Aktualności

Nowości, nowości


Mimo trudnych czasów, cały czas jesteśmy dla Was otwarci i kupujemy nowości. Śledźcie nasz katalog. Od jutra zaczynamy wprowadzać dzisiejsze zakupy.

Data publikacji: 04 listopada 2020

IBUK Libra poleca książkę na listopad

Czasy PRL-u kojarzą się z barwnymi ucieczkami. Porwania samolotów, kutry rybackie uciekające na Bornholm, wyprawy przez Bałtyk kajakiem, a nawet masowa ucieczka marynarzy, którzy porwali okręt wojenny. Książka jest reportażem poświęconym kilku postaciom. Ich losy przeplatają się i wiążą z wydarzeniami w kraju.
Data publikacji: 04 listopada 2020

30 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spódnicy

Światowy Dzień Spódnicy zwany też Dniem Kobiecości gdyż nie od dziś wiadomo, że spódnica czy sukienka to atrybut kobiecości.

Data publikacji: 30 października 2020

Olga Boznańska – 80. rocznica śmierci

Olga Boznańska to najwybitniejsza polska malarka okresu Młodej Polski, działająca w Krakowie, Monachium i Paryżu. Urodziła się 15 kwietnia 1865 roku w Krakowie, a zmarła 26 października 1940 roku w Paryżu.
Data publikacji: 26 października 2020

Światowy Dzień Origami

24 października obchodzimy Światowy Dzień Origami. Oto kilka naszych propozycji, które mogą pomóc w nauce tej papierowej sztuki.
Data publikacji: 24 października 2020

22 października – Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania pod hasłem Podróż wśród słów – o wytrwałości i przezwyciężaniu przeszkód

Celem święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na skalę problemu, jakim jest jąkanie. Z przypadłością tą zmaga się ponad 60 milionów ludzi na całym świecie.

Data publikacji: 22 października 2020

16 października - Dzień Papieża Jana Pawła II

Kiedy 16 października 1978 roku arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża, nie tylko Polacy byli w szoku. Skromny duchowny był bowiem pierwszym od 355 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. Kolejne lata pokazały, że dokonano słusznego wyboru. Jan Paweł II okazał się bowiem jednym z najwybitniejszych i najbardziej lubianych zwierzchników Kościoła.

Data publikacji: 16 października 2020

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkim Pracownikom oświaty życzymy sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz spełnienia osobistych marzeń.
Data publikacji: 14 października 2020

14 października obchodzimy 94. Urodziny Kubusia Puchatka

14 października 1926 roku ukazało się pierwsze wydanie książki Alana Aleksandra MilneKubuś Puchatek". Dzień ten, to znakomita okazja do poczytania o przygodach sympatycznego misia o małym rozumku.
Data publikacji: 14 października 2020

Paweł Beręsewicz - 50. rocznica urodzin


„Tworzenie opowiadania zaczynam od zadania sobie pytania, czy będę miał przy tym choć odrobinę zabawy."

Data publikacji: 13 października 2020