Aktualności | Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Wielkanoc – zajęcia etnograficzno-plastyczne dla uczniów

26 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach wraz z wychowawczynią. Wzięli oni udział w zajęciach związanych z tradycjami wielkanocnymi w Polsce.
Data publikacji: 27 marca 2018

Spotkanie poświęcone bocianom

21 marca, pierwszego dnia wiosny, w bibliotece gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, Szkoły Podstawowej w Golicach, Zespołu Oświatowego w Wiśniewie na spotkaniu z Panem Ireneuszem Kaługą.
Data publikacji: 23 marca 2018

Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii

Zachęcamy do korzystania z czasopism przeznaczonych dla nauczycieli przyrody i biologii. Zawsze możesz zamówić skan interesującego Cię artykułu na swój adres e-mailowy.
Data publikacji: 21 marca 2018

Seminarium dla nauczycieli przyrody i biologii

19 marca w siedzibie biblioteki odbyły się zajęcia Oferta Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dla nauczycieli przyrody i biologii. Spotkanie zorganizowano we współpracy z doradcą metodycznym Panią Agnieszką Sempruch z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 20 marca 2018

Antarktyda - kraina pingwinów - zajecia edukacyjne

15 marca grupa sześciolatków z prywatnego przedszkola Akademia Maluszka, przeniosła się z Nami na Antarktydę by poznać bliżej życie największego z pingwinów - pingwina cesarskiego.
Data publikacji: 19 marca 2018

Seminarium dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

15 marca w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej Literatura współczesna (i nie tylko) dla dzieci. Teatrzyki dziecięce dla dzieci zorganizowane we współpracy z doradcą metodycznym Panią Józefą Jóźwik z Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Data publikacji: 16 marca 2018

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

13 marca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan - biografistką wielu znanych osób. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowejnr 1 i 3 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 6. Tym razem  nasz gość opowiedział młodzieży o Helenie Poświatowskiej.
Data publikacji: 15 marca 2018

Spór o prace domowe - konferencja

6 marca odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli Różne spojrzenia na zadawanie prac domowych uczniom - potrzeba czy nawyk zorganizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach we współpracy z Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

Data publikacji: 07 marca 2018

Mazowsze dla Syrii

Inicjatywa „Mazowsze dla Syrii" ma za celu pomoc w odbudowie szkoły w mieście Yabrud, położonego nieopodal starożytnej Palmiry.

W akcję "Mazowsze dla Syrii" zaangażowali się również: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza.

Data publikacji: 07 marca 2018

Zbieramy klucze dla Budzika

Chcecie Państwo pomóc Klinice "Budzik" i Fundacji Ewy Błaszczyk "A kogo"? Przyłączcie się do akcji zbierania starych i nieużywanych kluczy. W kilku instytucjach w Siedlcach znajdzie Państwo miejsca, w których można je zostawić. Jedno z nich znajduje się w holu Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Klucze będziemy zbierać do 31 marca.

Data publikacji: 06 marca 2018