w jedno z najtrudniejszych do osiągnięcia celów turystycznych Wyspę Wielkanocną. To wyjątkowe miejsce pełne jest tajemnic, kulturowych skarbów i wspaniałych krajobrazów.

Data publikacji: 12 maja 2023

12 maja mija 15. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

Irena Stanisława Sendler, polska działaczka społeczna, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata - urodziła się 15 lutego 1910 roku w podwarszawskim Otwocku, zmarła 12 maja 2008 r. w Warszawie. Uratowała w czasie niemieckiej okupacji 2 500 dzieci żydowskich, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając w polskich rodzinach, w sierocińcach oraz klasztorach.

Data publikacji: 12 maja 2023

Przyjdźcie, zobaczcie – biblioteka to Wy

Miło nam, że po raz kolejny świętujecie z nami Tydzień Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 maja. Tegoroczna, już 20 edycja obchodzona jest pod hasłem: Moja Twoja Nasza Biblioteka!

Data publikacji: 11 maja 2023

Quiz puzzle – odsłona druga

Dziś kolejny quiz puzzle i kolejna ukryta za nimi osoba. Kto odgadnie, kim jest? Powodzenia!

Data publikacji: 10 maja 2023

Tydzień Bibliotek - tak świętujemy…

U nas Tydzień Bibliotek w pełni. Poniedziałkowy poranek z Harrym Potterem i wtorkowe spotkanie z treserką psów i jej podopieczną Bajką (rasy owczarek australijski) zgromadziły ponad 100 osób.
Data publikacji: 10 maja 2023

Życzenia dla Bibliotekarzy

 

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data publikacji: 08 maja 2023

Quiz puzzle – odsłona pierwsza

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do udziału w puzzlowych quizach. Odpowiadając na kolejne pytania z różnych dziedzin wiedzy, odsłaniacie osobę z kręgu kultury popularnej. Czy rozpoznacie, kto jest na zdjęciu? Powodzenia!

Data publikacji: 08 maja 2023

Zbiory o regionie w naszej bibliotece

Regionalia to materiały, dokumenty oraz dzieła dotyczące danego regionu. W Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach gromadzone są już od początku istnienia tej placówki. Mają na celu upowszechnianie i przechowywanie wiedzy o historii oraz kulturze naszego regionu, kultywowanie tutejszych tradycji i zwyczajów.

Data publikacji: 08 maja 2023

5 maja w szczególny sposób pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych

Dzisiejszy dzień jest okazją do podwójnej refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. Oprócz obchodzonego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest to również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Data publikacji: 05 maja 2023