Aktualności

Książka w teatrzyku

Wizyta przedszkolaków w bibliotece to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Tym razem sześciolatki z Niepublicznego Przedszkola Pinokio i pięciolatki  z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Siedlcach miały okazję wysłuchać dwóch bajek: "O rybaku i złotej rybce" oraz "Brzydkie kaczątko". Co więcej, bajki zostały zaprezentowane za pomocą tradycyjnego japońskiego teatrzyku kamishibai, który zawsze wzbudza zainteresowanie i ciekawość u dzieci.

Data publikacji: 14 kwietnia 2023

Zajęcia ze studentkami UPH

Jakie zbiory gromadzi i jakie usługi świadczy nasza biblioteka, mogły się przekonać studentki Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, które 13 kwietnia odwiedziły naszą placówkę.

Data publikacji: 14 kwietnia 2023

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Ustanowiony w 2007 roku uchwałą Sejmu RP Dzień Pamięci przypada w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.
Data publikacji: 13 kwietnia 2023

11 kwietnia - Światowy Dzień Choroby Parkinsona

Każdego roku w Polsce 4-8 tys. ludzi dowiaduje się, że ma chorobę Parkinsona. W sumie taką diagnozę postawiono ok. 70 tys. osób. Większość z nich przekroczyła 65 rok życia.

Data publikacji: 11 kwietnia 2023

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day) - święto  ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Data publikacji: 07 kwietnia 2023

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja

życzą
Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach

Data publikacji: 06 kwietnia 2023

Jajko - symbol Wielkanocy

Jajko to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji stało się głównym bohaterem zajęć bibliotecznych dla najmłodszych. Dzieci miały okazję zapoznać się z licznymi związanymi z nim historiami i tajemnicami.

Data publikacji: 05 kwietnia 2023

Bajkowy teatr

Japoński teatrzyk kamishibai cieszy się niezmienną popularnością. Czym jest magia czytania ukryta na stronach kart narracyjnych wysuwanych z drewnianej skrzynki? Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach i sześciolatki z Zespołu Oświatowego w Golicach udając się w niezapomnianą podróż w krainę dziecięcej literatury.

Data publikacji: 04 kwietnia 2023

Jak zrobić naturalną palmę wielkanocną?

Przed tym zadaniem stanęli uczniowie klasy V i VI z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aleksander w Siedlcach, którzy przybyli do naszej biblioteki 4 kwietnia.

Data publikacji: 04 kwietnia 2023

IBUK Libra

IBUK Libra poleca książkę na kwiecień

Duchowe życie mózgu

Russell S. Donda, Kenneth M. Heilman

Data publikacji: 03 kwietnia 2023