Aktualności | Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Bohaterowie bajek w bibliotece

22 lutego gościłyśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Młodego Człowieka.
Data publikacji: 28 lutego 2018

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią

20 lutego gościliśmy Tomasza Sobanię. To urodzony w 1998 r. nastoletni pisarz, mieszkaniec Toszka. Na rynku zadebiutował książką fantasy pt. „Speculo" wydaną, gdy miał siedemnaście lat.
Data publikacji: 27 lutego 2018

Spotkanie z magiczną książką

20 lutego na zajęcia edukacyjne przyjechali uczniowie z klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. B. Arcta w Kotuniu. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz uczestniczyły w spotkaniu z magiczną książką.
Data publikacji: 21 lutego 2018

O Brzechwie w bibliotece

14 lutego w bibliotece gościły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. Grupa 5- i 6-latków wzięła udział w zajęciach o Brzechwie.
Data publikacji: 20 lutego 2018

Warsztaty z książką

13 lutego w naszej placówce odbyło się seminarium Warsztaty z książką zorganizowane we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Było to kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla bibliotekarzy szkolnych. Zaproszono również na nie nauczycieli języka polskiego.

Data publikacji: 14 lutego 2018

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w domu z przedszkolakami

8 lutego w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla 6-latków Miejskiego Przedszkola nr 21 na temat bezpieczeństwa. Zajęcia były przeprowadzone w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke - "Ostrożnie".

Data publikacji: 12 lutego 2018

Śmieci czy cenne odpady? - spotkanie edukacyjne

30 stycznia w naszej palcówce odbyło się seminarium Śmieci czy cenne odpady? - segregacja, kolekcjonerstwo, dobre decyzje producenta i konsumenta zorganizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Było to kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia miłośników przyrody.
Data publikacji: 31 stycznia 2018

Promocja książki

25 stycznia w naszej bibliotece odbyła się promocja książki „Obóz pracy Treblinka I" autorstwa Sebastiana Różyckiego, Marka Michalskiego, Edwarda Kopówki.
Data publikacji: 29 stycznia 2018

Praca z dzieckiem autystycznym

26 stycznia odbyły się dwa kursy doskonalące dla nauczycieli Trening umiejętności społecznych - wsparcie uczniów ze spektrum autyzmu oraz Metody behawioralne w pracy z dzieckiem autystycznym zorganizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 26 stycznia 2018

Zapraszamy do świata bajki, czytamy po angielsku

13 stycznia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia uczniów z Centrum Nauczania Języka Angielskiego metodą Helen Doron „Zapraszamy do świata bajki, czytamy po angielsku".
Data publikacji: 14 stycznia 2018