Aktualności

Usługa skanowania

Drogi Czytelniku, jeśli potrzebujesz artykułów z czasopism lub fragmentów książek, które posiadamy w naszych zbiorach, to zeskanujemy je dla Ciebie w ciągu 2 dni.

Data publikacji: 08 października 2021

Maria Konopnicka – 111. rocznica śmierci

8. października przypada 111. rocznica śmierci Marii Konopnickiej, pisarki okresu pozytywizmu. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat jej życia i twórczości.

Data publikacji: 08 października 2021

Rzeka Wisła w legendach - zajęcia edukacyjno-czytelniczeW czwartek, 7 października, gościliśmy w bibliotece uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytnicy.

Data publikacji: 07 października 2021

Spotkanie z książką - zajęcia edukacyjno-czytelnicze

7 października odbyły się zajęcia edukacyjne pt. Spotkanie z książką z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej z Korytnicy.
Data publikacji: 07 października 2021

Zmiany na liście lektur


W roku szkolnym 2021/2022 zaszły zmiany na liście lektur obowiązkowych i uzupełniających.

Data publikacji: 06 października 2021

Sześciolatki w bibliotece

5 października odwiedziły nas sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Doroty Gellner w Siedlcach. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece i jak stać się jej czytelnikiem. Poznały znaczenie nowych wyrazów związanych z biblioteką. Podczas wizyty w naszej placówce dzieci miały okazję zobaczyć różne pomieszczenia, nawet te, do których na co dzień czytelnicy nie mają dostępu.
Data publikacji: 06 października 2021

IBUK Libra

IBUK Libra

poleca  książkę na październik

Nienawiść w przestrzeni publicznej

red. nauk. Urszula Jakubowska, Piotr Szarota

Od pewnego czasu w wielu państwach demokratycznych daje się zauważyć niezwykłe nasilenie zjawiska określanego jako „mowa nienawiści" albo „język nienawiści".

Data publikacji: 05 października 2021

2021 – rok Stanisława Lema

Stanisław Lem to najwybitniejszy polski pisarz science fiction. Jego twórczość jest znana i cieszy się wielkim uznaniem na całym świecie. Jest on również odbierany jako filozof, futurolog i myśliciel wykraczający poza swoje czasy.

Data publikacji: 04 października 2021

2 października - Europejski Dzień Ptaków

Europejski Dzień Ptaków to świetna okazja,  aby poznać ciekawostki z  ich życia i dowiedzieć się o zagrożeniach.

Data publikacji: 02 października 2021

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO.
Data publikacji: 01 października 2021