Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Przemiana z grubego na zdrowego. Projekt-Kom, [2014] (DVD 72 min)

Film opowiada prawdziwą historię młodego Kamila, który od dziecka walczył z otyłością. Rozpieszczany przez rodziców i babcię był coraz bardziej otyłym nastolatkiem. Dziś wspomina schabowe, ziemniaki ociekające tłuszczem i kapustę zasmażaną a po dobrym obiedzie oczywiście deser na słodko. Kamil kiedyś nie wyobrażał sobie życia bez słodyczy! Nigdy nie zauważał problemu w sobie lecz w innych. Nie lubił grubasów a sam niestety był otyły. Mówi o konsekwencjach otyłości, relacjach z dziewczynami, wpływie reklam oraz przełomowej zmianie w jego rodzinnym domu. Mówi o sobie, że był pączkiem z małą różnicą, gdyż nie ociekał lukrem tylko tłuszczem, że był obleśnie gruby, że bez słodyczy czuł się jak narkoman bez narkotyków, ale jednak dał radę! Poziom tłuszczu z 34% spadł do 10%. Waga z 107kg do 91kg. Mówi o przemianie i o zdrowym jedzeniu oraz mobilizowaniu mamy do zmiany życia. Podpowiada jakie produkty możemy jeść by było zdrowo i mniej kalorycznie! Opowiada historię swojej przemiany z grubego na zdrowego oraz o swojej pasji jaką jest BOKS i pomaganiu innym w walce z otyłością.

źródło opisu: http://projekt-kom.pl/publikacje/z-grubego-na-zdrowego-nie-zamykaj-oczu/

 

Depresja i próba samobójcza. - Sosnowiec : Wydawnictwo Projekt-Kom, [2014] (DVD 18 min)

Film przedstawia historię Wiktorii, która od wielu lat borykała się z depresją. Niestety nie wiedziała gdzie szukać pomocy. Mówi o przyczynach depresji: o ojcu alkoholiku i o przemocy jakiej doświadczała w domu oraz o konsekwencjach depresji, która popchnęła ją do próby samobójczej. Po przebudzeniu się w szóstej dobie po nieudanej próbie samobójczej gdy otworzyła oczy cieszyła się, że żyje. Wiktoria mówi, jakie są inne rozwiązania, że należy szukać pomocy w rozmowie z przyjaciółmi, rodzicami i nauczycielem, że nie powinna się izolować i zamykać w sobie, że rozmowa może pomóc. Wiktoria obecnie przeszła dwunastą operację i zaczyna poruszać się o własnych siłach. O swoich przeżyciach chce napisać książkę, by pomóc innym w depresji.

źródło opisu: opakowanie
 

Rodzinne przeboje : szkoła podstawowa. Cz. 1 i 2. Reż. Wiktor W. Kammer ; scen. Anna Bugaj. Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon Katarzyna Król, cop. 2014 (DVD 55 min)

Serial 10 filmów do przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów szkoły podstawowej, który w przystępny sposób wprowadzi uczniów w temat funkcjonowania w rodzinie. Do filmów dołączono książkę z konspektami lekcji.

źródło opisu: opakowanie
 

 

Kultura osobista. Scen. i reż. Dariusz Fedorowicz. Wydawnictwo WAM - Studio Inigo, [2015] (DVD 13'15'')

Kultura osobista i przestrzeganie jej zasad definiuje każdego człowieka. Jednak czy te zasady są istotne i stanowią nieodzowny element relacji międzyludzkich? Jak rozumieją ją dorośli, a co na jej temat mają do powiedzenia młodzi ludzie?

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=71487