Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Co to znaczy : 200 opowiadań. Grzegorz Kasdepke. Warszawa : Biblioteka Akustyczna, cop. 2014 (CD-mp3 5 godz. 46 min)

Nagranie, które rozbawi dzieci i dorosłych, a przy okazji sprawi, że maluchy dowiedzą się wielu interesujących rzeczy. „Co to znaczy" to zbiór zwrotów językowych, które zostały przez autora dogłębnie i przystępnie wyjaśnione. Takie wyrażenia nazywane są frazeologizmami i czasami bardzo się przydają. Jeśli jeszcze na nie nie trafiliście lub już mieliście okazję je słyszeć, ale zachodzicie w głowę, co w rzeczywistości oznaczają, oto rozwiązanie waszych problemów.

źródło opisu: https://audioteka.com/pl/audiobook/co-to-znaczy-cz-1-i-2

Szara Wilczyca. James Oliver Cuirwood ; czyta Krystyna Kalinowska-Moskwa. Warszawa : Qes Agency, cop. 2009 (CD-mp3 8 godz. 42 min)

Jest to dramatyczna historia wielkiej miłości, pełnej czułości, oddania i poświęcenia. Niezwykłej, bo to "love story" psa i wilczycy, którym przyszło żyć w arcytrudnych warunkach północnoamerykańskiej puszczy. Przemierzając lasy i pustkowia w poszukiwaniu pożywienia i legowiska, zwierzęta spotykają się na swojej drodze zarówno przyjaciół jak i wrogów.

źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/szara-wilczyca-ksiazka-audio-cd-mp3

Za cudze grzechy. Hanna Cygler ; czyta Piotr Grabowski. Poznań : Dom Wydawniczy REBIS, cop. 2016 (CD-mp3)

Kontynuacja powieści „W cudzym domu" to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli - czyżby bez śladu? Spiski, terroryści, wybuchające bomby i namiętności nie pozwalają bohaterom cieszyć się spokojem. Nie znajdują go nawet we własnym domu. I za co to wszystko?

źródło opisu: http://www.empik.com/za-cudze-grzechy-cygler-hanna,p1119064042,ksiazka-p

 

Cześć, co słychać? Magdalena Witkiewicz ; czyta Ewa Abert. [Piaseczno] : Heraclon International. Storybox.pl ; [Poznań] : Filia, [2017] (CD-mp3 6 godz. 20 min)

Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa. Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój. Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać"...

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/295599/czesc-co-slychac

 

Córka. Elena Ferrante ; czyta Laura Breszka. Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2017 (CD-mp3 4 godz.)

Córka to powieść o sytuacji kobiet: konfliktach, które mogą się pojawić w małżeństwie, ginącej miłości i pasji, trudnych relacjach z dziećmi, które jednocześnie utrudniają i pomagają swobodnie wyrażać uczucia".
La Stampa Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Gdy jej córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, może się wydawać, że czeka ją okres pełen bólu i melancholii. Tymczasem kobieta z zażenowaniem stwierdza, że czuje się wolna, a jej życie staje się lżejsze.
Leda postanawia wyjechać na wakacje nad morze, na południe kraju. Kilka pierwszych dni upływa jej spokojnie, do czasu aż kobieta spotyka pewną obcesową rodzinę, w obecności której czuje niepokój, a czasem nawet strach.
Jedno, z pozoru niewinne, zdarzenie, sprawia, że do Ledy powracają wspomnienia wyborów, których dokonała jako matka, a które poważnie wpłynęły na losy jej rodziny. Z czasem ta spokojna opowieść o odkrywającej siebie na nowo kobiecie staje się historią konfrontacji z przeszłością i trudnym macierzyństwem...

źródło opisu: https://audioteka.com/pl/audiobook/corka