Aktualności

IBUK Libra

IBUK libra przedstawia książkę na maj

 Przysłowia w 12 językach

Dobrosława Świerczyńska

Książka prezentuje ponad 700 popularnych polskich przysłów i wyrażeń przysłowiowych w układzie hasłowym oraz ich odpowiedników w 11 językach: angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, litewskim, łacińskim, niemieckim, rosyjskim, słowackim, ukraińskim i włoskim. 

Data publikacji: 03 maja 2023

2 maja – rocznica urodzin Wojciecha Pszoniaka

„ ...) Pszoniak - grając - nie wyzbywa się samego siebie. Buduje role nie z elementów zewnętrznych, obcych, których można się wyuczyć, lecz z tego ludzkiego materiału będącego w nim samym, w jego bogatej - jak w każdym człowieku - osobowości, której nie pragnie ukryć pod kostiumami, szminką, lecz z której czerpie wewnętrzną prawdę."
Maciej Karpiński, "Pszoniak", Warszawa 1976

Data publikacji: 02 maja 2023

30 kwietnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Konia

Te szlachetne zwierzęta mają swój dzień 30 kwietnia. Kiedyś bardzo wykorzystywane w przemyśle i na gospodarstwach, dzisiaj konie hoduje się w celu rekreacji i terapii dla dzieci.

Data publikacji: 30 kwietnia 2023

Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

30 kwietnia po raz siedemnasty na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Święto ma uświadomić wszystkim dorosłym, jak szkodliwe i destrukcyjne jest stosowanie kar cielesnych oraz propagowanie alternatywnych metod wychowawczych opartych na szacunku, dialogu i pozytywnej komunikacji z dziećmi.

Data publikacji: 30 kwietnia 2023

Piękny łabędź z brzydkiego kaczątka

Teatr to nie tylko aktorzy, kukiełki i pacynki. Istnieją różne formy teatru, w tym także teatrzyk kamishibai. W piątkowe przedpołudnie, 28 kwietnia, miały okazję poznać go dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mali Artyści.

Data publikacji: 28 kwietnia 2023

Malujemy wiosenną łąkę

Wiosenna łąka była tematem zajęć dla grupy przedszkolaków, które przybyły do naszej biblioteki 26 i 28 kwietnia. W tych dniach odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach oraz Niepublicznego Przedszkola Mali Artyści w Siedlcach.

Data publikacji: 28 kwietnia 2023

Magiczna książka

Czy książki mogą jeszcze czymś zaskoczyć młodych odbiorców? Okazuje się, że wciąż mają wiele do zaoferowania i mogą zaskoczyć dzieci na wiele sposobów. Mogli się o tym przekonać uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 2 oraz grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Mali Artyści w Siedlcach. Dzieci te, uczestniczyły w zajęciach „Spotkanie z magiczną książką".

Data publikacji: 28 kwietnia 2023

Światowy Dzień Florysty

27 kwietnia  przypada Światowy Dzień FLORYSTY. Został on ustanowiony 13 lat temu w 2010 r. przez Forum Kwiatowe. To okazja, aby bliżej przyjrzeć się temu dniu.

Data publikacji: 27 kwietnia 2023

Konkurs fotograficzny - Odkrywamy nasze dziedzictwo

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich fotografów amatorów i fotografki amatorki do wzięcia udziału w już IV edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo".

Temat tegorocznej edycji wyrażają słowa Juliana Tuwima: „O zieleni można nieskończenie".
Data publikacji: 27 kwietnia 2023

Wspólnie dbamy o naszą planetę!

Czy mały człowiek może zrobić wielkie rzeczy dla Ziemi? Oczywiście! Z pewnością z takim przekonaniem opuścili bibliotekę uczestnicy zajęć pod szyldem DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ!: Jak chronić przyrodę? i Śmieć mniej, żyj lepiej! - o segregowaniu odpadów. Spotkania zgromadziły 28 młodych ekologów i przyjaciół przyrody.

Data publikacji: 26 kwietnia 2023