Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Za jakie grzechy, dobry Boże? Reż. Philippe de Chauveron ; scen. Philippe de Chauveron, Guy Laurent. Warszawa : Gutek Film, 2015 (DVD 97 min)

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Za+jakie+grzechy%2C+dobry+Bo%C5%BCe-2014-714022/descs

Z miłości do... Reż. i scen. Paul Andrew Williams. Warszawa : Hagi Film, cop. 2014 (DVD 90 min)

Para głównych bohaterów, Marion i Arthur, to starsze małżeństwo, mieszkające w obskurnym blokowisku w Newcastle. Ona, niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth w osiedlowej świetlicy. On, zgorzkniały, mrukliwy tetryk, skłócony z synem, stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę, na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby, samemu nie wchodząc nawet na salę. Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego, Elisabeth wybiera repertuar składający się z dość zaskakujących i nie oczywistych evergreenów, w rodzaju "Let's talk about sex". Artur, kochający Marion do nieprzytomności, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie jej energię i resztki sił witalnych. Podczas całej historii bohater, pod wpływem ciągu rozmaitych perypetii i zdarzeń, przechodzi przemianę, stając się innym człowiekiem, pojednując się z synem, otwierając się bardziej na ludzi.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Z+mi%C5%82o%C5%9Bci+do...-2012-628256/descs

Z dala od zgiełku. Reż. Thomas Vinterberg ; scen. David Nicholls. Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2015 (DVD 100 min)

Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę, postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Z+dala+od+zgie%C5%82ku-2015-690384/descs

 

11 minut. Reż. i scen. Jerzy Skolimowski. Warszawa : Burda Media Polska : Kino Świat, [2016] (DVD 79 min)

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona - aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/11+minut-2015-695453/descs

 

Everest. Scen. William Nicholson i Simon Beaufoy ; reż. Baltasar Kormákur. Warszawa : Ringier Axel Springer Polska ; Wrocław : Filmostrada, [2016] (DVD 116 min)

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy.

Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie.

"Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Everest-2015-695659/descs