Pokaż jeszcze raz | Ukryj

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:

 Nieulotne. Reż., scen. Jacek Borcuch. Edipresse Polska : Kino Świat, 2013 (DVD 89 min)

Pulsująca emocjami historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

 

 

 

 

 

 Zagubiony czas. Reż. Anna Justice. Kino Świat, 2013 (Niemcy, 2011) (DVD 107 min)

Film przedstawia niezwykłą historię miłości, która rozkwitła w 1944 r. na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego, pośród wszechobecnie panującego terroru. Tomasz młody polski więzień polityczny zakochany w żydowskiej więźniarce Hannie Silberstein, organizuje ryzykowną ucieczkę obojga z obozu zagłady. W chaosie wojennej zawieruchy zakochani zostają jednak rozdzieleni i powoli tracą nadzieję na powtórne spotkanie. Ponad trzydzieści lat później w Nowym Jorku, szczęśliwie zamężna Hanna na ekranie telewizora zauważa mężczyznę łudząco przypominającego jej ukochanego i za wszelką cenę stara się go odnaleźć. Tak wzruszającą historię mogło napisać tylko prawdziwe życie.

 

 

 Układ zamknięty. Reż. Ryszard Bugajski. Kino Świat, [2013] (DVD 114 min)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

 

 

 

 

 

 Żyła sobie baba. Reż. i scen. Andrey Smirnov. 35MM, cop. 2013 (Rosja, prod. 2011) (DVD 150 min)

Film ten to epicka opowieść o miłości i okrucieństwie z wielką historią w tle. Historią lat 1909-1921, która odcisnęła krwawe piętno na ludności rosyjskiej czasów I wojny światowej, rewolucji październikowej i wojny domowej. Końcówka caratu, walki rojalistów z komunistami, masowe represje - wszystkie te wydarzenia odzierają ludzi z godności i człowieczeństwa. W centrum scenariusza znajdują się dramatyczne losy chłopki i mężczyzn, z którymi była związana. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii.