Aktualności

14 stycznia minęła 90. rocznica urodzin Marka Hłaski

Marek Hłasko to jeden z najsłynniejszych polskich powojennych pisarzy, autor m.in. "Pięknych dwudziestoletnich", "Ósmego dnia tygodnia" i "Sonaty marymonckiej".

Data publikacji: 14 stycznia 2024

Światowy Dzień Braille'a

4 stycznia przypada Światowy Dzień Braille'a. Święto obchodzone corocznie upamiętnia, urodziny Louisa Braille'a. Jak podaje WHO, na całym świecie jest 39 milionów osób niewidomych, a 253 miliony ma schorzenia wzroku.

Data publikacji: 04 stycznia 2024

Wachlarze Świata: Kolekcja Hanny Krasuskiej-Terki

Zapraszamy serdecznie na najnowszą wystawę z cyklu "Twoje pasje w naszej bibliotece"! Tym razem swoją fascynującą kolekcję prezentuje nasza koleżanka z biblioteki, Hanna Krasuska-Terka. Przedstawia ona wachlarze - przedmioty, które są znane od starożytności i używane po dzień dzisiejszy.

Data publikacji: 27 grudnia 2023

Życzenia Świąteczne

Drodzy Czytelnicy
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, radości i wzajemnego zrozumienia, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, optymizmu oraz szczęścia w realizacji wszystkich planów i zamierzeń.


Dyrektor i Pracownicy
Biblioteki Pedagogicznej
Data publikacji: 21 grudnia 2023

Magia świąt - czytanie w przedszkolu

7 i 20  grudnia odbyło się świąteczne czytanie dla trzylatków i czterolatków w Miejskim Przedszkolu nr 17 w Siedlcach. Prezentowane na spotkaniu książki przybliżyły przedszkolakom tradycje adwentowe i bożonarodzeniowe oraz pozwoliły odkryć, ukrytą w bajkach i baśniach magię świąt.

Data publikacji: 20 grudnia 2023

Tradycje bożonarodzeniowe w bibliotece

Z okazji zbliżających świąt w bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone zwyczajom bożonarodzeniowym.

Data publikacji: 19 grudnia 2023

Biblioteka w terenie

19 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Przekroczyć siebie" pod tytułem „Kto chce zabrać nam dziecko - zagrożenia współczesnego świata". Mariusz Jędrzejko, ceniony psycholog i socjolog, dzielił się swoją wiedzą, poruszając tematy związane z zagrożeniami, jakie współczesny świat niesie dla dzieci. W trakcie wykładu poruszył także kwestie ochrony dzieci przed zachowaniami ryzykownymi oraz znaczenie nauki asertywności.

Data publikacji: 19 grudnia 2023

Ozdoby świąteczne

14 i 18 grudnia przybyła do naszej biblioteki klasa 2 ze Szkoły Podstawowej nr 7 i klasa 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach wraz z opiekunami.
W czasie zajęć dzieci wykonały wizerunek Świętego Mikołaja, posługując się różnymi materiałami: kredkami, bibułą, płatkami kosmetycznymi i in. W wyniku tych działań twórczych powstała wspaniała galeria Mikołajów.

Data publikacji: 18 grudnia 2023

Grudniowe czytanie w przedszkolu

13 grudnia odbyło się głośne czytanie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Miejskim Przedszkolu nr 22 w Siedlcach dla trzylatków.

Data publikacji: 13 grudnia 2023

Rola nauczycieli bibliotekarzy w erze sztucznej inteligencji

Czy sztuczna inteligencja zastąpi tradycyjne metody pracy bibliotekarza? Jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji? Te pytania stały się głównym tematem warsztatów, które odbyły się w naszej bibliotece 11 grudnia, skupiając nauczycieli bibliotekarzy z różnych placówek.
Data publikacji: 12 grudnia 2023