Numery telefonów kontakowych w razie pilnych spraw

Dyrektor Biblioteki 606 926 758
Kierownik Gospadarczy 606 826 802

Telefony biblioteki nie uległy zmianie. (Utrudnienia spowodowane są zmianą lokalizacji biblioteki)

Dodzwonienie się do biblioteki bądzie możliwe od 5 sierpnia.

Za utrudnienia przepraszamy.
Pokaż jeszcze raz | Ukryj

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:

 Anna Karenina. Scen. Tom Stoppard ; reż. Joe Wright. Edipresse Polska : TiM Film Studio, [2013] (DVD 124 min)

Ogarnięta miłosnym uczuciem Anna kwestionuje swoje dotychczasowe małżeństwo. Emocje, którym się poddała zmieniają całkowicie jej dotychczasowe życie, a otaczający ją ludzie przestają być tak życzliwi, jak kiedyś. Miłość Kareniny do Wrońskiego jest bardzo silna i w konsekwencji wywiera ogromny wpływ na jej przyszłość. 

 

 

 

 

 Dzień kobiet. Reż., scen. Maria Sadowska. G+J Gruner+Jahr Polska : Kino Świat, 2013 (DVD 92 min)

Halina, pracownica sieci handlowej "Motylek", awansuje na kierowniczkę sklepu. Kiedy korporacja przekroczy wszelkie granice, kobieta stanie z nią do walki.

 

 

 

 

 

 

 Wróg numer jeden. Reż. Kathryn Bigelow. Monolith Films,  2013 (DVD 150 min)

Był najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świcie. Polowały na niego setki agentów wielu tajnych służb. Wydawało się, że jest nieuchwytny. Osama bin Landen. Jednak dzięki uporowi i zdecydowaniu młodej agentki CIA niemożliwe stało się faktem. Grupa najlepiej wyszkolonych amerykańskich marines wytropiła kryjówkę najgroźniejszego terrorysty wszech czasów. W końcu padł rozkaz: zlikwidować.

 

 

 

 

 Oszukane. Reż. Marcin Solarz. TiM Film Studio, cop. 2013 (DVD 92 min)

Przypadkowe spotkanie dwóch bardzo podobnych do siebie nastolatek prowadzi je do odkrycia nieprawdopodobnej pomyłki sprzed lat. Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, nagłośniona przez media wzbudziła ogromne emocje. Wstrząsnęła życiem dwóch rodzin, które od tego momentu nie było już takie samo...  Nowe życie odnalezionych po latach sióstr, szybko okaże się mieć pozornie słodki smak. Ile warte jest poznanie prawdy?

Czy miłość może rozgrzeszyć wszystkie nasze działania? Czy obu rodzinom uda się wyjść zwycięsko z próby, którą zgotował im los?