Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Bohaterowie w Ardenach. Reż. Thad Smith ; scen. Craig Smith. Warszawa : VitraFilm, cop. 2013 (DVD 104 min)

Oparty na faktach film, ukazujący losy kilku Amerykanów walczących z Niemcami w czasie II wojny światowej. Drobny złodziejaszek z sierocińca, kochający mąż i ojciec, naturalizowany Niemiec, rolnik oraz pracownik tartaku - wszyscy oni trafili do 94. dywizji piechoty, która zasłynęła tym, że nigdy nie cofnęła się przed wrogiem. Niektórzy z żołnierzy zapłacili za to najwyższą cenę.

źródło opisu: opakowanie

Służby specjalne. Scen. i reż. Patryk Vega. Warszawa : Telewizja Polska, cop. 2015 (DVD 225 min)

Realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb. Serial we wnikliwy sposób ukazuje realia funkcjonowania służb specjalnych na styku świata polityki, mediów, przestępczości i biznesu. Wątki specjalne dokręcone do serialu są rozszerzeniem filmu fabularnego pod tym samym tytułem.

Dramatyczne historie osobiste głównych bohaterów Bonki, Białka i Cerata ukazują samotność we współczesnym świecie, zmagania się z rodzinnymi dramatami, brak porozumienia z najbliższymi. Serial jest chwilami brutalnym dreszczowcem, który ukazuje w negatywnym świetle przede wszystkim przedstawicieli tzw. elit, najuczciwszymi ludźmi okazują się ci, którzy wykonują brudną robotę. Opowieść ukazuje podwójne życie oficera tajnych służb dotychczas owiane tajemnicą.

źródło opisu: opakowanie

Rozdzieleni. Scen. i reż. Michel Hazanavicius. Warszawa : Kino Świat, [2015] (DVD 129 min)

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole - pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Rozdzieleni-2014-659782/descs

 

Uwikłanie. Reż. Jacek Bromski ; scen. Jacek Bromski, Juliusz Machulski. Warszawa : TIM Film Studio, [2011] (DVD 122 min)

Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Czy w pół-hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Skoro jest ofiara, to gdzieś musi też być sprawca zbrodni. W ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar i nieustępliwa prokurator Agata Szacka. Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale również z powodu łączącego ich w przeszłości romansu. Prokurator Szacka, prowadząc najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Uwik%C5%82anie-2011-583560/descs

 

Karbala. Reż., scen. Krzysztof Łukaszewicz. Warszawa : Agora, cop. 2015 (DVD 115 min)

To były cztery dni piekła... Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall - siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Karbala-2015-672274/descs