Aktualności

XIV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne

21 października gościliśmy uczestników XIV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała dla nich "Spotkanie z Harrym Potterem" oraz "Warsztaty o emocjach".

Data publikacji: 21 października 2023

Promujemy aktywny styl życia

Wydarzenie, które miało miejsce 19 października, było częścią XXV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach, które nasza biblioteka zorganizowała z Polskim Klubem Ekologicznym Koło "Podlasie" w Siedlcach. Głównym jego celem było promowanie piękna przyrody jako inspiracji do relaksu w otoczeniu natury oraz zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej.
Data publikacji: 19 października 2023

Kodowanki dla najmłodszych

18 października odbyły się kolejne warsztaty metodyczne Od zabaw z kodowania do programowania. Zorganizowane zostały przez Agnieszkę Urbanek i Mariolę Pieńkowską z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Skierowane były do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Data publikacji: 18 października 2023

Jak dbać o relacje rodzic-dziecko?

18 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Przekroczyć siebie nt. Jak zostać rodzicem, o jakim marzy Twoje dziecko? Tym razem o budowaniu więzi i komunikacji między rodzicami a dziećmi mówili Anna i Piotr Werwińscy.

Data publikacji: 18 października 2023

Jesień za oknem i w bibliotece

Jesienna aura skłoniła do odwiedzenia naszych progów piątoklasistów i ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym. Uczestnictwo w bibliotecznych zajęciach było dla nich okazją do pogłębienia wiedzy na temat panującej pory roku.

Data publikacji: 17 października 2023

Czy grał Pan rolę kosmity?

Na to i wiele jeszcze innych pytań zadawanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach odpowiadał zaproszony gość Robert Protasewicz.

Data publikacji: 17 października 2023

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty. Życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu, inspiracji do ciągłego doskonalenia się, zdrowia i spokoju, abyście mogli z uśmiechem na twarzy sprostać codziennym wyzwaniom i czerpać radość z pracy.

Dyrektor i Pracownicy
Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach

Data publikacji: 14 października 2023

Szkoleniowa rada pedagogiczna z okazji Dnia Nauczyciela

13 października uczestniczyliśmy w szkoleniu Jak wykorzystać myślenie wizualne w promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dr Urszula Wyrzykowska-Dudek przedstawiła i omówiła wartości myślenia wizualnego w kontekście doskonalenia kompetencji czytelniczej i promocji czytelnictwa.

Data publikacji: 13 października 2023

Koduj z książką

11 października odbyły się hybrydowe warsztaty metodyczne Od zabaw z kodowania do programowania. Zorganizowane zostały przez Agnieszkę Urbanek i Mariolę Pieńkowską z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Skierowane były do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Data publikacji: 11 października 2023

Eliza Orzeszkowa znana i nieznana

11 października po raz kolejny gościliśmy prof. dr hab. Marię Jolantę Olszewską z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, znawczynię literatury drugiej połowy XIX wieku i przełomu stuleci. Wykładowczyni przybliżyła zebranym życie i twórczość Elizy Orzeszkowej, autorki największej epopei narodowej "Nad Niemnem".
Data publikacji: 11 października 2023