Aktualności

Podsumowanie projektu "Punkt konsultacyjno-informacyjny POMOCNA DŁOŃ" Stowarzyszenia SZANSA

31 października w auli przy bibliotece odbyła się konferencja Życie to eksperyment - młodzież wobec używek zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem SZANSA. Spotkanie odbyło się w ramach podsumowania projektu „Punkt konsultacyjno-informacyjny POMOCNA DŁOŃ".
Data publikacji: 02 listopada 2017

Spotkanie z magiczną książką

27 października do biblioteki przyjechały dzieci pięcio- i sześcioletnie z Krzeska na zajęcia pt. Spotkanie z magiczną książką.
Data publikacji: 28 października 2017

Detektywi na tropach literatury

26 października w naszej placówce gościłyśmy dzieci z Zespołu Oświatowego w Strzale.  Zanim wprowadziłyśmy dzieci w temat zajęć musiały same z przygotowanego labiryntu odgadnąć profesję tajemniczej postaci, której poświęcone były zajęcia. A był nim bohater książki G. Kasdepke -  Detektyw Pozytywka.
Data publikacji: 27 października 2017

Plastelinowe ciastko – zajęcia plastyczne dla uczniów kl. I

26 października uczniowie z klasy I Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale wzięli udział w zajęciach plastycznych na terenie biblioteki. Sympatyczni goście wykonali rzeźbiarską pracę z plasteliny - „bajeczne ciastko"
Data publikacji: 27 października 2017

Uczniowie Zespołu Szkół w Seroczynie w bibliotece

26 października bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy VI i VII Zespołu Szkół w Seroczynie.
Data publikacji: 26 października 2017

Legenda o Jacku, siedleckim mocarzu

25 października odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 12 z Siedlec.

Data publikacji: 26 października 2017

O Tadeuszu Kościuszce w bibliotece

25 października na zajęcia do biblioteki przyszli uczniowie klasy III Gimnazjum nr 1 w Siedlcach. Młodzież zwiedziła wypożyczalnię, czytelnię, zapoznała się z zasadami korzystania z naszej placówki.

Data publikacji: 26 października 2017

O Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w bibliotece

 
24 października bibliotekę odwiedziła Mariola Pryzwan, polonistka, bibliotekarka i biografistka. Opowiadała młodzieży o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
Data publikacji: 25 października 2017

Konferencja o osobach autystycznych

25 października odbyła się konferencja Zaloguj się do społeczeństwa! Nie możesz wyjść z autyzmu, wyjdź z domu z autystą zorganizowana przez Fundacją Żółty Latawiec we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 25 października 2017

Pamiątkowy medal Pro Masovia dla biblioteki

20 października Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach obchodziła swój Jubileusz - 65-lecie działalności oraz 15-lecie nadanie imienia placówce.
Na uroczystość przybył Mirosław Krusiewicz - dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Henryk Brodowski - wójt gminy Siedlce, dyrektorzy ośrodków doskonalenia nauczycieli, zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz inni zaproszeni goście.

Data publikacji: 24 października 2017