Aktualności

Przedszkolaki w bibliotece

29 września gościliśmy w naszej bibliotece grupę 5 latków z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Siedlcach. Dzieci poznały krótką historię biblioteki, kto może korzystać z jej zbiorów i na jakich zasadach.

Data publikacji: 29 września 2021

Propozycja dla miłośników współczesnej literatury polskiej

W 2021 r. organizowana jest jubileuszowa 25. Edycja Nagrody Literackiej Nike. Do wyboru najlepszej książki minionego roku pozostały dwa tygodnie, decyzję Jury podejmie w dniu wręczenia nagrody, w pierwszą niedzielę października. W maju Jury N L Nike dokonało wyboru 20 książek. W miarę zakupów będziemy je prezentować dodając krótką notkę na temat autora.

Data publikacji: 28 września 2021

Spotkanie z Panią prof. dr hab. Marią Jolantą Olszewską

Gabriela Zapolska - skandalistka, gorszycielka, modernistka, moralizatorka? autorka „Moralności pani Dulskiej".

Data publikacji: 28 września 2021

27 września - Światowy Dzień Turystyki

Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu - takie hasło towarzyszy w tym roku obchodom Światowego Dnia Turystyki. Święto ustanowione zostało w 1979 r. przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO). Ponieważ co roku inne państwo nominowane jest na honorowego gospodarza głównych uroczystości, tegoroczne oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Data publikacji: 27 września 2021

24 września - Światowy Dzień Morza

Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza jest hasło "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety".

Data publikacji: 24 września 2021

23 września – Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

Organizacja Narodów Zjednoczonych w 2017 roku ustanowiła 23-go września dniem języków migowych, w celu zwrócenia uwagi na ochronę tożsamości i różnorodności kulturowej osób głuchych, którzy na co dzień komunikują się wieloma językami migowymi.

Data publikacji: 23 września 2021

Audiobooki - nowości


Beletrystyka jest dominującym gatunkiem książki mówionej w naszych zbiorach. Przedstawiamy najnowsze nabytki. Wszystkie dostępne są już w katalogu.
Data publikacji: 23 września 2021

22 września – Dzień Hobbita

Hobbici to postacie stworzone przez J. R. R. Tolkiena. Wszyscy fani jego twórczości bez trudu skojarzą ich z takimi powieściami, jak „Hobbit, czyli tam i z powrotem" czy „Władca Pierścieni".

Data publikacji: 22 września 2021

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Order Uśmiechu jest jedynym odznaczeniem na świecie nadawanym dorosłym przez dzieci. Ceremoniał dekoracji Orderem Uśmiechu przebiega zgodnie z niezmiennym porządkiem. Pasowanie czerwoną różą, następnie wypicie koniecznie z uśmiechem pucharu świeżo wyciśniętego soku z cytryny oraz na końcu przyrzeczenie Kawalera Orderu, aby „być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

Data publikacji: 21 września 2021

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

21 września jest Światowym Dniem Osób Chorych na Alzheimera. W Polsce żyje ponad 500 tysięcy osób z otępieniem Alzheimera, a ok. 300 tysięcy choruje na chorobę Alzheimera.

Data publikacji: 21 września 2021