Aktualności | Czasopisma metodyczne dla nauczycieli przyrody i biologii | Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach

Aktualności

Edukacja zdrowotna na przedmiotach przyrodniczych

16 listopada odbyły się warsztaty metodyczne Organizacja i realizacja edukacji zdrowotnej na przedmiotach przyrodniczych zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej od 2017 r. poprowadzone przez dr Grzegorza Wawreckiego z MSCDN Wydział w Siedlcach.
Data publikacji: 17 listopada 2017

Tadeusz Kościuszko Patron Roku 2017

16 listopada na zajęcia do biblioteki przyszli uczniowie klasy III Gimnazjum nr 1 w Siedlcach.
Data publikacji: 16 listopada 2017

Seminarium dla miłośników przyrody

14 listopada w naszej placówce odbyło się seminarium miłośników przyrody polskiej, i nie tylko, Czy turystyka pomaga w ochronie przyrody? - porównanie Polski, Kolumbii i USA zorganizowane we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Koło "Podlasie" w Siedlcach. Przez trzy kraje przeprowadzili nas pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Dorota Czeszczewik i dr hab. Wiesław Walankiewicz.
Data publikacji: 15 listopada 2017

O Henryku Sienkiewiczu w bibliotece

W dniach 8 i 15 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie kolejnych klas V Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach.
Data publikacji: 15 listopada 2017

O Tadeuszu Kościuszce w bibliotece

15 listopada na zajęcia  edukacyjne do biblioteki przyjechali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim z opiekunami.
Data publikacji: 15 listopada 2017

Historia choinki i ozdób świątecznych, projektowanie bombki – zajęcia etnograficzno-plastyczne dla dzieci

14 listopada odwiedziły naszą bibliotekę dzieci czteroletnie z Niepublicznego Przedszkola 11 Krasnoludków w Siedlcach wraz z opiekunami.
Data publikacji: 14 listopada 2017

O Jacku, siedleckim mocarzu w bibliotece

13 listopada odwiedziły bibliotekę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, w programie wizyty było zwiedzanie siedziby biblioteki: wypożyczalni, czytelni oraz poznanie legendy o Jacku, siedleckim mocarzu.
Data publikacji: 13 listopada 2017

Ozdoby choinkowe z papieru – zajęcia plastyczne dla uczniów

10 listopada gościliśmy w bibliotece uczniów klasy V Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Strzale wraz z opiekunami. Zapoznali się oni z historią ozdób choinkowych w Polsce i Europie.
Data publikacji: 12 listopada 2017

Jesień - zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

9 listopada dzieci 3-letnie z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 20 w Siedlcach odwiedziły naszą bibliotekę. Zajęcia dotyczyły aktualnej pory roku jaką mamy za oknem jesieni.
Data publikacji: 10 listopada 2017

Bohaterowie znanych bajek dla dzieci

7 listopada gościliśmy maluchy z Prywatnego Przedszkola Celineczka. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały za zadanie przypomnieć im bohaterów znanych bajek dla dzieci.
Data publikacji: 09 listopada 2017