Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Korespondent. Grażyna Jagielska. Biblioteka Akustyczna, cop. 2014 (CD-mp3 6 godz. 53 min)

Caroline i Adam Matyasowie są dziennikarzami, korespondentami wojennymi od lat podróżującymi po świecie w poszukiwaniu sensacyjnych informacji. Po nieudanej próbie nawiązania kontaktu z przywódcą powstania mudżahedinów w Kaszmirze wracają do Delhi, do domu zaprzyjaźnionej hinduskiej rodziny. Tam właśnie jeden z lokatorów, najemny żołnierz, opowiada Matyasom historię tytułowego zaginionego korespondenta. Caroline, mimo niebezpieczeństwa, postanawia samotnie wyruszyć jego tropem do Afganistanu. Powieść Grażyny Jagielskiej podejmuje niezwykle aktualne wątki godności i odpowiedzialności dziennikarzy w świecie wszechwładnych mediów. Jest także przenikliwym i ironicznym obrazem życia rzadko opisywanego środowiska korespondentów wojennych, a przy tym przejmującą, zachwycającą swym rytmem opowieścią o konfrontacji różnych kultur, postaw życiowych i systemów wartości.

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,korespondent,174329

 

Jak umysł rośnie w siłę gdy mózg się starzeje. Elkhonon Goldberg ; przeł. Małgorzata Guzowska ; czyta Piotr Kuśmierek. Wydawnictwo Naukowe PWN, cop. 2014 (CD-mp3 9 godz. 50 min)

Mózg człowieka starzeje się tak samo, jak całe jego ciało. Z biegiem czasu nieuchronnie zachodzą w nim zmiany: masa i objętość mózgu spada o około 2% na każde 10 lat. Komory powiększają się, a bruzdy stają się wyraźniejsze. Zmniejsza się gęstość synaps, słabnie przepływ krwi. A jednak osoby starsze często ujawniają zdolności nieobecne na wcześniejszych etapach rozwoju: dostrzegają na pozór trudne do uchwycenia zależności między rzeczami, ich intuicje bywają trafniejsze, rozumienie problemów - głębsze, a wiedza ekspercka budzi szacunek i podziw. Jak to się dzieje, że w miarę starzenia się mózgu umysł rośnie w siłę, a jego użytkownik zyskuje mądrość? Elkhonon Goldberg zaprasza w fascynującą podróż po świecie ludzkiego poznania.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/216345/jak-umysl-rosnie-w-sile-gdy-mozg-sie-starzeje

 

Między wariatami : opowieści terenowo-przygodowe. Marcin Meller ; czytają Wojciech Mecwaldowski i autor. Wielka Litera, cop. 2013 (CD-mp3 14 godz. 30 min)

Od chuligańskiej wyprawy z kibolami Legii do Göteborga, przez Wojnę Ducha Świętego w Ugandzie, rock'n'roll na serbskich czołgach, seks w Iranie, deportację w Kurdystanu, świat polskich ochroniarzy po odę do barów mlecznych, wredne felietony i Warszawski Festiwal Młodzieży z 1955 roku.

Tak naprawdę ta książka opowiada jedną i bardzo prostą historię: jak żyć z tym świecie i nie zwariować.

źródło opisu: opakowanie

 

Drużyna Pani Miłki, czyli O szacunku, odwadze i innych wartościach. Grzegorz Kasdepke ; czyta Zbigniew Zamachowski. Wydawnictwo "Nasza Księgarnia", cop. 2012 (CD-mp3 1 godz. 11 min)

W przedszkolu jak zwykle zamieszanie. Dzieciaki świetnie się bawią, tylko pani Miłka się martwi, czy zdąży przed porodem porozmawiać z nimi o wartościach... Na szczęście wpada na genialny pomysł- stworzenie drużyny piłkarskiej! Szybko jednak okazuje się, że wszyscy chcą grać w ataku, nikt na obronie, a o staniu na bramce nawet nie ma co mówić?

Zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi uczciwości, szacunkowi, odwadze, wytrwałości. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej wartości oraz  praktyczne rady dla dzieci.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/u/druzyna-pani-milki-czyli-o-szacunku-b/