Aktualności

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty. Życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu, inspiracji do ciągłego doskonalenia się, zdrowia i spokoju, abyście mogli z uśmiechem na twarzy sprostać codziennym wyzwaniom i czerpać radość z pracy.

Dyrektor i Pracownicy
Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach

Data publikacji: 14 października 2023

Szkoleniowa rada pedagogiczna z okazji Dnia Nauczyciela

13 października uczestniczyliśmy w szkoleniu Jak wykorzystać myślenie wizualne w promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dr Urszula Wyrzykowska-Dudek przedstawiła i omówiła wartości myślenia wizualnego w kontekście doskonalenia kompetencji czytelniczej i promocji czytelnictwa.

Data publikacji: 13 października 2023

Koduj z książką

11 października odbyły się hybrydowe warsztaty metodyczne Od zabaw z kodowania do programowania. Zorganizowane zostały przez Agnieszkę Urbanek i Mariolę Pieńkowską z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach. Skierowane były do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Data publikacji: 11 października 2023

Eliza Orzeszkowa znana i nieznana

11 października po raz kolejny gościliśmy prof. dr hab. Marię Jolantę Olszewską z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, znawczynię literatury drugiej połowy XIX wieku i przełomu stuleci. Wykładowczyni przybliżyła zebranym życie i twórczość Elizy Orzeszkowej, autorki największej epopei narodowej "Nad Niemnem".
Data publikacji: 11 października 2023

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Istnieje ogromna potrzeba mówienia o ochronie zdrowia psychicznego, czynienia z niego jednego z priorytetów w podejmowanych działaniach - nie tylko w obszarze edukacji. Dbanie o dobre samopoczucie oraz zdrowie psychiczne powinno być stałym elementem naszego życia.

Data publikacji: 10 października 2023

Wystawa: Od fantasy do science fiction i cyberpunka. Literatura fantastyczna w bibliotece

Fantastyka jest interesującym zjawiskiem dla szerokiego grona odbiorców w Polsce i na świecie. Tworzy ją tajemniczy świat magii, czarodziejów, wiedźminów, robotów, kosmitów, podróży międzyplanetarnych czy niewyjaśnionych zagadek.

Data publikacji: 09 października 2023

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Powołane w jego ramach święta i inicjatywy mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia.
Data publikacji: 06 października 2023

Biblioteka Pedagogiczna wspomaga bibliotekarzy szkolnych

5 października w siedzibie naszej biblioteki odbyło się spotkanie nt. Oferta Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach dla nauczycieli bibliotekarzy w roku szkolnym 2023/2024.
Data publikacji: 05 października 2023

4 października - Światowy Dzień Onkologii

Choroby nowotworowe nie są schorzeniami nowożytnymi, czy też dotyczącym wyłącznie człowieka.

Data publikacji: 04 października 2023

Czym jest wychowanie i jak wychowywać?

Dać dzieciom korzenie i skrzydła to tytuł drugiej części cyklu spotkań Przekroczyć siebie. 3 października w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach Marta Czajczyńska mówiła o wychowaniu i budowaniu relacji z dziećmi w czasach kultury instant. Poza prelekcją uczestnicy mogli zadać swoje pytania, podzielić się wątpliwościami i codziennymi doświadczeniami.

Data publikacji: 03 października 2023