Aktualności

15 grudnia - Dzień Herbaty

Herbata jest drugim napojem, pod względem spożycia, na świecie. Istnieje jej wiele odmian, z których każda ma inny smak i właściwości.
Data publikacji: 15 grudnia 2020

13 grudnia – Dzień Księgarza


Dzień Księgarza jest obchodzony w Polsce od międzywojnia, księgarze obchodzą swoje święto 13 grudnia.

Data publikacji: 13 grudnia 2020

11 grudnia – Międzynarodowy Dzień Tanga


Śmiertelne, aroganckie i brutalne tango. Nuty leniwie wyciągnięte z brzękliwej klawiatury. Surowe i smutne tango. Tango zagrożenia. Taniec miłości i śmierci. (Ricardo Güiraldes)
Data publikacji: 11 grudnia 2020

10 XII - Dzień Praw Człowieka

„To przede wszystkim na rządach państw spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie ochrony orędownikom praw człowieka. Wzywam wszystkie państwa, by przestrzegały wolności słowa i wolności gromadzenia się, tak potrzebnych w ich pracy. [...] Gdy życie obrońców praw człowieka jest zagrożone, zmniejsza się poczucie bezpieczeństwa wszystkich ludzi. Gdy głosy obrońców praw człowieka są zagłuszane, cierpi na tym sprawiedliwość."
Sekretarz generalny ONZ, 2010 r.

Data publikacji: 10 grudnia 2020

IBUK Libra poleca książkę na grudzień

Książka Likwidatorzy Czarnobyla. Nieznane historie Pawła Sekuły jest zapisem relacji ustnych tzw. likwidatorów Czarnobyla i ich rodzin. Przedstawia dramatyczne doświadczenia żołnierzy z republik bałtyckich związane z działaniami podejmowanymi w rejonie katastrofy w latach 1986-1988.

Data publikacji: 10 grudnia 2020

Audiobooki dla dzieci i młodzieży - część 3

Już wszystkie zakupione ostatnio audiobooki są dostępne w naszym katalogu. Zapraszamy
Data publikacji: 07 grudnia 2020

5.12 – Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Wolontariat to znacznie więcej niż praca i zaangażowanie w słusznej sprawie. To sposób myślenia o świecie i swojej roli w społeczeństwie, a ponieważ dla każdego z nas ważne bywa coś innego, rodzajów wolontariatu jest mnóstwo. Warto więc znaleźć ten skrojony na naszą miarę i właśnie na niego się zdecydować!

Data publikacji: 05 grudnia 2020

Akcja Wydawnictwa Epideixis

Drodzy Czytelnicy, nie możemy organizować dla Was tradycyjnych warsztatów i szkoleń, ale wciąż o Was pamiętamy. Pamiętają o Was także ci, z którymi spotykaliście się w naszej bibliotece nie raz. Dzisiaj mamy dla Was pozdrowienia od Wydawnictwa Epideixis, które było u nas już kilka razy z warsztatami PUS, a dzisiaj zaprasza Was do siebie.
Data publikacji: 04 grudnia 2020

Audiobooki - nowości. Cz. 4

To już ostatnie audiobooki dla dorosłych w tym roku, które trafiły do naszego katalogu.
Zapraszamy po książki do słuchania.
Data publikacji: 03 grudnia 2020

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Data publikacji: 01 grudnia 2020