Aktualności

25 listopada - Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt nadal jest najbardziej rozpowszechnionym problemem i naglącą kwestią w zakresie praw człowieka we współczesnym świecie. Dotyka kobiety na całym świecie. Niezależnie od miejsca zamieszkania, wykształcenia, wyznania, statusu społecznego czy materialnego. Dlatego w 1999 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uchwaliła 25 listopada Międzynarodowym Dniem na Rzecz Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

Data publikacji: 25 listopada 2023

22 listopada - Dzień kredki

Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia.

Data publikacji: 22 listopada 2023

Mobilna biblioteka w siedleckim Urzędzie Miasta

Fundacja By The Way już po raz drugi zorganizowała warsztaty poświęcone kryzysom psychicznym u dzieci i młodzieży w ramach projektu "Akcja RE-GENERACJA '23". Tym razem skupiono się na problemie samouszkodzeń uczniów. Spotkanie, które miało miejsce 21 listopada w siedleckim Urzędzie Miasta, zgromadziło pedagogów i psychologów szkolnych z powiatu siedleckiego.

Data publikacji: 21 listopada 2023

Astra inspiruje nauczycieli z naszego regionu

Jak ważne są zajęcia plastyczne w edukacji dzieci, wie każdy. Zajęcia plastyczne uczą cierpliwości, samodzielności, rozwijają wyobraźnię, pobudzają fantazję. Twórcza praca jest dla dzieci zabawą, daje radość, zadowolenie.
16 listopada zorganizowane zostały w naszej bibliotece warsztaty dla nauczycieli, którzy chcieli podnieść swoje kwalifikacje w zakresie edukacji artystycznej z przedstawicielką firmy Astra - Panią Pauliną Domińską.

Data publikacji: 16 listopada 2023

Bajkowo w przedszkolu

15 listopada odbyło się kolejne spotkanie dla pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Siedlcach. Podczas odwiedzin u dzieci czytane były książki: "Bajeczki" I.J. Kraszewskiego, "Bajki o zwierzętach z morałem" J. La Fontaine'a oraz "Bajki chińskie".

Data publikacji: 15 listopada 2023

Co wiemy o depresji wśród młodzieży?

14 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Przekroczyć siebie" poświęcone depresji i problemom psychicznym nastolatków. Psychoterapeuta Marcin Rzeczkowski dzielił się wiedzą na temat współczesnych trudności młodzieży oraz dostępnych źródeł wsparcia. Pan Rzeczkowski, także współautor książki "Nastolatek potrzebuje wsparcia", skoncentrował się na roli rodziców i otoczenia w zrozumieniu doświadczeń młodzieży.

Data publikacji: 14 listopada 2023

Czerwony Kapturek znany i nieznany

14 listopada gościliśmy Joannę Piekarską z Biblioteki Narodowej, kierownika Zakładu Edukacji Bibliotekarskiej, prezeskę Polskiej Sekcji IBBY. Za swoje działania została wyróżniona odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Pracuje z różnymi grupami osób: dziećmi, studentami, dorosłymi, w tym osadzonymi. Na co dzień zajmuje się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Data publikacji: 14 listopada 2023

13 listopada – Światowy Dzień Ubogich

Ubóstwo to zjawisko społeczne polegające na braku dostatecznych środków materialnych do zaspokajania potrzeb życiowych jednostki lub rodziny.

Data publikacji: 13 listopada 2023

Spotkanie z misiami

Każde dziecko ma swego ulubionego pluszowego misia, ale jak wiele wie o prawdziwych niedźwiedziach? 13 listopada uczniowie uczęszczający do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odkryli świat niedźwiedzi brunatnych i innych misiów.

Data publikacji: 13 listopada 2023

Czy Nerwa się wnerwia?

Czy smutek można zmierzyć? Czy złość ma określony kolor? Trudny świat emocji i uczuć był głównym tematem spotkania z sześciolatkami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach.
Data publikacji: 13 listopada 2023