Aktualności

Wystawa zdjęć Pana Mirosława Chmielewskiego

Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć Miejsca pamięci walk o niepodległość Polski w latach 1794-1918 w okolicach Siedlec autorstwa Pana Mirosława Chmielewskiego, która mieści się w holu biblioteki.
Data publikacji: 18 lutego 2019

Warsztaty z Astrą

11 lutego w naszej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne Astra inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka". W spotkaniu wzięli udział nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych, pracownicy świetlic oraz bibliotek. Szkolenie poprowadziła Pani Maria Olizar-Zakrzewska - przedstawicielka firmy ASTRA.

Data publikacji: 13 lutego 2019

Bezpieczni w cyberprzestrzeni - konferencja

12 lutego odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli Bezpieczni w cyberprzestrzeni zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 12 lutego 2019

Czytamy dzieciom po angielsku

26 stycznia Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach i Centrum Nauczania Języka Angielskiego metodą Helen Doron zorganizowały zajęcia edukacyjno-czytelnicze dla dzieci.
Data publikacji: 29 stycznia 2019

Antarktyda - kraina pingwinów - zajęcia dla przedszkolaków

24 stycznia gościliśmy w bibliotece dzieci z Niepublicznego Przedszkola Calineczka. Ponieważ aura za oknem jest zimowa, przenieśliśmy się z przedszkolakami na Antarktydę, by poznać bliżej życie największego z pingwinów - pingwina cesarskiego.
Data publikacji: 25 stycznia 2019

Śmieci czy cenne odpady? - seminarium

22 stycznia w naszej palcówce odbyło się seminarium Śmieci czy cenne odpady? organizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Było to kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia miłośników przyrody. Na spotkanie zostali zaproszeni również uczniowie klas gimnazjalnych, którzy w podstawie programowej do nauki biologii mają treści związane z ochroną środowiska.

Data publikacji: 23 stycznia 2019

Magiczne książki w zbiorach czytelni

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Szymborska miała rację, książki są cudownym źródłem wiedzy i rozrywki. Przy swej ciekawości mogą być również kreatywne, zaskakujące, innowacyjne i niezwykle intrygujące. Proponujemy rodzicom i pedagogom wspaniałą zabawę z dziećmi „magicznymi książkami", które znajdują się w Czytelni.
Data publikacji: 14 stycznia 2019

Jak pracować z grafiką - warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy

9 stycznia w naszej bibliotece we współpracy z Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach reprezentowanym przez doradcę metodycznego Panią Danutę Tatarczak zorganizowano spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach projektu Akademia Nauczyciela Bibliotekarza - sieć współpracy i samokształcenia.
Data publikacji: 13 stycznia 2019

Malowane święta – zajęcia etnograficzno-plastyczne

19 grudnia gościliśmy w bibliotece uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach wraz z opiekunami. Tematem spotkania były tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Data publikacji: 21 grudnia 2018

Jak powstają bombki i inne ozdoby choinkowe? – zajęcia etnograficzno-plastyczne

13 grudnia odwiedziły naszą bibliotekę trzylatki z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach wraz z opiekunami.

Data publikacji: 18 grudnia 2018