Aktualności

2 listopada - Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękaniu w Szkole w tym Cybernękaniu

Święto zostało ustanowione przez Konferencję Generalną UNESCO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że wszelkie formy przemocy w szkole stanowią naruszenie praw dzieci i młodzieży do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa.

Data publikacji: 02 listopada 2023

IBUK Libra

IBUK Libra poleca książkę na listopad

Ciało widowiskowe

 Jean-Marie Pradier

Autor analizuje antyczne, renesansowe oraz klasycystyczne działania widowiskowe oraz bada zależność między tymi działaniami a rozwojem nauk o człowieku.
Data publikacji: 02 listopada 2023

Ciekawe książki w zbiorach biblioteki

Zadaniem każdej biblioteki jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 27 października gościłyśmy na zajęciach dorosłych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach.

Data publikacji: 27 października 2023

Promujemy literaturę o kodowaniu

27 października odbyły się warsztaty metodyczne Od zabaw z kodowania do programowania, które tym razem miały charakter zdalny. Zostały one zorganizowane przez Agnieszkę Urbanek i Mariolę Pieńkowską z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach, a adresowana była głównie do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Data publikacji: 26 października 2023

Warsztaty z magiem

Książka Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakabry" była punktem wyjścia do "magicznych" zajęć, których głównymi bohaterami byli sułtan Abdulla i mag Abrakabra. Ich historię poznali pierwszo- i trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Czuryłach.

Data publikacji: 25 października 2023

Malowane pory roku – jesień

25 października gościliśmy w naszej placówce sympatyczną grupę dzieci z klas 0 i 2 ze Szkoły Podstawowej w Czuryłach, wraz z opiekunami. Zajęcia wprowadziły dzieci w świat sztuki oraz  zachęciły do rozwijania własnych talentów plastycznych.

Data publikacji: 25 października 2023

Spotkanie z magiczną książką

O tym, że książki nie muszą mieć postaci tradycyjnej, przekonali się uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii, którzy gościli w bibliotece na zajęciach edukacyjnych 25 października.
Data publikacji: 25 października 2023

„Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte”

Większość ukraińskich ofiar wojny, które znajdują schronienie w krajach UE, to kobiety i dzieci. Dzieci te trafiają do szkoły w kraju przyjmującym. Szkoła staje się zatem jednym z pierwszych punktów kontaktu między miejscową ludnością a uchodźcami.

Data publikacji: 24 października 2023

Czy złota rybka spełnia wszystkie marzenia?

24 października pracownicy biblioteki przeprowadzili zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Odbiorcami bajki były dzieci z zerówki w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Podczas spotkania sześciolatki wysłuchały baśni O rybaku i złotej rybce braci Grimm.

Data publikacji: 24 października 2023

W tęsknocie za latem

23 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece uczniów klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach. Dla tych młodych odkrywców przygotowaliśmy specjalne zajęcia czytelnicze, wykorzystując metodę teatrzyku kamishibai.
Data publikacji: 23 października 2023