Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach

POLECAMY:


Najnowsze przygody Mikołajka. Na podst. książek Goscinny'ego i Sempégo ; czyta Jerzy Stuhr. Wydawnictwo Znak, cop. 2013 (CD-mp3 99 min 25 s)

Mikołajek to najsłynniejszy francuski uczeń, z którym od lat świetnie bawią się kolejne pokolenia dzieci. Opowiadania z najnowszego tomu to pełne zwariowanych pomysłów przygody małego urwisa. Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, by tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki?

[źródło opisu: opakowanie]

 

Przygody Piotrusia Pana. James Matthew Barrie ; czyta Marta Klubowicz. Festina Lente, cop. 2012 (CD-mp3 164 min 07 s)

Dzieci na ogół zazdroszczą dorosłym tego, że po prostu są dorośli, czasem jednak zdarzają się dzieci, które za nic nie chcą dorosnąć. Taki właśnie jest Piotruś Pan. Mieszka w najpiękniejszym parku Londynu, obserwuje przyrodę i ludzi, zdobywa przyjaciół i ma niesamowite przygody.

[źródło opisu: opakowanie]

    

 

Rico, Oskar i złamanie serca. Andreas Steinhöfel ; czyta Artur Barciś. WAM - Studio Inigo, 2012 (CD 7 godz. 3 min)

Rico i Oskar wpadają na trop kolejnej kryminalnej zagadki, a więc znów mają pełne ręce roboty. Gra w bingo, damskie torebki, chomiki o zabójczych zębach i złamane serca - co to wszystko ma ze sobą wspólnego? Czy mali detektywi odnajdą się w skomplikowanym świecie dorosłych? O ludzie, ludzie, albo selawi..., jak zwykł mawiać Rico... Pasjonujące perypetie tej niezwykłej pary przyjaciół rozweselą dziecko, nastolatka, mamę, tatę i dziadków. Wspaniała, trzymająca w napięciu, przekomiczna i wzruszająca do łez lektura.

[źródło opisu: opakowanie]

 

Tarantula, Klops i Herkules. Olech Joanna ; czyta Janusz Zadura. Biblioteka Akustyczna, cop. 2012 (CD-mp3 10 godz. 32 min)

Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miejscem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z lokalnego muzeum ktoś ukradł? widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna o tajemniczej tożsamości. Niespodziewanie w centrum wydarzeń znajdą się: rudy chudzielec Karol Klops, wyrośnięta fanka wszystkiego, co mroczne - zwana Tarantulą i przypominający nietoperza pies Herkules. Co ich troje spotka? Czy uda się im wykaraskać z kłopotów?

[źródło opisu: opakowanie]