Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


The Grand Budapest Hotel. Reż. i scen. Wes Anderson. Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2014 (DVD) (96 min)

Film opowiada o przygodach Gustava H., legendarnego konsjerża w słynnym, w okresie międzywojennym, europejskim hotelu i Zero Moustafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem. Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu; szalonej batalii o ogromny, rodzinny majątek, okraszonej brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach; a także najsłodszego z romansów - wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.

źródło opisu:  http://www.filmweb.pl/film/Grand+Budapest+Hotel-2014-661817/descs#

Birdman czyli (Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy). Reż. Alejandro G. Iñárritu ; scen. Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, JR. i Armando Bo. Warszawa : Imperial CinePix, cop. 2015 (DVD 115 min)

Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Birdman-2014-680709/descs

Bezpieczna przystań. Reż. Lasse Hallström ; scen. Leslie Bohem, Dana Stevens. Warszawa : Monolith Films, cop. 2013 (DVD 111 min)

Do małego miasteczka w Północnej Karolinie przyjeżdża tajemnicza kobieta o imieniu Katie. Jest młoda i atrakcyjna, ale wiedzie życie pustelniczki. Wycofana, cicha, stroni od kontaktów towarzyskich, pozostaje na uboczu miejscowej społeczności. Pewnego dnia los stawia na jej drodze właściciela małego sklepiku. Alex jest wdowcem, samotnie wychowującym dwójkę dzieci. Pojawia się nić sympatii, Katie powoli zaczyna wpuszczać Alexa do swojego świata. I wtedy pojawia się widmo upiornej przeszłości.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Bezpieczna+przysta%C5%84-2013-651830/descs
 

Lucy. Reż. i scen. Luc Besson. Warszawa : Edipresse Polska : Filmostrada, cop. 2014 (DVD 86 min)

Lucy mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga, na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej - powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie - telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

źródło opisu: http://www.filmweb.pl/film/Lucy-2014-687712/descs

 

Himilsbach, Maklakiewicz - kolekcja 7 filmów. - Warszawa : Telewizja Polska, cop. 2005 (DVD 397 min)

Dysk 1 zawiera:  1. Dwa żebra Adama / reż. Janusz Morgenstern ; scen. Józef Hen. 2. Siedem czerwonych róż czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych / reż. Jerzy Szwiertnia ; scen. Marek Nowakowski. 3. Chleba naszego powszedniego / reż. Janusz Zaorski ; scen. Jan Himilsbach.
Dysk 2 zawiera: 4. Monidło / reż. i scen. Antoni Krauze. 5. Zabawa w chowanego / reż. Janusz Zaorski ; scen. Jan Himilsach. 6. Party przy świecach / reż. Antoni Krauze ; scen. Jan Himilsbach. 7. Przyjęcie na 10 osób przy lustrze / reż. Jerzy Gruza ; scen. Jan Himilsbach.