Aktualności

Śmieci czy cenne odpady? - spotkanie edukacyjne

28 listopada w naszej palcówce odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Śmieci czy cenne odpady? organizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Na spotkanie zostali zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie starszych klas szkół podstawowych. 
Data publikacji: 28 listopada 2019

O wychowaniu zdrowotnym w przedszkolu

25 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Siedlcach odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji przedszkolnej na temat Wiem, co jem - o wychowaniu zdrowotnym w przedszkolu. Do poprowadzenia zajęć doradca metodyczny Pani Józefa Jóźwik z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach zaprosiła pracowników naszej biblioteki.

Data publikacji: 26 listopada 2019

Listopad miesiąc pamięci - zajęcia edukacyjne

20 listopada na zajęcia do biblioteki przyszli uczniowie klasy 3, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych -  Listopad miesiąc pamięci.
Data publikacji: 22 listopada 2019

Detektywi na tropach literatury. Zajęcia w oparciu o książki detektywistyczne dla dzieci

19 listopada w naszej bibliotece gościłyśmy uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach.
Data publikacji: 21 listopada 2019

Rower Walentynki - teatrzyk kamishibai

19 listopada kolejny raz odwiedziły nas 4-latki z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach. Opowiadaniem, które uczestnicy mieli okazję wysłuchać oraz obejrzeć był „Rower Walentynki" autorstwa Christiana Ferrari w przekładzie Juliana Brudzewskiego.

Data publikacji: 19 listopada 2019

Szukając Marudka - teatrzyk kamishibali

18 listopada odwiedziły nas dwie grupy 5-latków: Biedronki i Smerfy z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.

Data publikacji: 18 listopada 2019

Spotkanie z książką

18 listopada na zajęcia edukacyjne Spotkanie z książką przyszły do biblioteki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach wraz z nauczycielem.
Data publikacji: 18 listopada 2019

Teatrzyk kamishibali

15 listopada odwiedzili nas uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Kotuniu. Dzieci poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.

Data publikacji: 15 listopada 2019

Pryzgody Myszki Pipi - teatrzyk kamishibai

12 listopada odwiedziły nas 4-latki z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai.
Data publikacji: 12 listopada 2019

Warsztaty dla nauczycieli

7 listopada w naszej bibliotece zorganizowano warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy Storytelling edukacyjny, które poprowadziła Joanna Gąska pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach.
Data publikacji: 08 listopada 2019