Aktualności

Przygody myszki Pipi - teatrzyk kamishibai

2 października odwiedziły nas 3-latki z Miejskiego Przedszkola nr 15  w Siedlcach. Przedszkolaki poznały wywodzący się z Japonii teatrzyk kamishibai. Jest to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę.
Data publikacji: 02 października 2019

Esperanto, nie tylko hobby

30 września w naszej palcówce odbyło się seminarium Esperanto, nie tylko hobby zorganizowane przy współpracy Polskiego Klubu Ekologicznego Koło „Podlasie" w Siedlcach. Spotkanie poprowadził Pan Robert Kamiński przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów wykorzystując dwie prezentacje.

Data publikacji: 01 października 2019

Przedszkolaki w bibliotece

25 września  gościliśmy w naszej bibliotece  grupę 5-6 latków z Niepublicznego Przedszkola 11 Krasnoludków w Siedlcach. Wiek przedszkolny to doskonały okres na zainteresowanie książką i czytelnictwem. Paniom nauczycielkom  i dzieciom zaproponowano przystąpienie do projektu Mała Książka - Wielki Człowiek.
Data publikacji: 25 września 2019

Teatrzyk obrazkowy - kreatywne warsztaty

23 września na zajęcia Tworzymy teatrzyk obrazkowy - kreatywne warsztaty przybyli do nas uczniowie klasy VI z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach.

Data publikacji: 23 września 2019

XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

21 września w odbyło się XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod ogólnym hasłem Na ratunek dzieciom. Gospodarzem spotkania była Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach.
Data publikacji: 22 września 2019

Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach - konferencja

20 września odbyła się konferencja szkoleniowa dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach zorganizowana przez Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.

Data publikacji: 20 września 2019

Magiczne książki w zbiorach czytelni

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Szymborska miała rację, książki są cudownym źródłem wiedzy i rozrywki. Przy swej ciekawości mogą być również kreatywne, zaskakujące, innowacyjne i niezwykle intrygujące. Proponujemy rodzicom i pedagogom wspaniałą zabawę z dziećmi „magicznymi książkami", które znajdują się w Czytelni.
Data publikacji: 13 września 2019

Zaproszenie dla przedszkolaków

W tym roku nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Właśnie dotarły do nas pierwsze pakiety.

Każde dziecko z roczników 2013-2016, którego rodzic zapisze się do biblioteki otrzyma - Wyprawkę Czytelnikczą.

Data publikacji: 09 września 2019

E-booki w siedleckiej bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach zaprasza do bezpłatnego korzystania z e-booków.
Data publikacji: 01 września 2019

ACADEMICA w naszej bibliotece

ACADEMICA - Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych
nowa usługa dostępna dla czytelników

Data publikacji: 01 września 2018