Aktualności

Dzień Bezpiecznego Komputera

Codziennie z Internetu korzysta aż 95% Polaków. Największe obawy użytkowników budzą trzy zagrożenia: wirusy i złośliwe oprogramowanie, utrata pieniędzy z konta bankowego oraz kradzież tożsamości. Dzień Bezpiecznego Komputera, przypadający na 12 października to inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z sieci oraz promowanie bezpieczeństwa informatycznego.

Data publikacji: 12 października 2021

Spotkanie z magiczną książką

Zajęcia edukacyjne z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach.

Data publikacji: 12 października 2021

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

8 października odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy na temat Współpraca biblioteki szkolnej i pedagogicznej w realizacji kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.
Data publikacji: 11 października 2021

10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych

Już drugi raz obchodzimy w Polsce Dzień Gier Planszowych. To wesołe święto powstało w Polsce i jest wspólnym przedsięwzięciem wydawców, sprzedawców, blogerów i fanów planszówek.

Data publikacji: 10 października 2021

85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej

9 października mija 85 rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej - polskiej poetki, dziennikarki, reżyserki teatralnej i telewizyjnej, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek.

Data publikacji: 09 października 2021

Maria Konopnicka – 111. rocznica śmierci

8 października przypada 111. rocznica śmierci Marii Konopnickiej, pisarki okresu pozytywizmu. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat jej życia i twórczości.

Data publikacji: 08 października 2021

Rzeka Wisła w legendach - zajęcia edukacyjno-czytelniczeW czwartek, 7 października, gościliśmy w bibliotece uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytnicy.

Data publikacji: 07 października 2021

Spotkanie z książką - zajęcia edukacyjno-czytelnicze

7 października odbyły się zajęcia edukacyjne pt. Spotkanie z książką z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej z Korytnicy.
Data publikacji: 07 października 2021

Zmiany na liście lektur


W roku szkolnym 2021/2022 zaszły zmiany na liście lektur obowiązkowych i uzupełniających.

Data publikacji: 06 października 2021

Sześciolatki w bibliotece

5 października odwiedziły nas sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Doroty Gellner w Siedlcach. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i jak stać się jej czytelnikiem. Poznały znaczenie nowych wyrazów związanych z biblioteką. Podczas wizyty w naszej placówce dzieci miały okazję zobaczyć różne pomieszczenia, nawet te, do których na co dzień czytelnicy nie mają dostępu.
Data publikacji: 06 października 2021