Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:

Intuicja : wewnętrzny głos : dlaczego ma znaczenie i jak go wykorzystać / Ethan Kross. - Warszawa : Muza, 2021

Wszyscy mamy go w swojej głowie. Czasami nam doradza, czasami zrzędzi lub krytykuje. Może nas przed czymś ostrzegać albo za coś ganić. Nie sposób go nie słyszeć, jednak sztuką jest słuchać go mądrze. Wewnętrzny głos towarzyszy każdemu z nas i w swych sądach jest często bezlitosny - nie daje zapomnieć o popełnionych błędach, wytyka najdrobniejsze potknięcia oraz snuje niepokojące wizje przyszłych niepowodzeń. Możemy jednak przerwać łańcuch negatywnych myśli, zacząć traktować siebie z życzliwością i zdjąć z siebie niepotrzebną presję. Jak się do tego zabrać?

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4968786/intuicja-wewnetrzny-glos---dlaczego-ma-znaczenie-i-jak-go-wykorzystac

Jak przestać się martwić / Frank Tallis. - Kraków : Insignis, 2021

Masz skłonność do zamartwiania się? A może czasem czujesz się zmartwiony bez żadnej wyraźnej przyczyny? I to akurat wtedy, kiedy chciałbyś zaznać chwili spokoju...Martwienie się to coś zupełnie naturalnego - jest jak alarm, który daje ci znać, że powinieneś uporać się z jakimś problemem. Zdarza się jednak, że wymyka się spod kontroli, nie pozwala spać, odbiera radość życia i źle wpływa na zdrowie. Dzięki tej książce poznasz praktyczne i wypróbowane sposoby, jak sprawić, by zamartwianie się działało na twoją korzyść. Dowiesz się, jak skutecznie mierzyć się z problemami różnego rodzaju, zrozumiesz źródła swoich lęków i nauczysz się sprawnego podejmowania przemyślanych decyzji.

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4959835/jak-przestac-sie-martwic

Klub 5 rano : szczęśliwy poranek zmienia wszystko / Robin Sharma. - Warszawa : Kompania Mediowa, 2021

Dobrze zacznij dzień. Odzyskaj siebie i znajdź czas dla swoich potrzeb i marzeń. Zamień „nie mogę" w MOGĘ! Wprowadź rewolucyjną poranną rutynę, dzięki której znajdziesz spokój, zmaksymalizujesz wydajność oraz zachowasz zdrowie i energię. Pobudka o 5 rano może zmienić życie na zawsze. Przyjmij nawyk wczesnego wstawania, który wielu osobom pomógł osiągnąć wspaniałe sukcesy, jednocześnie zwiększając ich poczucie szczęścia, spełnienia i sprawczości. Sharma opowiada o tym, jak ludzie sukcesu, wielcy geniusze oraz tytani biznesu zaczynają dzień. Poranna praktyka Robina Sharmy pomaga łatwo wstawać o świcie, umożliwiając spokojne wejście w dzień. Dzięki radom autora zyskujemy cenny czas na myślenie, ćwiczenia, rozwój osobisty i kreatywne działanie.

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4964812/klub-5-rano-szczesliwy-poranek-zmienia-wszystko