Aktualności

Kolejne spotkanie z książką

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych było głównym celem zajęć edukacyjnych Spotkanie z książką, w których uczestniczyli drugoklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

Data publikacji: 18 maja 2023

Wystaw zbiorów biblioteki

18 maja odbyła się konferencja Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży zorganizowana przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.Data publikacji: 18 maja 2023

Bajki w teatrzyku kamishibai

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Przedszkolaka" w Kotuniu miały niezwykłą okazję do odkrywania magicznego świata japońskiego teatrzyku kamishibai. Teatrzyk ten cieszy się popularnością, a tajemnica jego atrakcyjności kryje się w kartach narracyjnych, które wysuwane są z drewnianej skrzynki. To właśnie na tych kartach znajduje się ukryta magia czytania, która potrafi przenieść dzieci w fantastyczne światy literatury.
Data publikacji: 17 maja 2023

Skąd bierze Pan pomysły na książki?

Bezpośredni kontakt z autorem książek to wciąż atrakcyjna forma rozrywki dla młodych czytelników. Stanowi niezastąpioną okazję do zaspokojenia ich ciekawości dotyczącej warsztatu pisarza.

Data publikacji: 16 maja 2023

Przedszkolaki szukają bajek

16 maja, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Siedlcach wzięły udział w mini-grze terenowej pt. "Poszukiwanie bajek w bibliotece". Na terenie biblioteki były schowane bajkowe zagadki, których poszukiwanie stało się pretekstem do zwiedzenia biblioteki. Przedszkolaki poznały również warsztat pracy bibliotekarza. Miały możliwość sprawdzić jak działa czytnik kodów oraz przybiły pieczątkę. Okazało się, że biblioteka jest fajna!!!

Data publikacji: 16 maja 2023

„Powstanie Styczniowe 1863-2023” w Pedagogicznej

Od 19 kwietnia do 13 maja zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Ekspozycja jest hołdem poległym za Ojczyznę, ukazuje różnorodność politycznych i społecznych postaw Polaków w latach 1860-1864.

Data publikacji: 14 maja 2023

Nowe czasopism w naszej Czytelni"Magazyn Pielęgniarki i Położnej"
to wyjątkowe czasopismo skierowane do pielęgniarek, położnych oraz studentów kierunków medycznych.
Data publikacji: 12 maja 2023

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Łasiszem

Czy można jednego dnia wybrać się na dwie cudowne wyprawy w atrakcyjne turystycznie miejsca. Okazuje się, że tak. Wszystko za sprawą dwóch spotkań podróżniczych, które odbyły się 10 maja w naszej bibliotece. Na pierwsze z nich wybraliśmy się na Kostarykę. Na kolejne w jedno z najtrudniejszych do osiągnięcia celów turystycznych Wyspę Wielkanocną. To wyjątkowe miejsce pełne jest tajemnic, kulturowych skarbów i wspaniałych krajobrazów.

Data publikacji: 12 maja 2023

12 maja mija 15. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

Irena Stanisława Sendler, polska działaczka społeczna, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata - urodziła się 15 lutego 1910 roku w podwarszawskim Otwocku, zmarła 12 maja 2008 r. w Warszawie. Uratowała w czasie niemieckiej okupacji 2 500 dzieci żydowskich, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając w polskich rodzinach, w sierocińcach oraz klasztorach.

Data publikacji: 12 maja 2023

Przyjdźcie, zobaczcie – biblioteka to Wy

Miło nam, że po raz kolejny świętujecie z nami Tydzień Bibliotek, który przypada w dniach 8-15 maja. Tegoroczna, już 20 edycja obchodzona jest pod hasłem: Moja Twoja Nasza Biblioteka!

Data publikacji: 11 maja 2023